Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Tak to bych na tvým místě prostě koupil obyčejnou autobaterii nějaký renomovaný značky, nejlépe Exide nebo Varta, která má stejnou kapacitu a minimálně stejný startovací proud jako máš teď a měl bys to mít v pohodě. Z toho co jsem vygooglil je označení L3D spojené asi jen s PSA a vůbec netuším co to znamená. :D 

S tím zadkem se to stává, když ti prostě přirezne destička ke kotouči, vždycky se opatrně rozjedu a ono se to odtrhne :D

Tak to rád slyším, to do nich půjdu taky, protože ty ještě původní brzdy co mám na autě špiní jak blázen a strašně mi to vadí. :D

Odesláno

Vidím to tak, protože ten cenový rozdíl srovnatelné Varty a origo je dost citelný :D  No evidentně o tom nikde moc informací není, když se to nepodařilo ani tobě :D 

Nevím přesně, ale auto stálo do sobotního večera a jel jsem pak až v pondělí odpoledne. Každopádně jsem v sobotu najezdil hodně a to bylo v Praze uplně nejvíc sněhu všude, takže podběhy plný.. Po zaparkování to vždy trochu okopu, aby to tam nezmrzlo - tak možná to spadlo nějak nešikovně do kola nebo co já vím a tam zmrzlo? Nevím

Určitě jdi, za sebe mohu jen doporučit :D 

  • O 2 měsíce později...
Odesláno

Tak o víkendu jsem si konečně našel čas a pustil se taky do laku svého auta :) Neskutečně to prokouklo, těžko uvěřit na první pohled že od 400tkm už mu chybí jen necelé 4 tisíce.. V rámci leštění jsem sundal nápisy na kufru a nějak se mi to bez nich líbí víc :D tak to tak teď aspoň nějakou dobu nechám, je to takové čistší na pohled :) 

Pro mě asi největší rozdíl by na víku kufru

IMG_0705.thumb.jpg.dd218adc44254c95c191c3738de16bcc.jpgIMG_0731.thumb.jpg.c444d504798b65f0f2d8e17d6dc54312.jpgIMG_0713.thumb.jpg.10eb51683215d777364cc65e6d6240b9.jpg

taky všechny plasty dostaly péči, zase nejvíc to bylo vidět  sloupcích 

IMG_0722.thumb.jpg.33b979b43c7fc8f7cc508d370f9c79bd.jpg

Lak najednou konečně připomíná zrcadlo :) 

IMG_0744.thumb.jpg.73e5ddda97fc7d90975635d78c40f206.jpgIMG_0747.thumb.jpg.af5297bd8ba3c936770b3b1145d6626e.jpgIMG_0745.thumb.jpg.6a3bee986845a6797f4c70247fc5b4ef.jpg

A ještě celkové fotky za světla a v garážích :) 

IMG_0753.thumb.jpg.22abd48c92e07a5e82d64923707bdcc8.jpgIMG_0752.thumb.jpg.8a108fbbc3747bd664b1b1054a5b7acf.jpgIMG_0732.thumb.jpg.67f716da74055cbcf9258bea51a914c4.jpgIMG_0735.thumb.jpg.b7858d92891d652b43d6d582ec346492.jpg

Jinak koho to zajímá, udělal jsem dvoukrokové rozleštění pomocí leštěnek od Meguiars z řady Ultimate - Compound a Polish (sneslo by to i víc ale bez měřiče laku se do extrémů pouštět nechci), zavoskováno grafenovým voskem od auto finesse, plasty ošetřeny auto finesse Revive, tekuté stěrače od angel wax.. Nakonec vyluxování, umytí oken zevnitř a ošetření všech plastů :) Tak snad to chvíli vydrží

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...
Odesláno

Včera proběhlo zatmavení oken :) Jelikož se v červnu opět chystáme se psama k moři a celkově přes léto budeme zase jezdit na delší výlety, je to pro jejich pohodlí potřeba. Přece jen ta klima vzadu takovou sílu nemá a když to sluníčko fakt smaží, udělá se tam horko.. Na fotkách to vypadá tmavší než to reálně je, zapomněl jsem to vyfotit zevnitř kde je vidět ven naprosto ideálně

Provedeno od Autofolie Praha, folie Suntek s doživotní zárukou, typ HP 15, samozřejmě s atestem na každém okně a certifikátem

IMG_1222.thumb.JPG.ee8107358cc319a9704ab3b3c0f06c78.JPGIMG_1221.thumb.JPG.56218d405ba5a0ae17faeb0199a99e92.JPG

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

Jelikož máme výročí, dostalo auto takový menší dárek :P  Tohle mi tam fakt chybělo :mrk  Hlavně ta kamera na zpátečku :D 

IMG_1843.thumb.JPG.0f1f1ffeaf544dee4bd082cda01f8405.JPGIMG_1845.thumb.JPG.2478475e88b4a1f6a480716b28204ec4.JPGIMG_1844.thumb.JPG.fbc3f3c31d50f04d76148e7619512ac5.JPGIMG_1847.thumb.JPG.5d8cee23a838388cd0e5b78f9516ec14.JPG

Jinak mám ještě nachystané nové světlo zpátečky, jelikož na autě je prasklé a díky bordelu uvnitř skoro nesvítí.. Tak se snad o víkendu dostanu k přehození :) 

  • O 3 týdny později...
Odesláno

Auto má za sebou další dovolenou v Polsku a bez sebemenšího zaváhání :) 

Rádio je dokonalý upgrade, cestuje se s tím mnohem lépe - ať už jde o úpravu a hledání v navigaci či hledání a přehrávání hudby tak je to jedna báseň :D 

Folie na okna se opravdu osvědčily, na zpáteční cestě jsme chytli dvou a půl hodinovou kolonu (tak dlouho nám trvalo cca 10km) na okruhu kolem Berlína a venku 31°C, díky foliím v autě zůstal příjemný chládek a tak psi nepřišli o komfort :) 

IMG_2019.thumb.JPG.86d3cc8d3e8811430a088ceeed738c8b.JPG

Taky jsme na zpáteční cestě pokořili 400 000 kilometrů! Pořád tomu nějak nevěřím, to auto jede jako by nemělo ani půlku :D Tak dostalo za odměnu hned po návratu koupel, hlavně od mušek :) o víkendu ještě proběhne vysátí Polského písku :D 

IMG_2887.thumb.JPG.a665f73da4c40a9f09719e1a142c4d2b.JPGIMG_2015.thumb.JPG.fcdd0b8e51c0b29df846f57ef48f8b8d.JPGIMG_2016.thumb.JPG.be9a312e99325b4194653597378c38ee.JPG

  • O 8 měsíců později...
Odesláno

Tak kilometry stále naskakují, aktuálně nějakých 414 500 km :) Minulý týden jsem řešil hlášku od ABS, způsobenou tím že uhnil kus kabelu od pravého zadního kola hned za konektorem.. Vyměnil se tedy daný kus kabelu včetně konektoru a je klid. Zároveň dnes proběhla výměna oleje a filtrů, nějak jsem pozapomněl a mám teď nějakých 18 tisíc kilometrů :mad: 

IMG_6058.thumb.JPG.7d655070c30d022f81034cc0a92b30cc.JPGIMG_6065.thumb.JPG.99d6d2d29b3c39e794b052f48d951135.JPG

  • O 3 měsíce později...
Odesláno

Po roce opět po dovolené v Polsku, celkem nějakých 1300km najeto. Cestou zpět naskočilo na tachometru 421 tisíc :) Auto jezdí jako drak, bez závad či zaváhání (ťuk ťuk). Momentálně jsem ovšem nafasoval služební auto, takže kilometry do budoucna nebudou naskakovat tolik. Jelikož služebák je dodávka (Toyota Proace), bude teď Pažout spíš na vožení psů a jinak bude odpočívat :D 

  • O 11 měsíců později...
Odesláno

Po roce dáme zase mikroupdate :) Auto teď více stojí než jezdí, už jsem i uvažoval o prodeji ale jelikož takové už dneska člověk nekoupí a pojistka s parkováním mě zase tolik nestojí, tak zůstává co to jen pujde :P Každopádně momentálně řešíme i nějaké ty mouchy, jednu menší a jednu větší..

Ta menší je klima, před měsícem přestala chladit, tak jsem ji vzal do práce na plničku a odsál jen 50g :( takže za rok únik 400g.. Otázka zda to řešit a nebo ne, dokud to tu sezonu vydrží.. Vzal jsem to rychle čuchačkou ale ta nic nenašla, na plnění dusíkem jsem zatím čas neměl, tak třeba časem a uvidíme

Druhá větší moucha je zadní náprava, auto už delší dobu lehce táhne doprava (nic zásadního ale když se na to člověk zaměří pozná to), nedávno jsem byl na zkušebně brzd a byla tam i přejezdová plotna na sbíhavost - ta ukázala že zadní kola mají vyšší kladnou sbíhavost. Jasně, je to jen orientační a nedá se podle toho vyloženě řídit, ale je to prostě známka že je tam něco špatně. Ptal jsem se známého na geometrii a on mi řekl že u tohohle auta se na zadní nápravě stejně nedá nic dělat, takže je zbytečné to řešit. Né že bych mu nevěřil, ale jak se říká "důvěřuj ale prověřuj" - je tu někdo zkušený kdo by mi to potvrdil či vyvrátil? 

Odesláno

řešit se dá jak ta klima, tak zad. náprava, i když nevím, jak je to dneska s náhr. dílama na toto auto..., spíše půjde víc o finance, jestli má smysl tohle opravovat, resp., jak dlouho si chceš auto nechat  :myslim

Odesláno (upraveno)

Všechno se dá řešit, to je jasný. Spíš bych se potřeboval nějak dostat k tomu, co se teda musí teoreticky vyměnit (hlavně co se týče tý nápravy) abych věděl kolik by to asi vyšlo. Že to "nejde" mi nestačí ale zase narovinu jezdit do autorizáku jen aby mi to potvrdili/vyvrátili mi přijde jako vyhozený peníze. Proto jsem doufal že tu někdo s 5008 a geometrií zadní nápravy má zkušenost

Klimu si sem schopný najít sám až bude více času, věci na to na firmě máme, ale ta náprava mě prostě trápí víc

Upraveno uživatelem Rikic339
Odesláno

zajeď na STK a domluv si kontrolu jen zad. nápravy kde ti na třasáku zjistí co je na nápravě k výměně, do 500 by ses měl vejít , pak vyměnit vadné díly a potom na geometrii  (nemá smysl dělat geo, když tam budou vůle)

Odesláno

No první generace 5008 jestli se nepletu měla vlečnou nápravu na který opravdu není co seřizovat. Tam maximálně zkontrolovat uložení nápravy v těch km co jsem pochytil že to má najeto bych skoro i vsadil na to že bude některý ten silentblok rozhadrovaný. 

Co se týče té klimy opět vzhledem k věku a nájezdu auta bych ani nevsázel a rovnou vyměnil chladič klimy  protože jak je předsazený před vodní chladič tak chytá ten největší bordel z cest a kamínky apod. takže buď bude proražený nebo už bude prostě řídký a bude to utíkat pomaličku a to se blbě hledá ale jak píšu v 99,9% aut jedno jaké značky co jsem dělal únik klimy tak u takhle starého auta stačilo vyměnit ten chladič i bez testování to byla trefa do černého.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...