Jump to content

Kantor

Uživatel
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

  Never

About Kantor

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1996

Profilové informace

 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Kantor

  Loučím se

  Jsem slabá povaha a nevydržel jsem. Nejlepší na celém autu byl motor. Po dvou bouračkách se podvozek bránil jakékoliv opravě. Všechno vrzalo bubnovalo a hrčelo. Dveře nešly otevírat, okno se nezavíralo. Klimatizace ucházela a po zapnutí klíčku mi otáčkoměr někdy několikrát prudce zamával rafikou a potom nežhavil. Padala nafta a zase nepadala. Všechny západky byly ulámané, kryty vychlíplé. Ještě že máme ty Ačka. Šel jsem do Pašíka VW r.v. 2001 a je to dost rozdíl. Alespoň zatím. Tak Vám všem přeju co nejmíň trápení a hodně pěkných kilometrů. Doufám, že jsem si polepšil.
 2. Kantor

  Trhnuti ve volantu

  Mám na to podezření už dlouho. Když jedu pomalu a šlapu na brzdu, tak to do volantu tluče z pravé strany. Taky když jedu třeba šikmo přes koleje, tak to na pravé straně lupne. Kosti jsem už vyměnil. Nedá se to nějak líp poznat, že je to uložení kaput?
 3. Kantor

  Klima

  To DD. Tutově jsi bez chladiva. Mně to jednou za rok taky uteče. Mám už takoveho ledničkáře a ten mi to za 200 přifoukne a jezdím dál. Jednou za měsíc pouštím klimu i v zimě a tak jsem zase v březnu přišel na to, že je prázdná. Teď klimuju v pohodě. (Proboha nechci to zakřiknout)
 4. To je dobrý nápad. Ale jak se dá k tomu výparníku dostat? Je za filtrem vidět? Jinak klimu vypínám taky před dojezdem a když smrdí tak pustím na chvilku naplno topení aby to vyschlo.
 5. Po vypnutí na studeném výměníku zkondenzuje vodní pára a rozpustí prach, který tam vždycky nějaký je. Než to zase vyschne, tak to smrdí. U nás v pneuservisu nabízí dezinfekci klimatizace s odstraněním pachů. Myslím, že je to ale nanic. Smrdí po vypnutí všechny, u nových i u veteránů.
 6. Kantor

  Koule

  Přílohu jsem přiložil, ale je taky na: http://www.mejznar.cz/zahrnav.htm jako poslední obrázek. Zítra jedu přes Prágl na Mladou Boleslav. Jsi někde blízko? Budu v Praze kolem 9.00.
 7. Kantor

  Koule

  Špatně se to měří, ale je to fakt asi 100 mm. Stejně to musí být normalizovaný. Vypadalo to asi jako obrázek v příloze. Je to vidět i na posledním obrázku na http://www.mejznar.cz/zahrnav.htm. Napiš prosím, je-li to přibližně ono a kde Tě chytnu. [Editován dne 29/6/04 Kantor]
 8. Kantor

  Koule

  Hned jak přijdu domu to změřím. Jen pro jistotu: Ta koule je na tyči cca 15-20cm, která je přivařená k destičce a ta je rovnoběžná vlastně se zadním nárazníkem. Jsou v ní dvě díry na šrouby s roztečí asi těch 10cm. Zitra se ozvu.
 9. Kantor

  Koule

  Přátelé, nějaké prasisko nám ukradlo kouli z Fiesty. Byla na dva šrouby v ose auta s roztečí asi 100 mm. Už jsem se leckde ptal, ale nikde takovou nemají. Pokud mi někdo můžete pomoct i radou, budu Vám moc vděčný.
 10. Kantor

  406-koupě

  K těm tachometrům jenom pro pobavení: Kdysi jsem koupil Toyotu Corolu diesel 3 roky starou s tachometrem 85tis. a byla z Německa. Potom jsem našel, v autě štítek, že na konci prvního roku měla při výměně fridexu stav tachometru 94tis. Někdy později jsem u nás v bazaru viděl stejnou Corolu jenom kombi a čerstvě dovezenou a ta měla po 6ti letech na tachometru 580 tisíc!!! V Anglii mají podle zákona v bazarech v autech cedulku, že stav tachometru nesmí být předmětem ceny.
 11. Kantor

  Předek

  Mám popcit, že mám přední nápravu dost ojetou. Na hrbolech to je slyšet a větší se mi přenášejí i do volantu. Když brzdím, tak to na pravé straně slyšitelně lupne.Čím začít? Tlumiče, čepy.. ale jak se pozná, co je špatné? Dík z každou odpověď.
 12. Nejlepší nafta je od Shellu. Nebývá bohužel nejlevnější, ale projeví se to už i ve směsi 1:1 s nějakou levnou. Na čistou Shell jede auto o poznání líp a spotřeba je taky lepší. Zdravím.
 13. Kantor

  Návrh

  Už asi fakt magořím, já jsem si toho snad nikdy nevšiml...
 14. Kantor

  Návrh

  Je to mimo mísu, ale nedal by se někam do modrého sloupku vlevo přidat typ auta a r.v.? Většina příspěvatelů to zapomíná uvést a pak se sejdou odpovědi pro úplně jiné au?áky. Třeba místo té nálady. Dík a nenadávejte....
 15. Kantor

  Zvuky

  Po zimě se z podvozku ozývají zvuky odevšad. Potřeboval bych radu na co se podívat. Které čepy jsou vpředu a co může bouchat vzadu. Ty gumy u stabilizátoru jsou jenom vzadu? Je to 406 r.v.96. Díky
×
×
 • Create New...