Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Tříválcový přeplňovaný benzínový motor PureTech byl opět oceněn titulem „motor roku 2016“ v kategorii 1,0 – 1,4 l

 

Dne 1. června 2016 u příležitosti 18. vyhlašování výsledků soutěže „the International Engine of the Year Awards“ ve Stuttgartu udělila mezinárodní novinářská porota titul „motor roku 2016“ v kategorii 1,0 – 1,4 l tříválcovému přeplňovanému motoru PureTech 1.2 skupiny PSA. Tento druhý titul v řadě potvrzuje obchodní úspěch tohoto agregátu vyráběného v  továrně Française de Mécanique v Douvrinu (francouzský departement Pas-de-Calais).

 

Posílení nabídky skupiny PSA v oblasti benzínových motorů nové generace

 

Prodejní úspěch řady benzínových tříválcových motorů vedl skupinu PSA k rozhodnutí zvýšit výrobní kapacitu pro zajištění přechodu na nové zdroje energie. Ve výrobním závodu v Douvrinu bylo od roku 2014 vyrobeno téměř 370 000 přeplňovaných motorů PureTech. Do roku 2018 by výrobní kapacita měla dosáhnout 670 000 motorů, a to hlavně díky navýšení produkce závodu Trémery (fr. departement Moselle).

 

Snížení spotřeby paliva a emisí CO2, optimalizace výkonu vozu

 

Motor PureTech, při jehož vývoji bylo podáno 120 patentů, umožňuje snížit spotřebu paliva a emise CO2 o 18% ve srovnání s čtyřválcovými verzemi předcházejících motorů. Tento motor je také držitelem dvou rekordů ve spotřebě. Prvního z nich, realizovaného v Evropě v roce 2014, dosáhl motor s manuální převodovkou. Druhý rekord byl naměřen letos v Číně s agregátem spojeným s automatickou převodovkou. Rekordní spotřeba činila 2,93 l/100 km, přičemž vůz najel 1 878 km na jedinou nádrž. PureTech nabízí jízdní komfort na jedné z nejvyšších úrovní na trhu, a to už od velmi nízkých otáček. Nabízí také nejlepší kompromis z hlediska výkonu při nízkých otáčkách (130 k / točivý moment 230 Nm).

 

Motory 1.2 PureTech 110 k a 1.2 PureTech 130 k se montují do vozů segmentů B a C. Od roku 2014, kdy byl PureTech uveden u modelů Citroën C4 Picasso a Peugeot 308, se rozšířil do ostatních modelových řad a nyní se objevuje u 60 různých modelů na celém světě. Bude jím vybaven také nový Peugeot 3008, který byl odhalen 23. května 2016.

 

Při této příležitosti Christian Chapelle, ředitel divize “Powertrain and Chassis Engineering” skupiny PSA, prohlásil: „Toto ocenění, které nám bylo uděleno podruhé za sebou, potvrzuje technologickou vyspělost skupiny PSA a snahu optimalizovat naše motory tak, aby co nejméně škodily životnímu prostředí a přitom disponovaly těmi nejlepšími charakteristikami z hlediska výkonu a kvality.“

post-9365-0-33012900-1465246934_thumb.jp

post-9365-0-01246600-1465246935_thumb.jp

Odesláno (upraveno)

MJSytic

na skladě jsou hned dvě 

308 5dv. ACTIVE 1.2 PureTech 130k MAN6 S&S

v metal barvě červené a šedé Moka 

a s automatem se dá objednat

Upraveno uživatelem JVT

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...