Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotreba u 306 2.0 HDi


Matt

Recommended Posts

jenom takovej technickej dotazek, mate nekdo 306sedan v 2.0Hdi cku??? please chcu to kupovat a ak se vas ptam za kolik s tim jezdite, nekde sem tada cetl ze HDi ma vetsi spotrebu nez starsi diesel, je to pravda???? predem diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mam ve sve Xantii motor 2.0 HDi 80kW a jezdim mezi 6.0 a 7.0 l/100 km. Tedy maximum jsem mel 6.9 v tuhe zime, kdy jsem navic casto jen topil motorem vestoje. Jinak se s tim da jet i za 5.2 a to po dalnici, avsak nesmi se spechat (dovolena v rovinatem Holandsku). Kdyz jedu po dalnici v Nemecku 140-160 km/h, tak si to bere 6.3. Pokud mas ten slabsi dvoulitr (66 kW), tak ten ma podle papiru brat asi o decilitr vice. Bud proto, ze je ten motor mene ucinny, nebo jen proto, ze mu lidi vice slapou na krk.

Jinak HDi se s obycejnym dieselem neda srovnat. Tahne uz od 1700 otacek jak boeing, je to dost tiche a kultivovane. Z vyfuku jde jen bila para; cerne cmoudy zname z klasickych dieselu jsou jiz minulosti.

Hodne stesti,

Kaja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem marsalek

Ahoj,

mam ve sve Xantii motor 2.0 HDi 80kW a jezdim mezi 6.0 a 7.0 l/100 km. Tedy maximum jsem mel 6.9 v tuhe zime, kdy jsem navic casto jen topil motorem vestoje. Jinak se s tim da jet i za 5.2 a to po dalnici, avsak nesmi se spechat (dovolena v rovinatem Holandsku). Kdyz jedu po dalnici v Nemecku 140-160 km/h, tak si to bere 6.3. Pokud mas ten slabsi dvoulitr (66 kW), tak ten ma podle papiru brat asi o decilitr vice. Bud proto, ze je ten motor mene ucinny, nebo jen proto, ze mu lidi vice slapou na krk.

Jinak HDi se s obycejnym dieselem neda srovnat. Tahne uz od 1700 otacek jak boeing, je to dost tiche a kultivovane. Z vyfuku jde jen bila para; cerne cmoudy zname z klasickych dieselu jsou jiz minulosti.

Hodne stesti,

Kaja

Nevim no....černé čmoudy jsou dány sešlostí motoru a taky jeho nastavení. Pokud ti někdo \"správně\" potůnuje motor, tak ti půjde černej čmoud i z HDI;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matt : No, k tomu mechanikovi ti gratuluju. On totiz i takovy motor 1.9 D co se daval do 205 nekdy na konci 80. let minuleho stoleti taky spaluje dvakrat.

Dvojity spalovani je totiz supr vec ... bezvadne snizuje vykon !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spaluje dvakrát a nejen to. Třeba Commonrail od Fiatu (JTD) spaluje čtyřikrát za dobu komprese a doby hoření paliva. Dva předvstřiky, hlavní vstřik a pak ještě malinkej vstřik už při hoření paliva. Takže když si představíš motor ve 3000 ot/min na dálnici, tak jak to tam v něm musí všechno pěkně trtat, aby to gungovalo. A to ještě se zatraceně velikou přesností. Mně to po přepočtu vychází 50 crknutí triskou nafty do válce za sekundu. A to ještě musí dávkovat na každém vstřiku jinačí množství nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...