Jump to content
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Posted (edited)

Nejspíš se klepe brzdič, ale taky to muže dělat plíšek u kulového kloubu nebo štít brzdy, sundej kolo a zahejbej brzdičem, pokud na něm jsou vůle tak se klepe (myslím na vodících čepech), dělá se na to repas sada vodítek a futer.

Edited by Radek Hurvajz
Posted

mne praskla jedna na lavom kolese a menil som obe na odporucanie mojho mechanika...cena za par bola aj s robotou 250€

Posted (edited)

nevím, jestli má 508 taky ložisko horního uložení, protože to byl u pežotů pravý důvod prasknutí pružiny, takže by bylo nutné vyměnit minimálně i to ložisko...

tak podle Servisboxu tam ložisko je

Edited by ozzy56
Posted (edited)

Můžeš mi hodit to ložisko prosim. Pružiny jsem již objednal 

VIN mám VF38ERHHABL108139

 

Diky

Edited by Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Posted

axial. ložisko OEM 5035 62,  chce to po rozebrání zkontrolovat a vyměnit vše, co bude případně špatné, myslím chrániče pístnice, gumové dorazy atd.

Posted

Dik

 

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

nevím, jestli má 508 taky ložisko horního uložení, protože to byl u pežotů pravý důvod prasknutí pružiny, takže by bylo nutné vyměnit minimálně i to ložisko...

tak podle Servisboxu tam ložisko je

Můžeš mi hodit to ložisko prosim. Pružiny jsem již objednal 

VIN mám VF38ERHHABL108139

 

Diky

Posted

Hlavně utahuj matici pístu tlumiče mimo auto na vymontované sestavě tlumič-pružina-horní uložení. Pokud budeš utahovat po montáži do auta, tak se většinou podaří utrhnout gumový silentblok v horní misce uložení tlumiče a bude ti to při propérování klepat a vrzat (viz obr.)

sestava tlumiče.jpg

Posted

ano, nejlepší je tlumič vytáhnout ven a na ponku zkompletovat celou tlumičovou vzpěru (na vše je výborný přístup), a pak hotovou vzpěru nahodit do auta

Posted

Tak, tak a pokud nemáš stahováky, tak nejlepší je s tím někam dojet a za relativně pár korun ti to přehoději.
Většinou servisy mívají něco takovýdleho - on je to vlastně komplet návod:

 

Posted (edited)

508 má atypické horní uložení. Pístnice tlumiče s maticí se neotáčí do rejdu, ale je pevně uložena v horní misce. Matice se nesmí povolovat ani utahovat na autě, jak je to ve výše uvedeném videu. Nejdříve vyjmout celou sestavu a pak na stole teprve povolit matici. Při montáži zase nejdříve utáhnout matici a teprve potom sestavu tlumiče namontovat do auta. Toto nevěděli ani v autorizovaném servisu a stálo je to dvě sady horního uložení než mi uvěřili.

 Jo, nekupovat horní uložení Kayaba (KYB), nic nevydrží a po vymetení velké díry se ten silentblok v misce utrhne. 

Edited by HonzaZ
Posted

To nevím. Lehce to zjistíš, když mrkneš na matici tlumiče a někdo bude točit volantem. Pokud se bude otáčet, tak je to klasika a výše uvedený problém tam není, pokud se otáčet nebude, tak je to stejné jako u 508. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...