Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

V tématu vršek převodovky se mluví o spodním kryru motoru. Jak mám rozumět tý poznámce o "sundání spodního krytu motoru (pokud tam je)"? Podle sestavy náhradních dílů tam má být. Já ho tam teda nemám (nejsem první majitel, takže nevím, co tam původně bylo / nebylo), nicméně předpokládám, že za normální situace by tam měl být, aby nešel bordel na řemeny a do svorkovnic různý kabeláže. BTW novej origo stojí 3600,- Kč, takže přemejšlím :myslim, jestli do toho před zimou jít. Slyšel jsem, že u těhle plastů se musí kupovat pouze origa, protože low-endy třeba za poloviční cenu se nedělají (nemluvím o koupi v bazaru). Nevíte někdo jestli existuje nějakej zdroj, kde se dají pořídit levněji, protože v bazarech to bývá úzkoprofilové zboží.

Odesláno

Chybně jsem se vyjádřil. Když jsem psal, že v bazarech je to úzký profil, tak jsem samozřejmě myslel vrakáče, protože když je auto bouchnutý zepředu, tak jsou většinou v tahu i plasty.:roll

Odesláno

jj ja tam taky nemel kryt!ale kdyz me kamarad delal rozvody,tak rikal,ze by bylo lepsi ho dat!a sehnal ho asi za 800kc,ale netusim kde!ale ted tam neni,zapomneli jsme ho tam dat,kdyz jsem menili olej a koukali na tu prevodovku-))

Odesláno

U Peugeotu platí to, že benzínové motory nemajú od výroby ochranný plastový kryt pod motorom a naftové ho majú.

Čiže ak na diesli nie je, znamená to, že ho už niekto dal preč a ak na benzíne je, znamená to, že ho tam už niekto domontoval :papa

Odesláno

kupoval jsem ho cca před měsícem - neorigo nový za 1200 nebo 1500 (benzin x nafta) - vrakoviště 2 000,-

Koupil jsem si nový neorigo - pasoval až na nějaké drobnosti.

Odesláno
Původně zaslal: vlacir1

V tématu vršek převodovky se mluví o spodním kryru motoru. Jak mám rozumět tý poznámce o "sundání spodního krytu motoru (pokud tam je)"? Podle sestavy náhradních dílů tam má být. Já ho tam teda nemám (nejsem první majitel, takže nevím, co tam původně bylo / nebylo), nicméně předpokládám, že za normální situace by tam měl být, aby nešel bordel na řemeny a do svorkovnic různý kabeláže. BTW novej origo stojí 3600,- Kč, takže přemejšlím :myslim, jestli do toho před zimou jít. Slyšel jsem, že u těhle plastů se musí kupovat pouze origa, protože low-endy třeba za poloviční cenu se nedělají (nemluvím o koupi v bazaru). Nevíte někdo jestli existuje nějakej zdroj, kde se dají pořídit levněji, protože v bazarech to bývá úzkoprofilové zboží.

AutoKelly: 34.47.345 ochranný kryt pod motor, HDI 1969 Kč

  • O 3 roky později...
Odesláno

Ahoj, oživím tohle staré téma, našel jsem spodní kryt motorového prostoru na aukru za velmi rozumné peníze. Atu mám chvíli, po předchozím majiteli byl motorový prostor zaprášený jako hovado. Nechal jsem ho umýt a teď přemýšlím, jestli by nebylo do věci pořídit pod něj kryt (a to nejen kvůli špíně). Cena se mi zdá být zajímavá, ale nejsem si jist, jaká bude kvalita tohoto krytu a jak dlouho vydrží na autě. Máte s kryty z druhovýroby dobré zkušenosti, nebo to příliš nevydrží?

http://aukro.cz/kryt-pod-motor-kryt-motoru-na-peugeot-307-150602-i1750977394.html#gallery

Odesláno

i ta druhovyroba by mela neco vydrzet, sice jsou slabsi na tloustku, ale ten plast se zda byt takovej houzevnatejsi, takze tolik nepraska, daval jsem znamemu pri oprave jeho bouracky podbehy z druhovyroby a nesedely jen nektere otvory oproti originalnim diram, takze se to muselo trosku vic pasovat a nekdy improvizovat pri prichytavani, jinak slouzi dobre a prezilo to uz i dve zimy

  • O 2 roky později...
Odesláno

Taky jsem si ho objednal jen nevím čím to inteligentně přichytit protože mi říkali že ty originály nedrží a nahrazovali to nějakýma svorkama..

Any idea ?

Odesláno

tých originálov by som sa nebál, mne to drží na 100%, teda iba do chvíle, kým nenavštíviš servis....

originály sú aj celkom vhodné, pokiaľ budeš na aute niečo robiť a bude treba zhadzovať a opäť nahadzovať ten kryt, s nimi je to rýchlovka, samozrejme ak si objednal neoriginál kryt, tak počítaj s tým, že niektoré otvory nebudú sedieť celkom presne ale to je záležitosť toho krytu, nie prichytenia, bočné otvory, ktoré nesedeli presne s podbehmi som jednoducho prichytil samoreznými skrutkami, samozrejme na inom mieste ako bol otvor

Odesláno

Nemám ani kód na ty originály..

Servis jsem navštívil několikrát a pak někde na dálnici musel mamině uletět a ani o tom neví.. musela to být mrda jak prase když tam zbylo jen pár úlomků..

Odesláno

Kazdy kto chce kryt pod motor, odporucam objednat s http://www.krytypodmotor.cz/

Mam ho na 2.0HDI a pasuje presne, nic som nemusel upravovat :D Material je super, hrubsi a dobre ohybny..

Uchyteny ho mam len vpredu a vzadu, na boky som pouzil do povodnych dier viazace a drzi to skvele... Ak nieco robim tak len ich odstrihnem a dam nove :papa

Guest servisman
Odesláno

nej kryt pod motorem je udělat si jej sám a třeba z plechu. Plast většinou skončí KO . Dělal jsem si jej u Laguny a nemohl vynachválit kluk si koupil z plastu a po zimním období jej vyhazoval ,

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...