Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Změny v silničním zákoně a výbavě vozidel od října 2018


Guest StibTo

Recommended Posts

Asi takhle každý kdo už na silnici něco zažil nebo se na silnici pohybuje tak jako já nebo Weri 605 tak sebou v autě tahá spoustu krámů. Já mám v 807 dvě tašky do kufru z Lidlu v jedné jsou věci k autu flaška oleje, flaška nemrzky do chladiče, čistič na okna role papírových utěrek, krabka žárovek a pojistek,  lano, rukavice a tažný. V druhé mám dvě deky v plastové krabici od lékárny dva hrnky a materiál na čaj. Startovací kabely mám pod jednou zadní sedačkou a pod zbývajícíma sedačkama mám kurty na vázání z náklaďáku a na podlaze za sedačkama skládací tažnou tyč. Pod spolujezdcem opět v lékárničkové krabici nějaký to drobný nářadí kombinačky, šroubovák,  klíč na odpojení AKU , kus vázacího drátu, drc pásky, izolačka apod. Spousty krámů tahám v kapsách ve dveřích x svítilen a další drobnosti. Vesty mám v kapsách na opěradlech předních sedaček a určitě je jich víc než 5 navíc celoročně mám v autě reflexní podzimní bundu. V zadních šoupačkách mám v kapsách flašky s vodou které se hodí když k ničemu tak na opláchnutí rukou nebo k dolití cizího chladiče Samozřejmostí je hasicí přístroj a kladívko na rozbíjení oken spolu s rezačem pásů a u hasičáku magnetické výstražné blikátko z Lidlu. A spoustu dalších krámů který ale použiju jen když je auto " v práci " buď u odtahů nebo jako doprovodné u nadměrných přeprav. Jednou ješte na berlingu jsem to zkoušel z vážit a ty krámy které sebou tahám navíc tehdy dávali skoro 25 kg teď protože 807 je větší tak toho bude asi trochu víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí jsou ty změny takové, že když už tam mám co tam mám, tak to tam nechám. Bude v lékarničce sice trochu navíc, ale to nevadí. Járovky taky nechám, když už je mám - dobrovolně a když některá praskne, doplním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak opruz. Když máš rezervní kolo pod podlahou zvenku, pak při vyndavání to ještě jakž takž jde, když se abstrahuješ od špíny. Ale nandavání zpět, to obvykle musíš do sedu, abys to vytlačil do kopce do držáku. Tohle se mi jednou stalo a byl jsem v obleku......... Už je to dlouho, ale fakt rukavice nestačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano dobrá asistenčka je základ. Pokud se při potřebě jejího použití sejdou všechny vhodné okolnosti. V pátek jsem byl u skorobrášky na Vysočině a protože měl službu tak jsem se s ním byl dvakrát svézt. První odtah úplně v pohodě starší pán asi dvouletý Superb a obě kola na pravé straně prázdná pán precizně popsal dispečerce problém a dispečerka to stejně precizně předala posádce takže jsme na dílně vzali náhradní kolo na Supa s tím že buď to přehodíme na místě a dáme slibovanou rezervu nebo že to naložíme a obě kola opravíme na dílně. Na místě zhodnoceno že pneu jsou na odpis tudíž jsme nabídli naše kolo za rozumnou cenu s tím že místo druhého dáme rezervu pán že pokud by to nevadilo a jestli máme na dílně ještě stejný plášt do páru že by to vzal na dílnu a tam přezul na jeho ráfky dvě naše pneu. V pohodě naloženo na dílnu vyměněno vše ke spokojenosti všech. Druhý odtah zadávala stejná dispečerka s tím že pán je nekomunikativní a že neví pořádně o co jde. Na místě GL od merglu které se zastavilo u něj chlapík cca 45 let a jen jsme zastavili tak začal řvát že čeká 25 min. Skorobráška se ho slušně zeptal co má za problém s autem a on že se to zastavilo. Tak volá dispečerce že závada neodstranitelná a že bude potřeba odtah do místa bydliště. A že musí jet auto s rukou a velkou kabinou protože pán požaduje přítomnost u celé akce. Pánovy jsme se omluvili a před odjezdem mu povídá když by jste místo toho hulákání na dispečerku po telefonu poslouchal na co se vás ptá tak přijelo rovnou vhodné auto takhle budete čekat než dojede.  Jezdili jsme s Ategem s 3 místnou kabinou se sjížděcí plošinou takže by se to naložit dalo ale špatně by se to skládalo hlavně v přítomnosti majitele navíc po jedné špatné zkušenosti zásadně nebere posádku vozu na delší vzdálenost do malé kabiny.  Ale to jen tak na okraj a je to zase jen o lidech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Péťa napsal:

@StibTo

@MotoMoto Ale ten opruz čekat na asistenčku kvůli píchlému kolu... :(

No někdy je to rychlejší než měnit kolo. Když jsem u IKEA zjistil v Praze prázdné kolo, tak do 10 minut tam byla odtahová služba a během 5.minut jsem byl naložen a odtah trval chvilku na černý most a tam oprava. Dřív než si manželka dala kafe. 

A tahle fotka je když odešel alternátor. Tam jsem čekal asi půl hodiny. Ale to by mi pojistky a žárovky stejně nepomohly. Stejně na tom neumím nic udělat. Takže pojistka je pojistka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Konečně se prosadilo, co se léta říkalo a to hlavně lékaři i příslušníci IZS, že nezáleží na tom, zdali je lékarnička nová a jak je stará, ale hlavně, aby byla po ruce a v ní náležité věci (obvaz, stahovadlo a další). Hlavně, aby řidiči u DN zastavili a poskytli první pomoc!!! I mě několikrát upadl obvaz na zem u DN, ale dál se použil. Sterilita jde stranou. To vám potvrdí každý lékař (nemyslím lékaře z kanceláře = administrativa). Záleží na rychlosti a správném ošetření.  Jen bych dodal, že bych trojcípý šátek nechal na fixaci např. zlomeniny ruky (pravý úhel a pod.). Co se týká náhradního kola, tak za mě, já ho v 406 mám a i syn v 106. Ale u dnešních moderních aut jsou místo rezervy spreje na opravu pneu. Osobně si myslím, že bude záležet na každém řidiči, co bude sebou vozit a co nebude.Věřím, že starší a rozumní řidiči budou vozit ve výbavě vozidla vše, co doposud. I nu, nová doma, nové věci. Nejlepší je, když se nemusí lékarnička vyndavat z auta a použít.Jelikož mám žárovky H7, tak náhradní vozím. Místo u rezevy v 406 jem, tak proč je tam nením. Nelze spoléhat na asistenční služby. I když je pravda, že u některých aut vyměnit žárovku je umění! Náhradní pojistky taky vozím sebou.To jsou zase změny. Raději, kdyby toho rychleji a kvalitně dodělali dálnice a opravy silnic!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...