Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Dneska jsem komunikoval s mým prodejcem ohledně mé objednávky. Krátce rekapituluju (Objednáno za hodně slušnou vyjednanou DEMO cenu v červenci 2021. Příslib do výroby do konce ledna 2022. V průběhu času přislíbena garance ceny do konce února 2022. Dnes informace, že importér nebyl schopen vyjednat garanci dojednané ceny. V mém případě, objednávka v jakémsi režimu DEMO znamená plus 55k. V případě běžné nabídky PROMO by to bylo plus 15k. Příslib 1Q 2022 s dovětkem "slibujte něco tuhle dobu".)

Mimo jiné jsem se ptal na motorizaci EAT8 Puretech, jestli bude nebo nebude a argumentoval jsem místní informací prosáklé od slovenského importéra Toyoty. Tak prý Peugeot EAT8 Puretech bude. Že prý Toyota vyčerpala nějaké kvóty od PSA. Pochopil jsem to tak, že přednost dostanou Riftery.

Přeberte si to jak potřebujete. Prodávám jak jsem koupil. Nevím co si o tom mám myslet. Těch zaručeně správných informací je nějak moc. Já teď řeším principiální otázku. Jestli mi to za to stojí a nebo půjdu od toho.

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

V SR prave s okamzitou platnostou stopli moznost objenavky Riftera, Travellera aj Experta Combi so spalovacim motorom a v ponuke zostavaju len elektricke verzie. Predpoladam, ze CR na tom nebude inak. Ide to rychlejsie, nez som predpokladal aj v tom najhorsom scenari...

  • O 4 týdny později...
Odesláno

Trosku sa tu strcim... Vieme ako su na tom EAT8 so spolahlivostou? 

 

Riesim ci proace city verso(long, family, 130hp dizel) s automatom alebo manualom, a o EAT8 sa mi nepodarilo dohladat absolutne nic....

 

Je to rovnaka prevodovka ako sa dava do travellera?

 

 

Dakujem za kazdu odpoved

Odesláno (upraveno)

...relativne spolehliva je. Nektere kousky maji potize s vetsi hlucnosti - respektive jinym zvukem na vyssich lichych rychlostech - u me je trochu slyset 5tka a 7micka .... nic hrozneho, ale vsimnes si toho.  https://en.wikipedia.org/wiki/AWF8F35   ...a dokud to jde, doporucuju tu Toyotu Long, 130 HP diesel a AT8. Long proto, ze se nebude protivne pohupovat dopredu-dozadu jako ty kratke a AT8 proto, ze ten 8mikvalt je rozsahem prevodu delsi  nez manual (na dalnici na 8micku pri 150ti toci 2.500 rpm) a 1-5 jsou pomerne kratke, takze pomahaji tomu relativne slabemu motoru s dynamikou - jede to celkem prekvapive pekne do tech cca 110 km/h.....  ...

Upraveno uživatelem BubakGS
Odesláno (upraveno)

Long je jasny - keby som chcel auto s malym kufrom tak si kupim fabiu
130Hp tiez - uz to bude tak na hrane pouzitelnosti

Uz to bolo len automat vs manual - bal som sa o dlhodobu spolahlivost... aby to nebol taky pruser ako niektore DSG u VW atd... Ale tak dal som ten kod prevodovky ktory si poslal do googlu, a jediny pripad zlyhania co som nasiel bolo nejake volvo, ktore cez motor prevodovku zaplavilo chladiacou kvapalinou... + sa to uz desatrocie montuje do vseketeho mozneho


Co sa tyka otacok na dialnici, to mi nenapadlo... Pozeram ze 6st manual ma pri 140taho na 6tke dobrych 2700rpm, pri 150 to bude tak 2900rpm - To uz je dost... kdejaky turbobenzin uz toci rovnako :D

EAT8 bude mat pri 140 ~2350 a pri 150 1500, to uz moze byt dost vyrazny rozdiel v komforte na dialnici. Velke plus pre automat. 

Napada mi este otazka - ako sa ta osmicka sprava na dialnici? Podradzuje to casto?

Pre nerdov som inak nasiel video :)





 

Upraveno uživatelem abgx1
Odesláno (upraveno)

Kdyz s rodinou nalozenej letim do Jiznich Cech, tak kdyz ho rozjedu na tech 150 km/h na tachu, tak jede na tu 8micku porad.....  ... jen kdyz me neco prekazi a pribrzdi a slapu na plyn tak ne. Jo a na D1cce akorat kopec od Jihlavy k Humpolci nalozenej 8micka neda a radi na tempomatu na 7 - ale porad jede tech 150.  Kdyz jedu sam v prazdnym aute, tak jo....  .. a protoze jsem pred nakupem dlouhodobne  (2 vikendy a 2 dlouhe cesty) testoval kratke Berlingo s MT6 a stejnym motorem, tak jsem presne kvuli cestam po dalnici chtel 8mikvalt... ..to auto je znatelne tissi ....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odesláno (upraveno)

A potom po dodani uz len dufat, ze sa nevyskytnu problemy s huciacimi rozvodmi a problemy s AdBlue (cerpadlo, vstrekovac, sonda NoX)...

Upraveno uživatelem slimboy
Odesláno

Tak je tam 5rocna zaruka... snad sa v nej stihnu poopravovat vyrobne vady :D 

A co sa tyka dodania, tak nemam inu sancu ako objednat a cakat...  Peugeot, citroen, opel su uz len ako elektromobil, pripadne plechova skrinka s mrezou za cenu plne vybavenej toyoty

Skladovky existuju asi len u peugeotu, ale stoja raketu. A naviac ma peugeot hnusny interier(ten maly volant a budiky nad nim... strasne nieco)

 

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...