Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 sedan nefunkční zadní zámek


OK406

Recommended Posts

Tak to nevím. U spolujezdce mi taky nešel a řekli mi, že jej nepoužívali, protože otevírali auto dálkovým ovládáním. Tak jsem jej vystříkal sprejem myslím konkordem a silikonem a rozhýbal a od té doby už e plně funkční. Tak to asi bude i s tím to zámkem od kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: OK406

Oddie: stavítka jsou plně funkční. Bohužel je zarezlá vložka. Nechce se vůbec otočit. Teď je to už druhý den ve žluté brzdové kapalině ale taky si od toho nic neslibuji. Ta vložka je tam zřejmě zalisovaná. A nahřívat to nemá cenu.

Napadá mě, není ten zámek jinej. Jako že by ho třeba někdo kdysi vyměnil a ty nemáš klíč k němu.

Pokud by byl jinej, alespoň malinko se ten vnitřek pohne, přeci jen má vůli. Podle toho se pozná, zda je to zatuhlé nebo neodpovídající klíč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Klíč zasunu celý ale ani o kousíček nepootočím:( A teď mi poraď te prosím, co s tím?

Blby je že maš jen jeden klíč, nemužeš riskovat že ho zlomíš, jinak koupat v nějaky červeny brzdovce, nebo specialním rozvolňovacím oleji, potom vsunout klíč a poklepy a kroucením skoušet opatrně kousíček po kousíčku rozvolňovat, nejlepší by bylo kdyby se dalo otáčet tou vložkou jinak než klíčem, mezitím vždy zase namočit. Nebo opravdu ten zámečník, ale bude asi drahej. Nebo nechat tak jak to je

[upravil dne 2/7/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

A to jako je možné, že mi udělají nový zámek, aby pasovat na můj klíč??

Nový by se měl dát objednat podle kódu, co je ke klíčům, případně u novějšího auta i podle VIN.

Jinak zámečník, co se tím zabývá, ti přeskládá donesený na tvůj klíč, takže můžeš koupit třeba z vraku - ale nejdřív bych mu dal tenhle na opravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 405tky mi funguje jenom jeden zámek a to řidičův. Kufr se sekl dlouhodobým nepoužíváním a spolujezdec je zničený, když se mi tam nějaký gumídci snažili dostat. Prostě jsem používal dálku a kdby náhodou klekla, tak fungoval ten řidič, anebo umím 405 vyháčkovat ... ;)

Kor, když b mi nešel zámek kufru na klíč a šel na DO, tak bych do něj nic neinvestoval (pokud by to nešlo opravit "home alone") a používal pouze DO ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

U 405tky mi funguje jenom jeden zámek a to řidičův. Kufr se sekl dlouhodobým nepoužíváním a spolujezdec je zničený, když se mi tam nějaký gumídci snažili dostat. Prostě jsem používal dálku a kdby náhodou klekla, tak fungoval ten řidič, anebo umím 405 vyháčkovat ... ;)

Kor, když b mi nešel zámek kufru na klíč a šel na DO, tak bych do něj nic neinvestoval (pokud by to nešlo opravit "home alone") a používal pouze DO ...

Asi zůstanu u dálkového ovládání.:myslim:myslim:myslim:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Asi nechám přidělat klíč

To opravdu nemáš druhý klíč?? Taky jsem kupoval auta jen s jedním, ale hned jsem si nechal udělat druhý. Ani ne tak pro manželku (když jede, bere si s DO, spíš, když někde jsme a ona příjde nááááhodou dřív), ale kdybych ho ztratil (never say never), tak se na to auto můžu už jen koukat. Rezervní si nech rozhodně udělat, budeš mít jistotu (i kdybys ho nechal doma a ev. pro něj odněkud musel jet).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jen dotaz. Ten kufr se dá otevřít samostatně? Jako že když chci jen do kufru, tak nemusím otevírat celé auto?

Prostě jen strčím klíč a odevřu si jen kufr. Pak zavřu a zamknu - auto zůstává zamknutý, jako bych ho zamknul centrálem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...