Přejít na obsah

Petr605

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 885
 • Registrace

 • Poslední návštěva

  Nikdy

1 Sledující

O uživateli Petr605

 • ID člena 525
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Petr605

  Předehřev nafty

  kde je to přesně umístěný ten předehřev? Přes ty hadice tam není vidět, nemáte někdo schéma? Díky U 2.1 je to na pravý straně bloku motoru, taková hliníková placka přišroubovaná k bloku, co z ní vedou směrem dopředu dvě hadice. Skoro 4 roky, co jsem to auto měl, tak jsem jezdil bez toho. Je to jenom zdroj problémů. Takže asi tak.
 2. Petr605

  cidlo hladiny oleje 2.1TD

  Někde tady na fóru jsem popisoval princip toho čidla na měření hladiny oleje. Je polovodičové a elektronika k němu je v přístrojovce. Taky mi to při výměně těsnění u vany zmrvili a od tý doby to po zapnutí klíčku asi deset sekund blikalo a pak přestalo, i když bylo oleje dost.
 3. Ty dvě poslední věty spolu navzájem nesouvisí. Dráty R1, R2 jsou až za kontakty těch relátek. Ale proud z páčky neovládá ty relátka. Teda částečně jo, ale stejně všechen proud do potkávaček teče přes kontakt v páčce. Až uvidíš schéma, tak Ti to bude jasný.
 4. Petr605

  Co sem nasel v inzeratu

  Obě ty auta mají najeto tak zhruba dvakrát tolik, než mají na tachometrech. Ta modrá po orvání předního spojleru by šla, ale ten žlutej démon, ten je odepsanej. To nikdo rozumnej nekoupí. To samý jsem psal na audiklubu, kde někdo dal do placu tuněnou A8. I když to byla profesionální práce, tak je to pořád stejný. Tyhle vozy (velký limuzíny) jsou dělaný pro reprezentaci a pohodlí a žádná taková úprava jim nesluší. A pokud je to nějaká amatérština, tak dokonce rapidně snižuje hodnotu...
 5. Petr605

  hmlovka

  treba si vsimnut ze je to v sekcii peugeot 605,ale pre tych menej vsimavych kludne napisem,ze je to predna hmlovka od sofera na PEUGEOT 605. mal si vcera tazky vecer medved?
 6. Teď jsem si uvědomil, že nemám kam bych umístil obrázek, takže schéma tu nebude! Ale z něho plyne, že proud teče takto: plus, pojistkový panel ale ne přes pojistku, páčka, relé, světla , kostra. Takže světla nejsou nijak jištěný pojistkou. Dráty R, R1, R2 jsou až za relátky. A veškerý proud teče páčkou.
 7. I ty jeden šťourale!! Jak jsem psal schéma nemám u sebe, až večer. S těma obryskama a ostaním jsem odhadoval. Já jsem popravdě ani nezkoumal, proč se vlastně rozsvítí celá přistrojovka. Když jsem to dělal tak jsem s tím ani nepočítal. Ale večer se kouknu. A na standardy se klidně vybodni, tohle je 605. Někde z přepínače asi vede drát, kterej napájí to přepínací relé dálková-potkávací. Když si tam dáš třetí relé (nebo jedno s dvěma spínacíma kontaktama) a najdeš ten drát, tak tu páčku pak budeš potřebovat jenom na to přepínání. Já se kouknu do schémat. Takovýhle rejpaly mám ze všeho nejradši...
 8. Petr605

  skrat?

  Tak, tak, ampérmetr a odpojovat pojistky až se zjistí, kde to teče a pak jít po tom. Netuším ale jestli to může souviset s tím vyrvaným rádiem. Ale možný to je. Máš tam už jiný? P.S. Já někoho chytit i u cizího auta, jak ho vykrádá, tak mu zlámu obě pazoury a tak rozmlátím xicht, že by na to do smrti nezapomněl... A to jsem jinak docela klidnej člověk.
 9. Relé: jasně, stačí jenom s jedním spínacím kontaktem. Drát: ty 2mm by mohly stačit, origo dráty jsou myslím 2,5. Na těch fotkách je možná ještě nějakej slabší, protože jsem to někdy během stavby radši nahradil silnějším (a nevím v jaký fázi vznikly ty fotky). A doporučoval bych spíš než ty spojky, co jsem tam použil já, to spíš připájet, aspoň ten plus a vývod na světla, tam teče největší proud. Obrysky: žádné relé to nespíná, ale jsou to jenom dvě tříwatové žárovky plus osvětlení přístrojovky. Přívod: já jsem se s tím tenkrát nechtěl moc zabývat, taky jsem to měl poprvé vyndané a byl jsem z toho vyvalenej, co tam je drátů :-). Všechno jsem hledal v tom svazku. Dneska bych to řešil, že bych si našel konektor od páčky a přidělal to k drátům u něj. Je to čistší řešení a dělal jsem to tak potom vždycky, když jsem to zapojoval. Na číslo drátu se můžu kouknout. To zapojení dělá vlastně to, že kontakt v relé přemostí přepínač a je to jako by se tím přepínačem otočilo. Dráty R1 a R2 jsou ty, co vedou od přepínače ke světlům. Myslím, že zapojení je takové, že je plus baterie, následuje pojistka, potom přepínač a pak světla, takže je to zapojený ZA pojistkou. Ale to bych se musel kouknout do schémat a ty teď nemám u sebe. Přepínání dálky/potkávací: Když svítíš tímhle bazmekem, tak funguje jenom světelná houkačka, pokud chceš přepnout na dálková trvale, musíš otočit přepínačem.
 10. Petr605

  umisteni zesilovače na subwooferu

  Pata: tak se na nás nezlob... MK: já končím, zjevně si nerozumíme, možná, že kdybychom se bavili z očí do očí, tak už jsme dávno dohodnutý. Končím definitivně tuhle debatu tím, čím jsem jí začal. A to tvrzením, že \"tlumení se dává z jinéhodůvodu a to k ... potlačení vyšších frekvencí pokud to nedokáře dobře ořezat propust filtr\" je nesmysl. Myslím, že zbytek jsme si řekli.
 11. Petr605

  Čep spodního ramena - VYMĚNĚNO

  No však jsem ho taky měnil na straně spolujezdce. Ta strana podvozku dostává obecně víc zabrat na našich tankodromech.
 12. Petr605

  umisteni zesilovače na subwooferu

  že by nakonec .... Co nakonec? To jsem tady tvrdil pořád, že tlumení tlumí všechny kmitočty. Ty jsi psal, že tlumí jenom střední a vyšší. Aspoň tak jsem to pochopil a ozval se. Pokud jsi to myslel jinak, tak jsme se nepochopili. A nezapomeň, že jsme se bavili o uzavřených bednách... A teď jsem si všiml hrubky: kmitočty mohly
 13. Petr605

  teče brzdová pumpa

  No myslel jsem i na výměnu kapaliny v celém systému (vím, co z jednotl. větví od kol umí téct za šlemy). Dobře, když tedy běží pumpa, tak povoluju odvzdušňováky... ale jaké a kde přesně..., nebo tím \"jsou i na těch\" myslíš mimo kolové? Všechnu brzdovku jsem neměnil, tak postup nevím přesně. Ale začal bych rozhodně taky už na brzdových válcích. Pod nádržkou jsou asi tři odvzdušňovací šrouby, tak ty jsem myslel. Pokud ještě nemáš to Fusionovo CD, tak vřele doporučuju. Je to sice v němčině, ale obrázky jsou většinou naprosto jasný. Je tam i návod na to odvzdušnění, myslím.
 14. Petr605

  teče brzdová pumpa

  Tvá otázka není vůbec blbá. Doména peugeot605.net přestala fungovat. Stránky jsem převedl na Fusiona a ten je předělal a fungují teď na http://www.peugeot605.info. Ale ty moje starý stránky tam jdou taky najít na adrese http://www.peugeot605.info/old_web/. Jinak z tý pumpy na fotkách mi zbyly ty snímače. Nechal jsem si ji onehdá poslat z Litic z vrakáče a po namontování jsem zjistil, že se točí, ale netlakuje, tak jsem tam vrátil tu starou, kterou jsem vyčistil. Po rozdělání jsem zjistil, že přetrhla hřídelka, která točí tím tlakostrojem, protože se v jednom ložisku začaly rozsypávat kuličky a asi se kouslo, ale motorek to ustál a točil se dál... Hřídelku jsem si nechal vyrobit novou, chtěl koupit ložisko, ale už k tomu nedošlo.
 15. Petr605

  teče brzdová pumpa

  Celý to těleso snímače je k těle pumpy přišroubovaný. Těsnění je myslím kovový, ale to si nejsem jistej. Problém je, že v tom spoji, kde je ta manžeta, to rozdělatelný není. Tam se stýká mechanická část s elektrickou a aspoň já jsem nenašel způsob, jak to rozdělat. Teď jsem si vzpomněl, že mám doma možná ještě obě čidla z pumpy, která měla přestřiženou hřídel. Nevím v jakém jsou stavu, co se týče té těsnosti, ale za poštovný Ti je pošlu obě (pokud je najdu). Jedna má sice prasklej ten plastovej kryt, co z něho lezou dráty, ale to bych řek, že je opravitelný epoxydem. Nejsem si jistej, jestli bys sehnal jenom ty čidla a za celou pumpu dáš okolo tří litrů na vrakáči a máš to bez záruky. Edit: poslal bych Ti i tu nádobku samosebou... Edit2: odvzdušnění: odvzdušňoval jsem to jednou a stačí, když běží pumpa a povoluješ odvzdušňováky. Jsou i na těch hlavních válcích a tam bych začal - když jsem to dělal, tak stačilo odvzdušnit jenom je. Na kola jsem nešahal. [upravil dne 24.10.2006 Petr605]
×