Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sání vzduchu po 150x


Creams

Recommended Posts

A pod autem je jen tohle prichyceny stahovaci paskou..Kdyby byla jáma tak bych to udelal asi takhle:Nechal bych tu hadici vyset rovne dolu,zformoval bych si tahokov do pozadovaneho tvaru pridelal si k hadici nejakou vzperu(tycky,kus pasoviny,..) dal tahokov a pak to cela ohnul dopredu a pripevnil tak aby to bylo zaroven s naraznikem..Jiste by bylo lepsi dat kolem mlhovky,vyndat tu plastovou krytku a dat tam tahokov,ale ja tam nemam kudy dat tu hadici...Jo jsem Kukin ;) ale to byl asi jen preklep..:papa

[upravil dne 9.11.2007 hnjupis]

post-0-14109596959428_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak nejak sem to mel u 206tky, s tim rozdilem, ze trubky byly plastovy (klasika vodo-topo trubka) a dole jsem mel jeste trychtyr. Vse schovano za prednim naraznikem a spodek trychtyre byl asi o 5cm niz jak spodni okraj narazniku.

No a vcera sem parkoval pred pizerkou a strechjl sem tim trychtyrem o obrubnik. Spodni cast "sani" sem si tim vyhnul asi o 10cm, ale jeste to tam drzelo. Pak bylo par pif a ja na to mezitim zapomel. Dneska sem jel asi 15km trasu a jak sem se vratil domu, tak sem zjistil, ze uz spodek sani nemam :D:D Musel sem poceste vytratit cca 20cm plastove trubky, jedno koleno a trychtyr. Zustal mi tam jenom filtr - a ten je jeste naprd, protoze je ve spodni casti promacknuty to opleteni a bavlna je protrzena - takze tak. Nazimu tam stejnak vracivam puvodni airbox s kalsickym papirfiltrem.

Jo, to alu flexi trubka se pouziva pro odvod vzduchu nad digestorema, takze to budou mit i tam, kde montujou kuchynske linky. jinak metr stoji v OBI nejakych 230,- kc coz je masakr.

Najaro budu porizovat novej bavlnenej filtrik a tentokrat i s "nadobkou", ktera ho kryje na kterou se da pripojit ta ALUflexi trubka. Nevite o necem za rozumny peniz?

[upravil dne 10.11.07 tanagy]

post-0-14109596964104_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wena99

vyděl jsem takoví filtry s tou nádobkou kolem 500kč ale NO NAME

No, ja měl ten puvodni taky "noname". Byl od YEDracing (coz je jakasi firma, ale green to neni,ze). 500 je dost rozumna cena. Stejnak bude nakup aktualni az najaro, tak uvidime, jaka bude nabidka po zime.

Jo, priste to budu delat jinak. Od nadobky filtru pujde ALUflexi trubka kolem chladice do tvoru v predni masce (nalevo od chladice mam obdelnikovou diru tak 10x15cm - nemam velky chladic, ani klimu, takze tam misto tak tak bude). Jeste tam bude trychtyr a uz to snad bude vychytany definitivni reseni a nebude to takovej "bastl".

viz mista v predni masce (zlute obdelniky)

post-0-14109596971646_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to pravda s tou deformací, to nevím, ale jinak je to na tom Citrónu výborně udělaný. Otázka teda jak to je když je kapota zavřená.

Ten airbox je taky dobře udělanej, je to mnohem lepší než nechávat filtr otevřenej.

Takhle přesně to chcu udělat ale otvor sání bude místo mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale mně osobně přijde řešení přímého sání z nárazníku na místo mlhovky dost nešťastný... Já vím, že mlhy nejsou tak často, ale z vlastní zkušenosti vím, že když už se mi poštěstí jet v noci v hustý mlze, tak se ty mlhovky setsakramentsky hodí...

[upravil dne 13/11/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, napadl mně jeden tip: v sobotu jsem dělal na autě a mimo jiné jsem vyměnil původní plastovou mřížku nárazníku za celoplošný řídký tahokov. Díky tomu se odkryla i místa, která byla původní plastovou mřížkou zakrytá (je otevřená jen před saharou, ne v celé délce) a objevilo se pár zajímavých míst, kam by se dalo vyvést náporové sání a nenarušit přitom vzhled auta. Třeba to jde u 605ky taky vyřešit nějak podobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

No vzdyt pisu ze NEMIT mlhovky tak uz je tam sani

Aj... :mrk

o tahokovu jsem uz taky premyslel, preci jen ten plast je cekem blbe vyresenej a zakryva dost volneho mista

Přesně tak. Můžu ti vyfotit, jak to vypadá odkryté, každopádně je tam najednou místa dost.

[upravil dne 13/11/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

No tak nejak sem to mel u 206tky, s tim rozdilem, ze trubky byly plastovy (klasika vodo-topo trubka) a dole jsem mel jeste trychtyr. Vse schovano za prednim naraznikem a spodek trychtyre byl asi o 5cm niz jak spodni okraj narazniku.

No a vcera sem parkoval pred pizerkou a strechjl sem tim trychtyrem o obrubnik. Spodni cast "sani" sem si tim vyhnul asi o 10cm, ale jeste to tam drzelo. Pak bylo par pif a ja na to mezitim zapomel. Dneska sem jel asi 15km trasu a jak sem se vratil domu, tak sem zjistil, ze uz spodek sani nemam :D:D Musel sem poceste vytratit cca 20cm plastove trubky, jedno koleno a trychtyr. Zustal mi tam jenom filtr - a ten je jeste naprd, protoze je ve spodni casti promacknuty to opleteni a bavlna je protrzena - takze tak. Nazimu tam stejnak vracivam puvodni airbox s kalsickym papirfiltrem.

Jo, to alu flexi trubka se pouziva pro odvod vzduchu nad digestorema, takze to budou mit i tam, kde montujou kuchynske linky. jinak metr stoji v OBI nejakych 230,- kc coz je masakr.

Najaro budu porizovat novej bavlnenej filtrik a tentokrat i s "nadobkou", ktera ho kryje na kterou se da pripojit ta ALUflexi trubka. Nevite o necem za rozumny peniz?

[upravil dne 10.11.07 tanagy]

Jo viděl jsem filtřík v nádobce Polské fa Jacky za cca 600 Kč na burze v

Ostravě Vítkovicích u bývalé šachty Jeremenko, jsou tam v sobotu a prodává to polka (starší paní) tak kdybys měl cestu tak tam koukni, určitě vybereš a vypadal že je z bavlny :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...