Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

anténní zesilovač/nová anténa


brixtr

Recommended Posts

zdarec, měl bych dotaz ohledně antenního zesilovače na moje radio sony ( http://autoradia.heureka.cz/sony-dsx-a60bt/ )

např. v Praze mám signál víc než dobrý a rádio hraje krásně čistě ale  u nás nebo i na dálnici je to děs, naladí to max 1 frekvenci a to ještě nějakou operu :D 

napadlo mne pořídit právě ten zesilovač zda by tomu nemohl pomoct 

otázka zní jestli to má právě smysl kupovat nebo radši natáhnout novou anténu. Momentálně mám prut od sparco cca 15cm dlouhý ale i když jsem tam měl origo( i z jiného citroena, měl jsem podezdření že to dělá právě ten prut) tak to bylo na stejno. :( 

 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mne ze bych si nakonec ušetřil práci a že bych pořídil nalepovací anténu na sklo.. Konkrétně na přední. Má s tím někdo zkušenosti? Popřípadě nějaké odkazy které jsou osvědčené(na trhu jich je až moc)  by potěšili :) díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už ses do toho podíval? Obvykle je problém u paty antény, buďto uhnilý živý kablík na koaxu (zkrátíš o 2 cm, případně ten kousek nastavíš drátkem), anebo mrtvý zesilovač. Obvykle to dobře hraje i bez zesilovače, asi by pak za 300 koupil novou "anténu", tedy patu antény a prut, klidně i bez zesilovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych se přiznal tak jsem na to ještě pořádně nekoukal.. jako je pravda že už dřív to nehrálo nic moc ale ted už to stojí za starou bačkoru totálně.. co se týče zesilovače tak si ani nejsem jistý zda ho tahle anténa má, co jsem to rozebíral naposledy tak se mi zdálo že si stím už někdo hrál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...
V 22. 1. 2017 at 20:40, P607Olda napsal:

Už ses do toho podíval? Obvykle je problém u paty antény, buďto uhnilý živý kablík na koaxu (zkrátíš o 2 cm, případně ten kousek nastavíš drátkem), anebo mrtvý zesilovač. Obvykle to dobře hraje i bez zesilovače, asi by pak za 300 koupil novou "anténu", tedy patu antény a prut, klidně i bez zesilovače.

Tak konecne jsem se k tomu dostal a po tom co jsem to nastavil kouskem kabelu a pujcil si od kamarada normalni prut tak to hraje nadherne a ani sem netusil ze je tolik rozhlasovych stanic...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

bohužel tohle téma oživím.. rádio už mi nechytá ani prd.. proměřovalo se to a nejde do toho vůbec proud.. pořídím tu novou anténu ale nějak nemohu přijít na to jakou.. jde o to že vzadu u paty antény je víc kabelů než normálně..nepomohl by mi někdo prosím třebas přes servise box jestli tam má přístup?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma zkusenost je cim dal od vysilace tim vetsi sum - natazeny kabel aktivni antena predelana jako pasivni tedy jen prut dual zesilovac slusne sum.cislo pridana druha antena a vylsedek k placi viz prispevek nekde jinde.
Navic diky narizeni EU je samotna "modulace" vysilacee mizerna a v kombinaci neexistujici normy pro mobilni prijem se musime v FM smirit s horsim az nemoznym prijmem - jooo mit antenu rekneme 10-20m nad "zemi" a stat to by bylo jine ale v jedoucim auticku :(:(


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako já nechytám vůbec nic to je to. Původně jsem to chtěl opravit ale při zjištění kolik stojí samotná pata tak se mi protočili oči až dozadu :D proto mne napadla nějaká ta nalepovací na sklo když už nic jiného abych nemusel sundavat tapec a komplet to měnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...