Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

benzin ci olej ve vzduchovem filtru u sekacky


Mojo2

Recommended Posts

ahoj, měl bych dotaz. Nejspiše jsem při čištění sekačky nedal pozor a špatně ji naklopil. Dostal se mi benzi a možná i trochu olej do vzduchového filtru (molitan) a sekačka chcípá. Vypral jsem ho jarem a chvilku to bylo OK, ale po chvilce začala sekačka znovu chcípat a z filtru opět cejtím benzín. Nemáte někdo radu jak to co nejlépe vyčistit? Nechci to zase úplně rozebrat na prvosoučástky, protože je sekačka v záruce. díky

Upraveno uživatelem Mojo2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, no sekačka má celkem nasekáno tak max do 200 m2 spíš mín, pokud to bude zlobit, tak to určitě zkusím do servisu. Pořídil jsem ji na podzim, kdy jednou posekala zahradu a teď ji posekala podruhý a začala zlobit. Původně jsem myslel, že to je starším benzínem, ale ani novej nepomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele všichni prodejci sekaček ale vlastně všeho motorového nářadí se teď zaklínají tím že je špatně jezdit na starý benzín. Nejlepší prej je po sezoně nechat v nádrži jen hlt benzínu a buď sekat nebo nechat vrčet dokud to z nádrže nevybere a pak nalít plnou nádrž benzínu na jaře před sezonou vylít to co bylo v nádrži celou zimu dát čerství a na to teprve jezdit. To co z nádrže vyleješ můžeš přidávat do čerstvého benzínu když budeš sekačku tankovat aby jsi to spotřeboval.  Já osobně bych zkusil jak píše RichVa nechat ji chvíli běžet na čerství benzín bez filtru a pokud bude zlobit tak do servisu ale počítej s tím že budou tvrdit že tam zůstal benzín a že čistili karburaci a že se na to záruka nevztahuje. Některé značky prodávají svůj speciální benzín který " nestárne " ale chtějí asi 100 za litr i když asi by se to vyplatilo ho koupit před koncem sezony a mašinu odstavit na zimu s tímhle jejich zázrakem a během sezony tomu dávat zas obyčejný benzín a před odstavením dát tenhle jejich.  Úplně tomu teda jako nevěřím ale vím že třeba dobrovolný hasiči řeší tenhle problém taky dost často hlavně u věcí které jim nevrčí pravidelně. A od nich vím o tom speciálním " nestárnoucím " benzínu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já kupuju do benzínu přípravek z mountfieldu a vydrží mi to na cca 3 roky do sekačky, křovinořezu, atd., takže to není ani tak drahé, jak to vypadá, benzín po sezoně nechávám ve stroji, na jaro párkrát potáhnu šňůru a jede to bez kuckání atd., mám s tím dlouholeté zkušenosti https://www.mountfield.cz/stabilizator-paliva-b-s-250-ml-na-25l-1phm9008

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez filtru jsem si to taky říkal jestli to nezkusit, samozřejmě tak aby tam nelital bordel. Je to kousek molitanu, ale jinej bohuzel doma nemam, abych ho vystřihl a vyměnil. Má ten molitan jen čistě funkci proti prachu a nečistotám nebo se tím nějak i ovlivňuje množství nasávaného vzduchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojo2 -- já měl u každé sekačky v návodu, na kterou stranu se nesmí naklápět, tak nevím..., jednu dobu jsem měl 3 sekačky a u každé to bylo jinak, poslední husquarnu sklápím jen na rukojeť (svíčkou nahoru)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...