Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový Peugeot 508 už jezdí


kemo

Recommended Posts

U mě jsou borci ti, co jsou ochotni dát milion a dělat pokusného králíka. Jako vím, že už s tím nějaké zkušenosti jsou i u předchozí 508 ale já jsem na to velká konzerva a měl bych obavy. Ale to se týká hybrid/elektro jakékoli značky. Prostě já bych do toho nikdy nešel už pro ten pocit. Kvůli úspoře paliva ne a kvůli ekologii už vůbec ne. Na světě jsou větší problémy než spalováky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako já mám rád taky nové technologie a tyhle serepetičky ale má to hranice. Je rozdíl zkusit nějakou srandu za 10 tisíc a nakonec zjistit že je to zatím k ničemu než dát přes milion 🙈 A pro ekologii dělám víc než dost už tím, že přecházím z 5,7 V8 na šicí stroj Puretech 1.6 😂 co to je to ED? Co to je za zkratku hergot? 🤔🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není hybrid, jako hybrid. Plug-in hybrid smysl má. Krátké trasy (cesta do práce, na nákup apod.) obsloužíš elektromotorem. Když pak o víkendu nebo o dovolené jedeš dál, můžeš a nemusíš řešit dobíjení :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale zase když dojde šťáva tak alespoň člověk nastartuje. U čistě elektro je člověk v 🚽 Nebo vozit diesel agregát 😀 Nevím no, ještě jsem k tomu nedozrál abych nad tím vážně uvažoval. Zřejmě až mne okolností donutí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to mi taky a nad hlavu ale prostě se nechci mordovat s nějakým nabíjením, dalším zdrojem poruch - druhý motor, akumulátory, servis... Ty akumulátory atd, to bude řacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych měl pořád jen přemýšlet nad tím co všechno se mi může rozbít, jezdil bych na koni, protože tam je toho minimum... Nic ve zlém, ale s takovým přístupem by nikdy žádný technologický pokrok nebyl, ať už ohledně aut, tak televizí, mobilů atd... 

To nabíjení samozřejmě chápu, jelikož bydlím na sídlišti v Praze tak je to pro mě samozřejmě nesmysl - ikdyž kdo říká že musím nabíjet doma, obchodní centra už dobíjecí stanice mají a většinou na tom nákupu strávím dost času :D Proto je pro mě čistě elektroauto totální nesmysl, kdežto Plug-in hybrid smysl má, přes zimu jezdím převážně po Praze a teď po přestěhování najezdím měsíčně sotva 1000km, přes léto ale jezdím na chatu což je nějakých 110km od Prahy + výlet.. To už by se vyplatilo :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to jako jo ale jestli mají baterie po pěti letech hodnotu poloviny auta... Navíc akumulátor je nestabilní věc. Někomu vydrží déle, někomu ne. Nejde na to moc spoléhat. Ale chápu, spoléhat se nedá na nic. Prostě mám raději klasiku a dokud to půjde tak to tak i zůstane. V obchodních centrech je těch nabíječek tři a půl na to kolik je tam aut. Nechám to dobrovolníkům ať se to na nich pořádně otestuje a pak půjdu na jisto 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou už elektroauta a hybridy co mají 6 let za sebou a přes 500t km s původní baterkou, kde kapacita neklesla ani pod 80% hranici. ;)

Takže když vezmu náš roční nájezd 2 auty cca 25t/rok tak baterii nemá cenu řešit, protože dřív by asi auto shnilo než klekla baterka :)

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono akumulátor neztrácí jen nájezdem a dobíjecími cykly že... I zub času dělá své. Takže rovnice menší nájezd = delší životnost nefunguje. Určitě je to ale pozitivní co píšeš, já moc nemám chuť toto sledovat protože mě to nepřitahuje a v tom je asi kámen úrazu. Prostě jsem konzerva no a to je zásadní problém 🙂

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...