Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - rádio Philips 4050 a možnost mp3 a USB


OK406

Recommended Posts

Původně zaslal: Dave405

Zajímalo by mě, kam ty krabičky montujete (lepíte) a kudma vedete kabel?

záleží kde to chceš ideál někde po ruce aby byl dobrý přístup,u 406 jak je odkládací prostor u popelníku,ideál by bylo do přihrádky před spolujezdcem /není to na očích/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: honza406

Původně zaslal: Dave405

Zajímalo by mě, kam ty krabičky montujete (lepíte) a kudma vedete kabel?

záleží kde to chceš ideál někde po ruce aby byl dobrý přístup,u 406 jak je odkládací prostor u popelníku,ideál by bylo do přihrádky před spolujezdcem /není to na očích/

Bohužel, u starého modelu 406 to prý nejde.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Duin

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Duin

Mate tu zajimavou diskuzi.... :)

Kdyz jsem se rozmyslel, jak budu resit dekodovani mp3, tak jsem drive uvazoval take o snailinstruments, nakonec jsem vsak objevil tohle: http://www.vinculum.com/prd_vmusic1.html

Jedna se o USB host spolu s DA prevodnikem od finske firmy VLSI. Komunikovat se s tim da po UARTU nebo SPI, pomoci kratkych textovych prikazu.

Radio Clarion ma externi vstup ale je aktivni pouze tehdy, kdyz je changer pripojeny a komunikuje. Toho chci vyuzit a na tuto audio linku pripojit svuj mp3 prehravac. Ovladani pod volantem bude hlidat komparator a pri stisku ovladace posle data ridicimu procesoru. Napsal jsem rutiny pro rizeni proprietarniho SPI, pri reseni jsem rozpoutal diskusi na AVRFreaks, nicmene jsem si stejne musel pomoci sam.

V tuto chvili chybi dopilovat prochazeni adresaru a vyber pisnicky - prakticky se jedna o volani prikazu \"cd adresar\", \"cd..\" a prikaz pro spusteni pisnicky. + mozna dalsi veci jako \"repeat track\" shuffle\", ......

Co se tyce dekodovani paketu sbernice VAN, tak vas musim trosku zklamat. Komunikoval jsem s lidmi okolo tohoto projektu http://rt3wiki.free.fr/pmwiki.php?n=Us.Roadmap, dostali se do stadia cteni a dekodovani paketu, nicmene do stadia vysilani svych vlastnich paketu a emulovani napr CDChangeru se jeste nedostali. Zobrazovani vlastnich textu primo na displeji auta je tedy v tuto chvili neprobadane a nefunkcni (nerikam vsak nemozne)

Dejte vedet co si o mem reseni myslite. Firmware pisu v jazyce C, o elektronice neco trosku vim, potrebuji prakticky jen spoustu casu abych to dodelal. PCB je az na konec a to je jiz banalni zalezitost.

Prikladam obrazky sveho funkcniho prototypu. Cena materialu je cca 1600,- cas straveny vyvojem radsi ani nepocitam.

hmm u tohodle radia, ktere se montovalo jen do starsich modelu 406 komunikace VAN neni nutna, starsi modely nemaji palubni multiplex, to az nove od 5/99, takze tady by stacil pouze zjistit protokol komunikace mezi radiem Philips a changerem Philips, nejake poznatky jsou k tomu tady

Nemam radio Philips ale Clarion PU 1633A, stejne tak i changer je Clarion. Obecne by to nemel byt problem prizpusobit pro libovolnou kombinaci Radio-changer. Mam popis protokolu Clarion pro C-Bus, jenze ja tam mam VAN a odesilat zpravy na VAN uz neni zadna sranda. To by jeste bylo na dlouha studia protokolu a ramcu.

Proto moje reseni obchazi kompletne VAN bus, vyuziva pouze otevrenou audio linku a packu pod volantem coz je vlastne nejaky odporovy delic.

Ahoj, tak jsem tu zase se svym mp3 prehravacem. Tentokrat nemam nic zavratne noveho ale obracim se na vas vsechny s prosbou o pomoc pri vyvoji. Casove to nestiham vsechno delat a proto bych uvital 1-2 vyvojare co by mi s tim pomohli. Nedelam to pro penize a nikoho nemuzu platit ale potrebuju nekoho koho by ten vyvoj zajimal a mohl vyuzit svoje schopnosti a znalosti. Momentalne potrebuji nekoho kdo umi trosku jazyk C, zna procesory AVR a trosku se vyzna v elektronice. Je tu nekdo takovy? Chci delat prvni prototyp na plosny spoj a dale potrebuju nekoho kdo prekresli rucne kreslene schema do PC (asi do eagle) a udela navrh plosnaku. O vyrobu a osazeni se jiz postaram. Kdo by mel vazny zajem, tak me kontaktujte.

Duin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: OK406

Šlo by toto použít u rádia Philips 4050 ???

NO co takhle

http://www.xcarlink.cz/?p=productsMore&iProduct=26&sName=usb--sd-mp3-adapt%C3%A9r-peugeot

je to levnější :-) nejlépa sehnat nějakého ochotného pezotaka který bydlí blizko a odzkoušel to.

Někdo z Plzně a třeba domluvit množstevní slevu pro peugeot club ;););)

[upravil dne 5.11.2008 mmmb]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mmmb

Původně zaslal: OK406

Šlo by toto použít u rádia Philips 4050 ???

NO co takhle

http://www.xcarlink.cz/?p=productsMore&iProduct=26&sName=usb--sd-mp3-adapt%C3%A9r-peugeot

je to levnější :-) nejlépa sehnat nějakého ochotného pezotaka který bydlí blizko a odzkoušel to.

Někdo z Plzně a třeba domluvit množstevní slevu pro peugeot club ;););)

[upravil dne 5.11.2008 mmmb]

Tak podle konektoru do kterýho to je kreslený, tak to pro 4050 nebude. Tohle je tak pro clariona z novějších modelů. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ne ze bych tu chtel napsat neco chytreho, ale premyslel sem jen tak nevim presne na jakem zpusobu funguje ta packa u volantu, ale kdby to byl klasisky 0/1 spinac tak bych mel reseni.. teda nekde sem cetle ze je to cosi odporove coz je blbe, ale kdyby to bylo I/O tak by to velmi rychle a levne realizovatelne...

koupis mptrosku za par korun... packu pripojis na ovladani mptrosky..... mptrosku nejakym zpusobeh musis dostat do vstupu do radia... i kdyby to melo byt primo na ctecku kazet... tak to tam dostanes...

ale zas je fatk ze bys tim zpusobem musel vyradit radio z ovladani packou... ale i na mptroskach facki radio...

elektrice rozumim, ale do aud moc nedelam, uz vubec nemam poneti jak by to chodilu v audech... kdo vi neco o te pacce tak to sem postnete... ne ze bych si to chtel dat do moji audo... stejne cely den posloucham radio, btw mi doma lezi novy autoradio na mp3... a sem z toho vylecenej... doma zbirka vice nez 20tis mp3... nebavi me to porad dodelavat.. ale pokud je mozny to s tou packou klidne to navrhnu a zrealizuju jen tak...

:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Původně zaslal: mmmb

Původně zaslal: OK406

Šlo by toto použít u rádia Philips 4050 ???

NO co takhle

http://www.xcarlink.cz/?p=productsMore&iProduct=26&sName=usb--sd-mp3-adapt%C3%A9r-peugeot

je to levnější :-) nejlépa sehnat nějakého ochotného pezotaka který bydlí blizko a odzkoušel to.

Někdo z Plzně a třeba domluvit množstevní slevu pro peugeot club ;););)

[upravil dne 5.11.2008 mmmb]

Tak podle konektoru do kterýho to je kreslený, tak to pro 4050 nebude. Tohle je tak pro clariona z novějších modelů. :papa

Podle obrásků tam rádio Philips 4050 vůbec není :( . Ale pokud by se něco podobného našlo na 4050, tak by to byla paráda!!! Ale zkusit se má všechno. Takže, pokud by byl někdo z okolí Plně ochoten vyzkoušet, tak by to bylo bezva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Myslím že u všech produktu xcarlink je vcelku zřejmé, že se připojují na miniISO konektor, kterým rádia 4050 vybavená nejsou. Stačí si prolézt jejich stránky http://www.xcarlink.cz/

Moc se v tom nevyznám, ale nějaký adaptér není, který by to umožňoval??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...