Dejved Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Ahoj prosim nevi nekdo co zpusobuje tento rachot dekuji Stabilizacni tyce to nejsou ty jsem Menil. 20190320_171743.mp4 Quote
Radek Hurvajz Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 (edited) Nejspíš se klepe brzdič, ale taky to muže dělat plíšek u kulového kloubu nebo štít brzdy, sundej kolo a zahejbej brzdičem, pokud na něm jsou vůle tak se klepe (myslím na vodících čepech), dělá se na to repas sada vodítek a futer. Edited March 20, 2019 by Radek Hurvajz Quote
Dejved Posted March 20, 2019 Author Posted March 20, 2019 AHoj, prosim co si mam predstavit pod pojmem brzdic. Myslis tim trmen ve kterem jsou ulozeny brzdove desticky? dik Quote
Dejved Posted March 22, 2019 Author Posted March 22, 2019 Tak ani jedno.sundam kolo a pruzina zlomena viz foto.mazec. Mam nechat vymenit I pravou a nebo staci jedna.co myslite ? Quote
Boym Posted March 22, 2019 Posted March 22, 2019 Já jsem měnil na autě jenom jednu pružinu a druhá pak praskla do roka, takže bych je vyměnil obě. Quote
puq Posted March 22, 2019 Posted March 22, 2019 mne praskla jedna na lavom kolese a menil som obe na odporucanie mojho mechanika...cena za par bola aj s robotou 250€ Quote
ozzy56 Posted March 22, 2019 Posted March 22, 2019 (edited) nevím, jestli má 508 taky ložisko horního uložení, protože to byl u pežotů pravý důvod prasknutí pružiny, takže by bylo nutné vyměnit minimálně i to ložisko... tak podle Servisboxu tam ložisko je Edited March 22, 2019 by ozzy56 Quote
Dejved Posted March 22, 2019 Author Posted March 22, 2019 (edited) Můžeš mi hodit to ložisko prosim. Pružiny jsem již objednal VIN mám VF38ERHHABL108139 Diky Edited March 22, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
ozzy56 Posted March 22, 2019 Posted March 22, 2019 axial. ložisko OEM 5035 62, chce to po rozebrání zkontrolovat a vyměnit vše, co bude případně špatné, myslím chrániče pístnice, gumové dorazy atd. Quote
Dejved Posted March 22, 2019 Author Posted March 22, 2019 Dik před 2 hodinami, ozzy56 napsal: nevím, jestli má 508 taky ložisko horního uložení, protože to byl u pežotů pravý důvod prasknutí pružiny, takže by bylo nutné vyměnit minimálně i to ložisko... tak podle Servisboxu tam ložisko je Můžeš mi hodit to ložisko prosim. Pružiny jsem již objednal VIN mám VF38ERHHABL108139 Diky Quote
HonzaZ Posted March 22, 2019 Posted March 22, 2019 Hlavně utahuj matici pístu tlumiče mimo auto na vymontované sestavě tlumič-pružina-horní uložení. Pokud budeš utahovat po montáži do auta, tak se většinou podaří utrhnout gumový silentblok v horní misce uložení tlumiče a bude ti to při propérování klepat a vrzat (viz obr.) Agrafik and Laďa 2 Quote
ozzy56 Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 ano, nejlepší je tlumič vytáhnout ven a na ponku zkompletovat celou tlumičovou vzpěru (na vše je výborný přístup), a pak hotovou vzpěru nahodit do auta Quote
Guest Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Tak, tak a pokud nemáš stahováky, tak nejlepší je s tím někam dojet a za relativně pár korun ti to přehoději. Většinou servisy mívají něco takovýdleho - on je to vlastně komplet návod: Quote
HonzaZ Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 (edited) 508 má atypické horní uložení. Pístnice tlumiče s maticí se neotáčí do rejdu, ale je pevně uložena v horní misce. Matice se nesmí povolovat ani utahovat na autě, jak je to ve výše uvedeném videu. Nejdříve vyjmout celou sestavu a pak na stole teprve povolit matici. Při montáži zase nejdříve utáhnout matici a teprve potom sestavu tlumiče namontovat do auta. Toto nevěděli ani v autorizovaném servisu a stálo je to dvě sady horního uložení než mi uvěřili. Jo, nekupovat horní uložení Kayaba (KYB), nic nevydrží a po vymetení velké díry se ten silentblok v misce utrhne. Edited March 23, 2019 by HonzaZ Quote
HonzaZ Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 To nevím. Lehce to zjistíš, když mrkneš na matici tlumiče a někdo bude točit volantem. Pokud se bude otáčet, tak je to klasika a výše uvedený problém tam není, pokud se otáčet nebude, tak je to stejné jako u 508. Quote
Agrafik Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Díky, schválně se podívám, jak je to udělané. Na vrchu tlumiče ja nasazeno servo AMWARu. Quote
HonzaZ Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Jo, to je s AMWARem, tak to bude složitější. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.