Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pojistka vs. alkohol


marest

Recommended Posts

4 Fusion: Nič v zlom a vedšinou sa do hádok nepletiem ale: alkohol v krvy, nedodržuješ rýchlosť, nepripútavaš sa, až 5 rokov bez nehody atď čo si ešte písal. A s týmto ty chceš niekoho poučovať???

Hmm a čo sa ti môže stať pri 50 nepripútanému pri nehode? No nič len že vinou náhody prídeš o život no a to je proste nič.Ale to je už tvoja chyba.

Ale inak nič v zlom len mi to proste nedalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se bude te divit:o ale lze i nsdýcht,když budete mjít pralinky nebo pít skvašení nápoj (nař.mošt). Pokud dýcháte do trubičky, tak to se moc nepozná,ale do Dregra už je to horší. Každý máme v sobě určité množství alkoholu. To Vám potvrdí každý lékař. Alkohol se za volantem svinstvo! Byl jsem u mnoha \"smťáků\",tak vím co říká. V USA je jakékoliv množství Al. za volantem Trestní čin. Unás od cca O,8promile.Záleží na okolnostech. Co se týká rychlosti, souhlasíms tím, že se nemá nic přeceňovat. Ale když je na silnici volno tak proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lavak_Bob

4 Fusion: Nič v zlom a vedšinou sa do hádok nepletiem ale: alkohol v krvy, nedodržuješ rýchlosť, nepripútavaš sa, až 5 rokov bez nehody atď čo si ešte písal. A s týmto ty chceš niekoho poučovať???

Hmm a čo sa ti môže stať pri 50 nepripútanému pri nehode? No nič len že vinou náhody prídeš o život no a to je proste nič.Ale to je už tvoja chyba.

Ale inak nič v zlom len mi to proste nedalo ;)

opakuju: nikoho nepoučuju

Pro mě za mě, ať si dělá každej co chce.

A i kdybych někoho poučovat chtěl, tak bych to nedělal prostřednictvím internetu, pač na internetu takový poučení a hádky ztrácí veškerej smysl.

Mmch. je třeba si uvědomit že sou nebezpečnější věci jak auto.

Před pár měsícama sem ležel v nemocnici s prasklou spodinou lebeční, těžkým otřesem mozku a já nevím čím jiným a to \"jen\" kvůli schodům bez zábradlí.

V autě sem se zatím tak maximálně poškrabal při opravách v motorovým prostoru.

Ale to je osud, kdo se má zabít v autě se v něm třeba zabije, kdo na schodách třeba tam...

[upravil dne 24/10/2006 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: O.Korbel

Možná se bude te divit:o ale lze i nsdýcht,když budete mjít pralinky nebo pít skvašení nápoj (nař.mošt). Pokud dýcháte do trubičky, tak to se moc nepozná,ale do Dregra už je to horší. Každý máme v sobě určité množství alkoholu. To Vám potvrdí každý lékař. Alkohol se za volantem svinstvo! Byl jsem u mnoha \"smťáků\",tak vím co říká. V USA je jakékoliv množství Al. za volantem Trestní čin. Unás od cca O,8promile.Záleží na okolnostech. Co se týká rychlosti, souhlasíms tím, že se nemá nic přeceňovat. Ale když je na silnici volno tak proč ne.

Přesně tak, dobrým výrobkem je také Margot-poté se dá také slušně nadýchat. Jenže u všech zmiňovaných výrobků jde pouze o alkoholové aroma a tudíž se během chvilky při opakované zkoušce neprojeví a hlavně to nemá vliv na reakční schopnosti řidiče. Např.: klasická Margot (asi 80g) a řidič mi nadýchal 0,25 promile. Chtěl jsem ho tedy vzít na odběr a on mi vysvětlil že jediné co požil byla Margot, tudíž jsme na místě setrvali a po několika minutách jsme zkoušku opakovali (na co má řidič právo a já mu to musím umožnit) a výsledek---0,00 promile. Protože jde pouze o aroma v ústech, stejné jako když do sebe hodíte panáka a hned poté jste schopný nadýchat třeba 3 promile, ale ve skutečnosti máte v krvi 0,4, což právě dokáže opakovaná zkouška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: O.Korbel

Možná se bude te divit:o ale lze i nsdýcht,když budete mjít pralinky nebo pít skvašení nápoj (nař.mošt). Pokud dýcháte do trubičky, tak to se moc nepozná,ale do Dregra už je to horší. Každý máme v sobě určité množství alkoholu. To Vám potvrdí každý lékař. Alkohol se za volantem svinstvo! Byl jsem u mnoha \"smťáků\",tak vím co říká. V USA je jakékoliv množství Al. za volantem Trestní čin. Unás od cca O,8promile.Záleží na okolnostech. Co se týká rychlosti, souhlasíms tím, že se nemá nic přeceňovat. Ale když je na silnici volno tak proč ne.

Přesně tak, dobrým výrobkem je také Margot-poté se dá také slušně nadýchat. Jenže u všech zmiňovaných výrobků jde pouze o alkoholové aroma a tudíž se během chvilky při opakované zkoušce neprojeví a hlavně to nemá vliv na reakční schopnosti řidiče. Např.: klasická Margot (asi 80g) a řidič mi nadýchal 0,25 promile. Chtěl jsem ho tedy vzít na odběr a on mi vysvětlil že jediné co požil byla Margot, tudíž jsme na místě setrvali a po několika minutách jsme zkoušku opakovali (na co má řidič právo a já mu to musím umožnit) a výsledek---0,00 promile. Protože jde pouze o aroma v ústech, stejné jako když do sebe hodíte panáka a hned poté jste schopný nadýchat třeba 3 promile, ale ve skutečnosti máte v krvi 0,4, což právě dokáže opakovaná zkouška.

Bombony Halls, větrové, nemají s alkoholem nic společnýho a při zkoušení testeru jsem nadychal 0,3 promile. po vyplachnuti ust 0.0. A naopak, pokud vypiješ štamprli tvrdýho a vypláchneš si tak asi do 5 minut nenadýcháš vubec nic, protože alkohol ještě není v krvi. Žádnej přístroj není dokonalej.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otázka. Pokud si nejsi jistý, tak pak bereš řidiče na odběr krve+lékař.vyšetření. To je řidič povinnen,pokud odmítně, tak má \"plnou sazbu\".Souhlasíš. Máš tu zák.č. 22/90 Sb. a 361/2000Sb. a pak nový z.č.411. Ale jak jsem uvedl, Al. za volant nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Tak jak tak na to koukám měli by to povolit bylo by to pak veselejší :D

No a flaška by mohla bejt povinná výbava třeba jako žárovky:D

to jo no třeba flaška kofoly....a ten kdo tvrdí,že nikdy nejel nalitej nebo se zbytkáčem,tak je buď abstinent nebo asi divnej.mě taky jednou po dlouhej noci čapli.cejtil sem se uplně redy a nadejchal sem 0,83(zbytkáč) dali mě to hoši za litr a ještě mě hodily domu(sou hodný)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

Původně zaslal: BOSSCZ

Tak jak tak na to koukám měli by to povolit bylo by to pak veselejší :D

No a flaška by mohla bejt povinná výbava třeba jako žárovky:D

to jo no třeba flaška kofoly....a ten kdo tvrdí,že nikdy nejel nalitej nebo se zbytkáčem,tak je buď abstinent nebo asi divnej.mě taky jednou po dlouhej noci čapli.cejtil sem se uplně redy a nadejchal sem 0,83(zbytkáč) dali mě to hoši za litr a ještě mě hodily domu(sou hodný)

Jj, abstinentů a nás divnejch je taky dost, a ty ostatní jsou normální:D:D:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost sem byl nedávno ve Znojmě na vinobranní.

Vezl nás tam kámoš, byl sem já, řidič, druhej kámoš a jeho mladá. Ten co řídil viděl jak nám burčáček zachutnal, dostal taky chuť ale nemohl. Naopak děvčeti to nechutnálo ale párkrát si skrla. Tak sme začali plánovat, že by zpátky jela ona.

Tak nás napadlo zajít za PČR co poblíž stála v hloučku (asi 8 policajtů) a zeptat se jestli nemají někde hlídku kde by mohla fouknout (situaci sme vysvětlili). Rozumná rada z nich nevypadla, tak sme volali na MP jestli by neměli dobrej nápad, z těch ale jenom vylezlo \"jedině to risknout, což nedoporučujeme).

Proč alespoň na takové velké akci kde muselo být plno policajtů (pravda že hlídku sme nepotkali) neumožní takovouto prevenci? :myslim

Chápu že ten kus plastu stojí pár korun, ale to bych klidně zaplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Pro zajímavost sem byl nedávno ve Znojmě na vinobranní.

Vezl nás tam kámoš, byl sem já, řidič, druhej kámoš a jeho mladá. Ten co řídil viděl jak nám burčáček zachutnal, dostal taky chuť ale nemohl. Naopak děvčeti to nechutnálo ale párkrát si skrla. Tak sme začali plánovat, že by zpátky jela ona.

Tak nás napadlo zajít za PČR co poblíž stála v hloučku (asi 8 policajtů) a zeptat se jestli nemají někde hlídku kde by mohla fouknout (situaci sme vysvětlili). Rozumná rada z nich nevypadla, tak sme volali na MP jestli by neměli dobrej nápad, z těch ale jenom vylezlo \"jedině to risknout, což nedoporučujeme).

Proč alespoň na takové velké akci kde muselo být plno policajtů (pravda že hlídku sme nepotkali) neumožní takovouto prevenci? :myslim

Chápu že ten kus plastu stojí pár korun, ale to bych klidně zaplatil.

Nejde o těch pár korun (myslel totiž asi ten náustek). Na mnoha akcích je tato služba nabízena. Nejde o nic co policie musí dělat, nebo na co máš nárok, když si chceš zkusit dýchnout, je to jen její dobrá vůle a jak říkáš s velmi preventivním účinkem. A určitě by ti možná i dali dýchnout kdyby... Jde totiž o to, jestli ta hlídka vůbec u sebe ten přístroj měla. A to může být ze dvou důvodů. Jednak ho ve výbavě nemá vůbec, což není nic neobvyklého, je spousta útvarů, kde se jim o Drageru jenom může zdát.

A druhý důvod je ten, že sice ho mohou mít, ale v současné době je na kalibraci-a to je ten problém našich horních \"manažerů\". Už dávno se vědělo, že všechny Dragery budou muset mít od září nové potvrzení, vzhledem k nějaké nové vyhlášce. A ne aby se to postupně řešilo už v létě,ale pak se najednou v září stáhly všechny přístroje a už se jen čeká. U nás v Plzni je asi 12 Dragerů, ale do současné doby se vrátili pouze 3, takže většina policistů opět zkouší pomocí trubiček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu. Ale problém je také v tom, že se v Dregru vše registruje a pak nějaký šikula z vedený přijde a chce vysvětlení. Je dobrý nápad přijít a slušně se zeptat, zda-li je možno si preventivně dýchnout do trubičky. Ty se zatím neregistrují. Na druhé straně ale ruku na srdce, koho chceš s Škodou Felicia combi 1.3 MPi nebo Š Fabii 1.4 Mpi dohnat?:papa:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Máš pravdu. Ale problém je také v tom, že se v Dregru vše registruje a pak nějaký šikula z vedený přijde a chce vysvětlení. Je dobrý nápad přijít a slušně se zeptat, zda-li je možno si preventivně dýchnout do trubičky. Ty se zatím neregistrují. Na druhé straně ale ruku na srdce, koho chceš s Škodou Felicia combi 1.3 MPi nebo Š Fabii 1.4 Mpi dohnat?:papa:bojim

Tim chceš jako říct, že když budeš nalitej tak budeš policajtům ujíždět? :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Máš pravdu. Ale problém je také v tom, že se v Dregru vše registruje a pak nějaký šikula z vedený přijde a chce vysvětlení. Je dobrý nápad přijít a slušně se zeptat, zda-li je možno si preventivně dýchnout do trubičky. Ty se zatím neregistrují. Na druhé straně ale ruku na srdce, koho chceš s Škodou Felicia combi 1.3 MPi nebo Š Fabii 1.4 Mpi dohnat?:papa:bojim

Rád ti odpovím na vše.....

1-nebudu nic nalhávat, trubičky nejsou spolehlivé a nemůžu zaručit, že zmiňované množství (mluvil o nějaké deci vína) zaznamenají.

2-registruje se, ale když někdo přijde, tak mu právě vysvětlím, že jsem prováděl preventivní službu občanovi, co chtěl řídit. Tyto přístroje nejsou používány pouze na dopravní kontroly, ale zjišťuji tím také množství alkoholu u osob, které něco provedli a potřebuju vědět kolik toho vypili, jestli je možné je ještě vyslíchat či ne. Protože pokud bych vyslíchal někoho, který má dost upito, jeho právník to hravě smete ze stolu. Takže co se týče registrování dechovým zkoušek, jejich výsledků (registruje se posledním 1000 zkoušek) a následné vyhodnocování, nelze říct, že na každou pozitivní zkoušku musí být i \"alkoholický řidič\".

3-co se týče vozového parku policie. K tomu nemá co dodat, naši \"manažeři\" ví co je pro nás nejlepší :D:D A teď vážně. Tohle jsem nikdy nepochopil ,proč se šetří na těchto místech. Sama Škoda vyrábí Octávie-spec. policejní = oddělený předek od zadních sedaček přepážkou, vzadu pouze plastové sedačky a nic jiného, žádná páčka ani klika, vepředu přijatelný komfort pro policisty (např.na léto i klima) a samozřejmě s dobrou motorizací (nevím co ale přesně). A kdo to kupuje.......samozřejmě že ČR ne, ale poláci a maďaři-to je prostě k pláči. S naším vozovým parkem se nedá dostihnout ani průměrné auto. My třeba máme Felicii, 1996, 225.000 km, Felicii, 1998, 65.000 a Fabii, 2004, 20.000. Fabia je vedoucího, tudíž my k dispozici a pronásledování máme Felicie. A je pravda, že už nám někteří ujeli, ale třeba tady v Plzni (a v dalších větších městech) je jedna výhoda a to velký počet policejních vozů ve službě a dobrá komunikace mezi nimy. Tudíž během několika minut se za auto pověsí více pol. vozů a někteří se najednou objeví i před ním. A pověsí se za ním i takový auta, jako Octavie (ta má nějakej benzínovej s turbem) a pak i VW Transporter (2,5 benzin turbo) - těchto moc není ale pokud jsou poblíž je většinou úspěch zaručen. A dalším důležitým kritériem je kvalita řidiče, kdy ti policejní (hlídkový) mají již s tímto dostatek zkušeností a ví kam můžou až zajít a také dobře znají svůj rajón a ví kde je jaká díra či nerovsnost. A nebyl jediný případ kdy stačí jet jen za autem a čekat na jeho chybu, ona dřív nebo později přijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hhonza: Odběhnu teď od tématu, napadla mě jedna taková otázka. Jak policie řeší, když někdo ujede? Co se děje pak, když mají SPZ auta? Jaké jsou možné postihy a jakým způsobem se dokazuje totožnost řidiče? Existují nějaké seznamy nebezpečných řidičů?

Občas něco zaslechnu a z některých věcí nejsem moc moudrý, tak bych měl rád jasno, jaké jsou postupy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Hhonza: Odběhnu teď od tématu, napadla mě jedna taková otázka. Jak policie řeší, když někdo ujede? Co se děje pak, když mají SPZ auta? Jaké jsou možné postihy a jakým způsobem se dokazuje totožnost řidiče? Existují nějaké seznamy nebezpečných řidičů?

Občas něco zaslechnu a z některých věcí nejsem moc moudrý, tak bych měl rád jasno, jaké jsou postupy...

Copak chceš si dát závod? BMW vs. policie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když někdo ujede a víš SPZ (RZ), tak to projedeš registrací, pátráním atd.. Máš pravdu, že je ve větších městech výhoda více vozidel PČR ale správná otázka:super jak kdo umí jezdit. Hodně kluků si hraje na závodníky ale když jde do tuhého, tak sundají nohu z plynu. Když ti někdo ujíždí ve městě, musí se dostat do \"uliček\",kde je mu rychlé auto nanic. Chtělo by to alespoň 1.6 . To víš, hlavně že jsou Ford Modeo v plné výbavě. Za to byly myslím 2-3 Š Octavie 2.0i nebo P 306.Hold není to jako před rokem 1989, kdy byl \"jednotný\" vozoví park. To stačil VAZ 1600 nebo Volha a nikdo neujel. Dnes mají \"šmejdy\"různý bezpapírový dovozy a lehce ujíždějí. A když se něco stane, tak se za tebe nikdo nepostaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Hhonza: Odběhnu teď od tématu, napadla mě jedna taková otázka. Jak policie řeší, když někdo ujede? Co se děje pak, když mají SPZ auta? Jaké jsou možné postihy a jakým způsobem se dokazuje totožnost řidiče? Existují nějaké seznamy nebezpečných řidičů?

Občas něco zaslechnu a z některých věcí nejsem moc moudrý, tak bych měl rád jasno, jaké jsou postupy...

Rád Ti k tomu něco řeknu. Seznamy nebezpečných řidičů neexistují, alespoň ne oficálně, ale samozřejmě, že každý policista, který slouží v určitém rjónu už zná a má vytipované místní problémové týpky a tyto informace se předávají mezi sebou.Když se rozhodneš ujíždět, tak ve vetšině případech se podaří přečíst tvoje SPZ-RZ. Jetšě než se ti podaří ujet, je tady velké riziko toho, že se tě policisti pokusí zastavit i jiným způsobem (zastavovací pás ale častější případ - střelba). Tento způsob mohou zvolit, pokud uznají a vyhodnotí si tě jako osobu nebezpečnou, kterou nelze jiným způsobem zastavit. Je jasné že ti musí dát nejprve výzvu k zastavení. Takže pokud toto chce někdo podstoupit, tak prosím. Pokud se jedná o postih osoby, která se snaží ujet, tak na to je náš zákon mírnej. Jde pouze o přestupek a to buď v dopravě či o přestupek neuposlechnutí výzvy veř. činitele. A pokud ujedeš a máme tvoji SPZ tak přichází na řadu další možnosti. Už při pronásledování víme kdo jsi, jelikož spolujezdec radiostanicí nadiktuje tvoji SPZ operačnímu středisku a ten ji okamžitě vylustruje a vrací ti údaje. Pokud je to kradené, je jasné že se časem přistoupí i k tý střelbě. Pokud je to ok a policisti buď od nebezpečného pronásledování ustoupí (v zájmu bezpečnosti své i okolí) nebo se ti prostě podaří ujet, tak se ještě pokouší poslat hlídku do místa bydliště majitele vzidla, zda se tam auto neobjeví. Většinou pronásledující policisti zahlédnou osobu řidiče, tudíž pak není těžký určit, zda je to ten co ujížděl či nikoliv a již s autem jede nikdo jinej.

Pokud všechno je negativní, tak si jen policisti zapamatují toto auto (info předaj i kolegům) a když ho někde za nějaký čas spatří, tak se na něj zaměří. Pamět na auta má spousta kolegů dobrou (na takovýhle se nezapomíná:D) a věř, že ti následnou kontrolu dokážou velmi znepříjemnit.

Strach že tě někdo bude nahánět půl roku a předvolávat mít nemusíš. Snad jen v případě, že by to bylo zaznamenaný na videu (nějaká auta již tímto jsou vybavena), tudíž by si tě pokoušeli předvolat a nějaký ten přestupek ti dokázat.

Ještě jsem zapoměl zmínit, že pokud jim budeš ujíždět (jak bylo někým jiným řečeno - v uličkách moc síla motoru nerozhoduje) a oni tě nakonec zastaví, tak nepočítej s nějakým vstřícným chováním policistů. Spousta lidí už ochutnávalo prach ze země a válelo se v blátě a občas o ně zavadila služební kanada. A když tě z toho auta tahají a je v blízkosti louže, tak počítej s tím, že tě čistě náhodou zrovna budou poutat a prohlížet v té louži....samozřejmě vše v leže.

Rád zodpovím další dotazy :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...