vlacir1 Odesláno 16. září 2007 Odesláno 16. září 2007 V tématu vršek převodovky se mluví o spodním kryru motoru. Jak mám rozumět tý poznámce o "sundání spodního krytu motoru (pokud tam je)"? Podle sestavy náhradních dílů tam má být. Já ho tam teda nemám (nejsem první majitel, takže nevím, co tam původně bylo / nebylo), nicméně předpokládám, že za normální situace by tam měl být, aby nešel bordel na řemeny a do svorkovnic různý kabeláže. BTW novej origo stojí 3600,- Kč, takže přemejšlím , jestli do toho před zimou jít. Slyšel jsem, že u těhle plastů se musí kupovat pouze origa, protože low-endy třeba za poloviční cenu se nedělají (nemluvím o koupi v bazaru). Nevíte někdo jestli existuje nějakej zdroj, kde se dají pořídit levněji, protože v bazarech to bývá úzkoprofilové zboží. Citovat
vlacir1 Odesláno 16. září 2007 Autor Odesláno 16. září 2007 Chybně jsem se vyjádřil. Když jsem psal, že v bazarech je to úzký profil, tak jsem samozřejmě myslel vrakáče, protože když je auto bouchnutý zepředu, tak jsou většinou v tahu i plasty. Citovat
hudy Odesláno 16. září 2007 Odesláno 16. září 2007 jj ja tam taky nemel kryt!ale kdyz me kamarad delal rozvody,tak rikal,ze by bylo lepsi ho dat!a sehnal ho asi za 800kc,ale netusim kde!ale ted tam neni,zapomneli jsme ho tam dat,kdyz jsem menili olej a koukali na tu prevodovku-)) Citovat
hnusoba Odesláno 16. září 2007 Odesláno 16. září 2007 U Peugeotu platí to, že benzínové motory nemajú od výroby ochranný plastový kryt pod motorom a naftové ho majú. Čiže ak na diesli nie je, znamená to, že ho už niekto dal preč a ak na benzíne je, znamená to, že ho tam už niekto domontoval Citovat
Schreek Odesláno 16. září 2007 Odesláno 16. září 2007 Mrkni do autokelly, mívaj tam neorigo za výrazně nižší ceny, vím, že na 206ku maj za 1300, možná by měli i na Tvý auto... Citovat
milda Odesláno 17. září 2007 Odesláno 17. září 2007 Já kupoval nový, neorigo, v Gliwicích. Je to už pár let, ale tuším že byl za 900Kč. Poláci dělaj vše. Citovat
robozv Odesláno 18. září 2007 Odesláno 18. září 2007 No nieco som nasiel a skuste mi poradit ci to dam na svoje auto mam 1,4 16V . Neviem presne na aky je to typ ci na benzin alebo kachle viete niekto poradit ci je to univerzal? alebo ci je v tom nejaky rozdiel bol by som povdacny http://www.agauto.sk/index.php?section=2&id_folders=463&kat_detail_foto=4082&xf=1 Citovat
Trundik Odesláno 18. září 2007 Odesláno 18. září 2007 kupoval jsem ho cca před měsícem - neorigo nový za 1200 nebo 1500 (benzin x nafta) - vrakoviště 2 000,- Koupil jsem si nový neorigo - pasoval až na nějaké drobnosti. Citovat
Cat Odesláno 22. září 2007 Odesláno 22. září 2007 Původně zaslal: vlacir1 V tématu vršek převodovky se mluví o spodním kryru motoru. Jak mám rozumět tý poznámce o "sundání spodního krytu motoru (pokud tam je)"? Podle sestavy náhradních dílů tam má být. Já ho tam teda nemám (nejsem první majitel, takže nevím, co tam původně bylo / nebylo), nicméně předpokládám, že za normální situace by tam měl být, aby nešel bordel na řemeny a do svorkovnic různý kabeláže. BTW novej origo stojí 3600,- Kč, takže přemejšlím , jestli do toho před zimou jít. Slyšel jsem, že u těhle plastů se musí kupovat pouze origa, protože low-endy třeba za poloviční cenu se nedělají (nemluvím o koupi v bazaru). Nevíte někdo jestli existuje nějakej zdroj, kde se dají pořídit levněji, protože v bazarech to bývá úzkoprofilové zboží. AutoKelly: 34.47.345 ochranný kryt pod motor, HDI 1969 Kč Citovat
Neon Odesláno 22. září 2007 Odesláno 22. září 2007 Mají je na vrakáči v Přišimasích (neorigo nové druhovýroby). Cena kolem 1300,- - jestli si dobře pamatuju Citovat
Macomb Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 Ahoj, oživím tohle staré téma, našel jsem spodní kryt motorového prostoru na aukru za velmi rozumné peníze. Atu mám chvíli, po předchozím majiteli byl motorový prostor zaprášený jako hovado. Nechal jsem ho umýt a teď přemýšlím, jestli by nebylo do věci pořídit pod něj kryt (a to nejen kvůli špíně). Cena se mi zdá být zajímavá, ale nejsem si jist, jaká bude kvalita tohoto krytu a jak dlouho vydrží na autě. Máte s kryty z druhovýroby dobré zkušenosti, nebo to příliš nevydrží? http://aukro.cz/kryt-pod-motor-kryt-motoru-na-peugeot-307-150602-i1750977394.html#gallery Citovat
Ferry Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 i ta druhovyroba by mela neco vydrzet, sice jsou slabsi na tloustku, ale ten plast se zda byt takovej houzevnatejsi, takze tolik nepraska, daval jsem znamemu pri oprave jeho bouracky podbehy z druhovyroby a nesedely jen nektere otvory oproti originalnim diram, takze se to muselo trosku vic pasovat a nekdy improvizovat pri prichytavani, jinak slouzi dobre a prezilo to uz i dve zimy Citovat
Macomb Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 To jsem potřeboval vědět, tak ho zkusím, díky Citovat
3Run Odesláno 8. listopad 2013 Odesláno 8. listopad 2013 Taky jsem si ho objednal jen nevím čím to inteligentně přichytit protože mi říkali že ty originály nedrží a nahrazovali to nějakýma svorkama.. Any idea ? Citovat
307rg Odesláno 8. listopad 2013 Odesláno 8. listopad 2013 tých originálov by som sa nebál, mne to drží na 100%, teda iba do chvíle, kým nenavštíviš servis.... originály sú aj celkom vhodné, pokiaľ budeš na aute niečo robiť a bude treba zhadzovať a opäť nahadzovať ten kryt, s nimi je to rýchlovka, samozrejme ak si objednal neoriginál kryt, tak počítaj s tým, že niektoré otvory nebudú sedieť celkom presne ale to je záležitosť toho krytu, nie prichytenia, bočné otvory, ktoré nesedeli presne s podbehmi som jednoducho prichytil samoreznými skrutkami, samozrejme na inom mieste ako bol otvor Citovat
3Run Odesláno 8. listopad 2013 Odesláno 8. listopad 2013 Nemám ani kód na ty originály.. Servis jsem navštívil několikrát a pak někde na dálnici musel mamině uletět a ani o tom neví.. musela to být mrda jak prase když tam zbylo jen pár úlomků.. Citovat
deny.zb Odesláno 8. listopad 2013 Odesláno 8. listopad 2013 Kryty pod motor najdeš třeba tady: http://www.krytymotoru.cz/doprava.html Myslím že ceny jsou hodně dobrý a příchytky jsou třeba zde : http://www.aci.cz/univerzalni-dily-spojovaci-a-spotrebni-material-prichytky-dorazy-vruty-nyty-peugeot_c55074.html?stishowstyle=3&brief=1&PageSize=100 Mají jich tam v celku dost bych řekl :-D Citovat
Dark69 Odesláno 8. listopad 2013 Odesláno 8. listopad 2013 Kazdy kto chce kryt pod motor, odporucam objednat s http://www.krytypodmotor.cz/ Mam ho na 2.0HDI a pasuje presne, nic som nemusel upravovat Material je super, hrubsi a dobre ohybny.. Uchyteny ho mam len vpredu a vzadu, na boky som pouzil do povodnych dier viazace a drzi to skvele... Ak nieco robim tak len ich odstrihnem a dam nove Citovat
Guest servisman Odesláno 8. listopad 2013 Odesláno 8. listopad 2013 nej kryt pod motorem je udělat si jej sám a třeba z plechu. Plast většinou skončí KO . Dělal jsem si jej u Laguny a nemohl vynachválit kluk si koupil z plastu a po zimním období jej vyhazoval , Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.