Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

central na DO


s16ka

Recommended Posts

Napsán autorem georg

co koupit dalkovy ovladani samostatne? Od Legendfordu by bylo asi za 1500-2000 tis + 1000 prace. S plovoucim kodem. I v mototechne prodavaj DO k centralu za 1200. A montaz snad zvladnes sam.

No nové dálkové by se dalo koupit, ale chtěl sem prvně nějak zjistit jestli nejsou možnosti opravy. Ale i tak fakt dík ještě se v tom poš?ourám a pak asi koupím nové OD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus rozdelat ten klicek a pomoci nejakych svorek prived napeti z knoflikove baterie na prislusna mista na plosnacku tak, aby sis byl jisty, ze mas kontakt. Pak to zkus zmacknout pred kamerou.

Me to taky nefungovalo, ale jak uz jsem psal, problem byl v kontaktu, jak u mikrospinace, tak u baterie.

Koupit novy klicek asi nepujde, myslim, ze se to muselo nejak parovat s prijimacem v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co mi říkali v servise tak by měl jít koupit vysílač ale přijímač se musí seřídit na tu správnou frekvenci. ale bude to asi drahý.

OK zkusím to nějak popropojovat, ikdyž elektřina mi toho moc neříká, no ale nemám co zkazit když už to stejně nefunguje :-) zkusím zorganizovat elektrikáře v práci. Jen jim moc nevěřím když sem jeden nastoupil tak mu vyhořel rozvaděč :(

Dík dám vědět jak jsem postoupil. Doufám že se mi to povede a brzo to bude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže rozdělal jsem klíček. Když jsem přivedl napětí přímo na IR diodu tak svítila. Když jsem dal napětí na plošňák tak mi to nebliklo. Takže teď už nevím jak to dál propojit. Může to být i tím mikrospínačem ale těžko říct. ( jsou tam 2 že by odešly oba?? spíš ale odešlo něco jinýho integrovanej obvod nebo tak a stím už nic neudělám.) Nemám mikro pájku takže se do toho nedostanu. Sakra jestli budu muset koupit nový DO a bude to nějaký drahý tak už mě z toho trefí. Jen živit to auto se prodraží :cool:

Nemáš nějakej jinej nápad jak to ještě opravit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

quote]Napsán autorem s16ka

takže rozdělal jsem klíček. Když jsem přivedl napětí přímo na IR diodu tak svítila. Když jsem dal napětí na plošňák tak mi to nebliklo. Takže teď už nevím jak to dál propojit. Může to být i tím mikrospínačem ale těžko říct. ( jsou tam 2 že by odešly oba?? spíš ale odešlo něco jinýho integrovanej obvod nebo tak a stím už nic neudělám.) Nemám mikro pájku takže se do toho nedostanu. Sakra jestli budu muset koupit nový DO a bude to nějaký drahý tak už mě z toho trefí. Jen živit to auto se prodraží :cool:

Nemáš nějakej jinej nápad jak to ještě opravit? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

meli jsme podobny problam u 306cabrio. Nápad na řešení: zkus obvolat vrakoviště, tam se dá za levný peníz sehnat přijímač i s kličkem. (vyšlo nas to na 1000 Kč + montáž svépomocí - není to až tak složité.[

Napsán autorem s16ka

takže rozdělal jsem klíček. Když jsem přivedl napětí přímo na IR diodu tak svítila. Když jsem dal napětí na plošňák tak mi to nebliklo. Takže teď už nevím jak to dál propojit. Může to být i tím mikrospínačem ale těžko říct. ( jsou tam 2 že by odešly oba?? spíš ale odešlo něco jinýho integrovanej obvod nebo tak a stím už nic neudělám.) Nemám mikro pájku takže se do toho nedostanu. Sakra jestli budu muset koupit nový DO a bude to nějaký drahý tak už mě z toho trefí. Jen živit to auto se prodraží :cool:

Nemáš nějakej jinej nápad jak to ještě opravit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem s16ka

Nazdar

mám 306, ale přestalo mi fungovat dálkové ovládání centralu. Neznáte někoho kdo by mi to opravil -jižní morava. Servis mi řekl novej central :( Je to central i IR dálkovým ovl. a superzamykáním. Baterka vyměněna za novou a nic se neděje. Nevíte jak zjistit jestli je problem v te diodě na klíčku nebo v přijímači. Elekřina mi nic neříká :-(

PS:už mě nebaví otevírat klíčkem ;)

Kdysi jsem řešil stejný problem s tím rozdílem že já klíček vůbec neměl. Postup byl následující-pokud si dobře vzpomínám: kouknout do přijímače jestli je to Kiekert nebo Neimann nebo Valeo. Je tam taková malá nálepka s dlouhým číselným kodem. číslo opsat a na základě toho objednat přímo u Peugeota. Je na to formulář kam se ten kod zadá. Dodací lhůta je o něco delší-vyrábí se to přímo pro tebe.

Příjde ovladač který nikam nepřihlašuješ a rovnou funguje. akorát tam musíš dát to želízko-klíč.

A zas takový balík to nebyl když jsem to koupil na auto na kšeft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem s16ka

Nazdar

mám 306, ale přestalo mi fungovat dálkové ovládání centralu. Neznáte někoho kdo by mi to opravil -jižní morava. Servis mi řekl novej central :( Je to central i IR dálkovým ovl. a superzamykáním. Baterka vyměněna za novou a nic se neděje. Nevíte jak zjistit

jestli je problem v te diodě na klíčku nebo v přijímači. Elekřina mi nic neříká :-(

PS:už mě nebaví otevírat klíčkem ;)

Tak sem se ti kouknul i na cenu cca 2500 bez superzamykání, 3032 se superzamykáním. důležitý je hlavně ten kod v tom přijímači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 s16ka: Jak jsi dopadl s tím DO, funguje? Pro případ, že ne a náhodou budeš mít cestu kolem Adršpachu, tak se stav, mrknu na to.

2 all: Ke zjiš?ování funkčnosti IR vysílačů se používá také IR detekční karta, velikost kreditky, stojí pár fufniků... já ji kupoval v prodejně Nedis-Kerr v Trutnově

[Editován dne 10/9/03 vícha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 David106s16: dík zkusím to u Peugeotu 3tácky není moc. Hlavně že mě řekli min 6tácků ? že by rabat?

řekli mě že centrál je Kiekert. ale na klíčku je vyražený VALEO tak nevím.

Přišel ti Ovladač a klíček byl zvláš? nebo jak?? Já mám totiž ovladač na klíčku. Přece nebudu mít klíček s nefunkčním DO a na tom ještě funkční ovladač :-))

Vícha: tam k vám asi nepojedu jsem od Břeclavi a je to trochu z ruky :-) Jinak ještě mi to prolezl jeden elektrikář a výsledek shořený odpor či co na placce v klíčku. Součástku nikde nemohl sehnat. no snad už se to vyřeší a bude to fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem s16ka

2 David106s16: dík zkusím to u Peugeotu 3tácky není moc. Hlavně že mě řekli min 6tácků ? že by rabat?

řekli mě že centrál je Kiekert. ale na klíčku je vyražený VALEO tak nevím.

Přišel ti Ovladač a klíček byl zvláš? nebo jak?? Já mám totiž ovladač na klíčku. Přece nebudu mít klíček s nefunkčním DO a na tom ještě funkční ovladač :-))

Vícha: tam k vám asi nepojedu jsem od Břeclavi a je to trochu z ruky :-) Jinak ještě mi to prolezl jeden elektrikář a výsledek shořený odpor či co na placce v klíčku. Součástku nikde nemohl sehnat. no snad už se to vyřeší a bude to fungovat.

Kliček-to jako to želízko- si buď můžeš přiobjednat k tomu a nebo ho prostě přehodíš z toho nefunkčního ovladače. Došel mi zvláš? jen ten ovladač a jak říkám fungovalo to ještě jsem to ani z toho sáčku nevytáh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi nejde DO centralu na P306. Uz asi dva mesice.Pred trema tejdnama na par zamknuti sel, a ted zas dal stavkuje. Koupil jsem novy baterie do ovladace a odzkousel ho na infra testeru. Klicenka vysila, ale central se neovlada.

Nevim kde je chyba, ale nechce se mi kupovat novej prijmac v aute, protoze nevim jestli to je ono co nejde. Jinac central funguje, jenom to infra ovladani nejde.

A auto nehlasi zadnej chybovej kod pri testu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se taky vybijí během chvilky obě baterky pokud je tam dám. ale ten skrat bych připisoval spíš už \"prošmatlaným\" tlačítkům. Jako zatím není vůbec čas jet 30KM do servisu. Vinobraní v plném proudu. Snad v pátek se tam dostanu. a dám vám vědět jak to nakonec všechno dopadlo. Všem dík moc za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si udělal trochu času a zajel do Peugeotu. Vysílač mi objednali za 3033kč Musí to objednat ( ostatně jako každý díl který po servisu chci) vysílač by mi měl přijít příští týden. Žádný kod z přijímače po mě nechtěli jen si vzal VIN. Když sem mu říkal o tom kodu z přijímače tak se tvářil trošku překvapeně, ale říkal že mi ten vysílač a přijímač, až přijde, sladí. dík všem za pomoc a info.

Až to bude fungovat tak zalehnu pod bečku s burčákem a oslavím to :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...