cigi Odesláno 22. červenec 2021 Odesláno 22. červenec 2021 Dobrý den, po roce od naplnění přestala spínat klima. Před rokem byl únik po 8 letech a servis mi naplnil klimu R1234 (prý se už jiné nepoužívá). Rok to běhalo a letos v červenci opět nespíná. Po měření tlaku byla naměřena hodnota 11 barů (má být 5,5). Podle barev čepiček je kompresor určen pro R132). Snímač tlaku - 9635027380 (žlutý plast - ten nejdražší) ukazuje mezi piny 2 a 3 41,5 kohmů (pořád stejně i při upouštění tlaku na 0). Žádný pin memá spojení se zemí ani po nastartování není nikde napětí (max nějaké mV). Jak funguje tento snímač ? Dává proměnlivou hodnotu podle tlaku, nebo spíná natvrdo ? Podle prodejců je na 12 V, co by ukazovalo druhou možnost. To by ale mělo být na na některém pinu napětí, nebo zem. Dále jsem nenašel snímač teploty vzduchu interiéru. Diagnostika dává info 6165 st Celzia. Je to NTC a může být špatný. Při 20 st má mít 3,4 kohmu a zkusil bych jej nahradit odporem 2 kohmy, abych nasimuloval 30 stupňů. Co jěště může bránit sepnutí klimy? Je čerstvě naplněna R134a cca 460 g. Kde se nachází snímač teploty? Rozebral jsem střed palubky a všechno před spolujezdcem. Díky za info a rady. Citovat
ChouLu Odesláno 23. červenec 2021 Odesláno 23. červenec 2021 osobně bych začal origo diag a podíval se co tvrdí za chyby a jak vypadají live data Dále nepíšeš co máš za 308.. T9? Citovat
cigi Odesláno 23. červenec 2021 Autor Odesláno 23. červenec 2021 308sw r.v. 2012 1,6 hdi 68 kW, motor 9HP. Diagnostika (ne originál) nenašla žádné chyby, live data: teplota interieru řidiče a spolujezdce (data 1 a 2) 6165 st. Tlačítko A/C neaktivní, tlačítko Auto neaktivní. Obě tlačítka ale reagují. Zkusím origo diag. dík. Citovat
ChouLu Odesláno 23. červenec 2021 Odesláno 23. červenec 2021 do 2012 opravdu nepatří 1234yf, ale staré r134a. Měřený tlak byl kdy? těch 11 barů je ještě jako pracovní málo.. je to na spodní hranici funkčnosti. 5-6 bar tam budeš mít když bude klimatizace vypnutá a je jedno zda tam bude 500g nebo 50g Naměřené hodnoty spíše přisuzuji špatné diag, jelikož kdyby tam byly opravdu takové hodnoty, tak je tam zapsaná chyba, ale tohle se s neorigo diag bohužel špatně odhaluje, protože nevidíš do mnoha počítačů a nejsi schopný testovat akční členy Citovat
cigi Odesláno 23. červenec 2021 Autor Odesláno 23. červenec 2021 Tlak byl při vypnutém motoru. Jiný ani nešlo naměřit, když neběžel kompresor. Citovat
ChouLu Odesláno 23. červenec 2021 Odesláno 23. červenec 2021 tak ti pravděpodobně kecá diagnostika Citovat
cigi Odesláno 24. červenec 2021 Autor Odesláno 24. červenec 2021 Pravděpodobně ten, co to plnil byl asi původně kuchař a střelil tam množství od oka. Firma má autodopravu a přikoupili si plničku. Kdyby věděl, co dělá, nedal by tam, co tam nepatří. prodejce dílů na chladící systémy tvrdí, že kompresor pro 134 může se 1234 udělat nepřiměřeně vysoký tlak a něco oddělat. V té době jsem věřil, že se běžně nahrazuje 134 (která je prý už zakázaná) novou 1234. Spléhal jsem na to, že vybavená firma, co to oficiálně nabízí je odborně na úrovni. Teď jim bez papíru nic nedokážu, ale vnitřně mne zajímá, zda chyba nastala běžným používáním, nebo jejich zásahem. Citovat
PaKr Odesláno 24. červenec 2021 Odesláno 24. červenec 2021 134 je zakázané do nových aut ( asi 5 roků), ale pro plnění starších aut se klidně může používat. ( Platí v EU, ve světě se 134 používá v prvovýrobě normálně dál) Takže změn servis a nech tam dát, co tam má být. Citovat
cigi Odesláno 24. červenec 2021 Autor Odesláno 24. červenec 2021 Stačí číst: náplń už mám novou, správnou. Servis mi byl doporučen jako laikovi, který nevěděl kam s tím - jinak s nimi nic společného nemám. Citovat
ChouLu Odesláno 25. červenec 2021 Odesláno 25. červenec 2021 to ovšem neznamená, že tam más správné množství chladiva ať už vysoké či malé množství způsobí, že kompresor nesepne Citovat
cigi Odesláno 25. červenec 2021 Autor Odesláno 25. červenec 2021 Původní dotaz zněl jinak - jaký je princip tlakového spínače u mne a kde najdu snímač teploty interiéru. Rady, že tlakový spínač sepne nepotřebuji - mám v tom nějaké vzdělání. Jde mne o to, jestli není na principu měření konkrétní hodnoty tlaku a kdyžtak jaký princip - piezo, nebo jiný typ snímače. Co vím tak výstup jde pravděpodobně v datech do řj. Když se spínač odpojí, řj hlásí poruchu. Jaké jsou ohmické hodnoty na pinech - pokud to systém dovolí měřit? Zítra jdu na diagnostiku, tak budu moudřejší. Když už něco technického řeším, zajímají mne technické detaily (jsem technik a zajímá mne proč věci nefungují a když fungují, tak jak fungují). Čekal jsem někoho od fochu, kdo mne podá informaci. Rozhodně nehodlám něco řešit v garáži. Náplně tam má být 425 g, mám tam cca 460, ale klima funguje i s 510g podle zkušeností z jiného fóra. Citlivé to na +- 40g nebude. Citovat
mmartinkovic Odesláno 27. červenec 2021 Odesláno 27. červenec 2021 Na taketo otazky ti odpovie len niekto kto ma pristup do service boxu, plateneho, a pozrie co tam ma byt za hodnota. Dalsia vec je diagnostika, ktora dokaze overit skutocny stav cidiel a spravit test akcnych clenov, nie len ze "komunikuje", alebo "ok". Citovat
ChouLu Odesláno 28. červenec 2021 Odesláno 28. červenec 2021 tyhle informace neposkytuje ani FR oddělení takle to v PSA nefunguje. 460g už je docela dost a může to dělat problémy, ale když víš všechno nejlépe, tak je tady těžko co radit Charlie 1, ozzy56 a MJSytic ohodnotil 3 Citovat
cigi Odesláno 5. srpen 2021 Autor Odesláno 5. srpen 2021 Problém byl nakonec ve spálené cívce kompresoru. Co se týče množství, hodnotu 425 jsem vyčetl z fóra - nikde na autě, ani v dokumentaci jsem hodnotu nenašel. Servis, co se tvářil jako profi tam dal množství od oka a ještě neco jiného (proto o problému diskutuji tady - jak mám vědět, že další servis je ten hodný). Pokud mají u Peugeotu hodnotu na samolepce, tak ji tam už nemám - asi. Výsledkem mého bádání je, že čidlo tlaku nefunguje principem spínače - poučné pro někoho, kdo bude mít podobný problém. Při výměně cívky byl vyměněn i kontaminovaný olej a množství náplně se naladilo podle teploty trubek - cca 440 g. Tím můj problém s klimou skončil. PS: pro rady typu dát auto do autorizovaného servisu není potřeba tohle fórum. 900,-/hod, pro jistotu vyměníme vše, abychom mohli dát záruku a tím pomalu dvojnásobíme cenu ojetiny, tak na to nemám. Osobní zkušenost (soused) nové auto v záruce - servis jenom autorizovaný a totálně zalepený motor špatnou výměnou oleje. Než to odborník potvrdil, servis zametl stopy hodil to na palivo (ani přes zástupce značky už nešlo nic dokázat) a škodu 30 tis. platil ze svého - v záruce, v autorizovaném servisu. Citovat
Guest Sale Odesláno 5. srpen 2021 Odesláno 5. srpen 2021 Nedá mi to, abych k tomu něco neřekl. Za prvé, pokud dávám plnit klimatizaci, tak vždy nechám udělat kompletní servis, tedy odsátí chladiva, oleje a nové naplnění. Každý slušný servis by měl mít seznam všech možných náplní do různých typů aut. Pokud neví nebo nemá, tak jdu raději jinam. Nastavit to na automatické plničce snad zvládne každý mechanik, aspoň tady u nás jsem s tím nikdy neměl problém. Ještě k té diagnostice. Pokud někdo dělal diagnostiku klimatizace a neobjevil hned, tento jednoduchý problém, tak neměl originální diagnostiku nebo se v tom nevyzná a neměl by vůbec na auto sahat, potom se řeší všechno možné, jen ne to v čem je problém. Pro informaci, jsou to chyby v rozvodné jednotce motoru : C 994, B 994 a F994 neboli přerušený obvod, zkrat na kostru nebo závada ovládání spojky klimatizace. Citovat
cigi Odesláno 5. srpen 2021 Autor Odesláno 5. srpen 2021 Po třetí a naposled - na doporučení automechanika jsem šel do servisu, kde se prý zabývají profesionálně servisem klimatizací, to zanmená, že mají na to vybavení - a to měli. Jako laik jsem nemohl tušit, že to není to pravé a když mi technik vysvětluje, že podle legislativy se už nějaké plnivo nesmí používat a nahrazuje se jiným, jak jsem mu měl, jako laik oponovat - když po akci všechno fungovalo? Problém nastal po roce, kdy se to tvářilo, že je klima prázdná. Kontrolním odfouknutím, jsem zjistil, že prázdná není a než jsem se dostal na hever, abych proměřil cívku, tak jsem se začal zajímat o princip. Diagnostika, která mi byla doporučena jako originální, nakonec originální nebyla i když onen servis tvrdil, že je. Tam jsem zjistil ty nesmyslné údaje, ale hlavně při výměně snímače tlaku za nový (půjčený) se nic nezměnilo (tím jsem si ověřil, že snímač nemusí být spínač - jak někteří z vás informovali). Diagnostika ale hlásila přerušený obvod - ovšem nebyla specifikace, zda jde o obvod signální, nebo obvod cívky. Když jsem cívku proměřil, bylo jasno a pak to šlo lehce. Všechno to popisuji, ne proto abych vypadal jako blb před chytrými, co jen popisovali, co jsem udělal špatně, ale žádnou konkrétní informaci nedali, ale pro ty co je to potká, jak se taková závada může projevovat a také, že ne všechno, co vám kdo nakuká (z pozice profíka) je pravda. A nakonec autorizovaný servis je možná jistota, ale za neskutečné peníze. Tím bych to s dovolením uzavřel. Děkuji všem co radou pomohli. ozzy56, Karel a Ajap ohodnotil 3 Citovat
jarokare Odesláno 5. srpen 2021 Odesláno 5. srpen 2021 před 5 hodinami, cigi napsal: PS: pro rady typu dát auto do autorizovaného servisu není potřeba tohle fórum. 900,-/hod, pro jistotu vyměníme vše, abychom mohli dát záruku a tím pomalu dvojnásobíme cenu ojetiny, tak na to nemám. Ján ti nevím , dělám v autorizáku , vadnou cívku kompresoru by origo diagnostika zjistila prakticky hned (takže bys zaplatil max 1/2 hoďky diagnostiky a pak by to bylo na tobě jak se k tomu postavíš , odkud vezmeš díly a kde si to necháš spravit ) a kdybych chtěl plnit klimu , tak bych určitě věděl jakým plynem a jakým množstvím . Takže nevím , na kolik tě celá tahle anabáze přišla , ale hlavně že si ušetřil a můžeš nakydat h...a na autorizáky pavelu96, Ajap, Péťa a 1 další ohodnotil 4 Citovat
ChouLu Odesláno 5. srpen 2021 Odesláno 5. srpen 2021 jak píše Jarda.. měl by sis uvědomit kolik peněz a času tě to stálo v autorizáku je dnes diag 1200-1500 a měl by jsi to zjištěné za 10 minut vč. kafe... ale kdo chce kam Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.