mitch.mb Odesláno 18. prosinec 2008 Odesláno 18. prosinec 2008 Nazdarek lidicky mam dotaz nejak se nemuzu dopatrat kolika Ah baterka je v 406tce, 1.8, 16V, 81kw, rv. 99, new model Na baterce je napsany akorat L2 300A ale to mi moc nerekne... Predem moc diky mam baterku v haji a chci novou ale nemuzu najit kolik Ah... Martin Citovat
lubokpz Odesláno 18. prosinec 2008 Odesláno 18. prosinec 2008 Netreba z toho robiť zbytočne veľkú vedu, ja vyberám nasledovne: Aby sa zmestila rozmerovo, aby sa zhodla poloha pólov a doporučujem bezúdržbovú - radšej značkovú. Čo sa týka Ah je to v ceku jedno (ale doporučujem nad 47Ah), ked bude mať viac tak nevadí, ale vzhľadom na to, že je to benzín nie je nutné hnať to hore (nóóó ale keď udrie -20C je každá Ah dobrá). Citovat
mitch.mb Odesláno 18. prosinec 2008 Autor Odesláno 18. prosinec 2008 jde mi o to aby se zbytecne nepretezoval altik ale snad by tam mela bejt 62Ah Citovat
ozzy56 Odesláno 18. prosinec 2008 Odesláno 18. prosinec 2008 taky si myslím,že kolem 60 Ah by měla být origo...na 1.8 16V benz. [upravil dne 20/12/08 ozzy1956] Citovat
BoneDaddy Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 Nedávno jsem bral domů tuto a plná spokojenost. Citovat
MrVain Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 Povodna tam patrí 70Ah, v sučasnosti stačí cca 62-65Ah,pretože nove baterky dokažu dať väčší štartovací prud ako pred 10 rokmi Alternator dáva 47A a 13,5V to všetko pri 3000 ot/min:super Citovat
Ferry Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 oznaceni L2 300 u motoru 1,8 16V je akumulator s kapacitou 50Ah, ve svym aute mam tusim 55Ah ( Varta Blue Dynamic, nyni 5 let stary a bez problemu, toci i v -25stC ) [upravil dne 19/12/08 Ferry] Citovat
mitch.mb Odesláno 19. prosinec 2008 Autor Odesláno 19. prosinec 2008 Takze kdyz tam dam tech 62Ah tak se nic nedeje :c) Fajne diky za rady Citovat
Ferry Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 Původně zaslal: mitch.mb Takze kdyz tam dam tech 62Ah tak se nic nedeje :c) Fajne diky za rady podle mne je zbytecne velka, navic bude zbytecne zatezovat alternator a bude dyl trvat nez se dobije, staci ta 55, je levnejsi, lehci a staci Citovat
Yantschi Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 Od kedy som kupil auto v bazare pred dvomi rokmi, baterku som nemenil a je tam nejaka 62Ah, zatial v poho, ale vymena urcite pride a to za 75Ah koli audiosystemu. Ale pre bezne jazdenie 62Ah uplne staci. Citovat
MrVain Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 nedalo mi a znova som pozrel Autodata pretože niektory tam mali povodnu 50Ah ako píše Ferry presný udaj tam je pre 406 1,8... 70(50)Ah a rozmýšlam že či vyrobca tam nemontoval dva druhy baterii s rozdielom kde to auto pojde či na sever alebo na juh, podla teploty podnebia kde bude prevádzkované??? Citovat
Ferry Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 ja mam auto z holandska a byla tam puvodne taky jeste originalni L2 300 - coz je ta 50Ah baterie Citovat
MJSytic Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 Původně zaslal: Ferry Původně zaslal: mitch.mb Takze kdyz tam dam tech 62Ah tak se nic nedeje :c) Fajne diky za rady podle mne je zbytecne velka, navic bude zbytecne zatezovat alternator a bude dyl trvat nez se dobije, staci ta 55, je levnejsi, lehci a staci Souhlas:super Mám 54Ah a spokojenost. Jediný, co mi vadilo, že je mrňavá, ale trošku jsem jí v \"šuplíku\" vypolstroval a má se tam jak v bavlnce Citovat
Guest servisman Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 já co jsem koukal podle ser.boxu mám napsáno AKU- L1 250 byla tam nějaká 55 ale nebyla origo mám tam 74 sehnal jsem ji tenkrát za dobrý peníz,jinak by stačila 55 či 60 vpohodě Citovat
jp Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 Taky mám 62Ah bosch silver, je tam třetim rokem a dobrý. Větší kapacita rozhodně nemůže škodit, dobíjí se totiž jen to co si z beaterie vezmeš. Časem se větší nádrž baterky může hodit, kapacita provozem klesá. Jo a auto bylo sedmiletý z německa po první majitelce, baterie byla původní L2. [upravil dne 19.12.08 jp] Citovat
OK406 Odesláno 19. prosinec 2008 Odesláno 19. prosinec 2008 V 2.0i 16V mám 74 Ah a spokojenost. Citovat
MrVain Odesláno 20. prosinec 2008 Odesláno 20. prosinec 2008 Už som raz niekomu písal že hlavne zaleži kde auto parkuje ako je prevadzkovane ak bude parkovať v garáži stači 55Ah,ale ak bývaš niekde v Poprade,kde býva aj -25°C tak isto neuškodi ani 74Ah,na kratke vzdialenosti po meste je vhodnejšia 55 skor sa dobije,ak robíš pravidelne dlhe trasy,prípadne budeš montovať výkonnu aparaturu tak baterka s väčšou kapacitou neuškodí Citovat
ozzy56 Odesláno 20. prosinec 2008 Odesláno 20. prosinec 2008 Původně zaslal: MrVain Už som raz niekomu písal že hlavne zaleži kde auto parkuje ako je prevadzkovane ak bude parkovať v garáži stači 55Ah,ale ak bývaš niekde v Poprade,kde býva aj -25°C tak isto neuškodi ani 74Ah,na kratke vzdialenosti po meste je vhodnejšia 55 skor sa dobije,ak robíš pravidelne dlhe trasy,prípadne budeš montovať výkonnu aparaturu tak baterka s väčšou kapacitou neuškodí Přesně tak :potlesk:potlesk Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.