Sawoy Odesláno 27. březen 2016 Odesláno 27. březen 2016 Díky za info, s hodnotou 2.21 na štítku jsi relativně vysmátej. Diagnostika je jiná otázka ... ale do září 2017 může být všechno jinak. Citovat
krtek 2 Odesláno 27. březen 2016 Odesláno 27. březen 2016 dik, samozrejme bez udrzby by to ciste nebolo Citovat
filoyof012000 Odesláno 27. březen 2016 Odesláno 27. březen 2016 Cyrďák: nemáš FAP z výroby nebo ho máš off? 2.2 HDi 94 kW RHW ma pokud vim FAP vzdy. V mem pripade u tohoto motoru je v TP soucinitel absorpce 0.50 a protokol z poslednich emisi udava namerenou hodnotu 0.04 Emise se delaly asi mesic pred tim, nez jsem auto koupil ale nevim jak, ja u toho nebyl. FAP nicmene v aute je a je funkcni, daval sje to po koupi na vetsi servis (rozvody atd... a kontrolu) do Citroenu a rikali, ze OK, jen se doplnovalo aditivum, uz ho moc nebylo. Citovat
Sawoy Odesláno 27. březen 2016 Odesláno 27. březen 2016 Vždyť jo ... Cyrďák na můj dotaz odpověděl že ho má vykuchanej. Tvé hodnoty odpovídají tomu co na fórech obecně koluje - na štítku 0.5 - 0.51, měření od 0.00 do 0.03 plus mínus (s 0,04 tam spadáš taky). Jinak asi platí že jakmile je na štítku 0.5 nebo 0.51 vozidlo má/mělo FAP z výroby. Citovat
MartinK123 Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Ja mam u motoru 79kW a v TP hodnotu 0,51. Stale na stejne STK bez ovlivnovani cehokoliv : - Emise leden 2011 namerili 0,02 (v protokolu dovolena max. kourivost 1.01 ??!) - Emise leden 2013 namerili 0,84 (v protokolu dovolena max. kourivost 1.01 ??!) - FAP sel pryc leden 2014 (bul uz plne speceny a neslo nic jineho delat) - Emise leden 2015 namerili 0,45 (v protokolu dovolena max. kourivost uz spravne 0,51) Takze ted ho tam budu muset na podzim vratit (FAP, SW a Eolyt). Spotreba po vymlaceni FAPu byla skoro o 1 litr nizsi a tak se to snad vyplatilo. Citovat
Sawoy Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 (upraveno) Povolená 1.01 2011 a 2013 je to co máš v TP/na štítku s přidanou toleranci 0.5 která vloni skončila Skok na 0.84 s FAP a na 0,45 po vykuchání je zajímavý .... nebýt to z 0,04 během dvou let tak nahoru řekl bych že se blížil ke konci životnosti. Ale takhle .... snad nějaká závada jinde kvůli které neprobíhala správně regenerace a byl ucpaný, snížení po vykuchání je pak logické. Jesti se to vyplatilo jsou snadný počty: dejme tomu že OFF tě vyšlo na pět, zpátky to bude desítka, celkem patnáct. Když jsi šetřil litr na sto tak to máme plus mínus 350 Kč na 1000 km; 15000 : 350 = 43 (tkm) které bys musel najet od vyndání do vrácení abys byl na nule. Upraveno 28. březen 2016 uživatelem Sawoy Citovat
oddie Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Opět stejná otázka, na kterou tu zatím nikdo u těch hodnot 0,0x jednoznačně neodpověděl: byl jsi osobně fyzicky přítomen tomu měření a na vlastní oči viděl jeho průběh? Že to opravdu vytočil naplno? Citovat
MartinK123 Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 (upraveno) @Sawoy : FAP sel ven pri cca 224 tis, ted mam 265 tis. A hlavne za ty roky FAP klesl z cca 20 tis na skoro 10 tis ... Navic jsem ty penize tehdy ani zrovna nemel. @Oddie : Ne, nebyl jsem u zadneho z tech emisnich mereni osobne. Upraveno 28. březen 2016 uživatelem MartinK123 Citovat
oddie Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Abyste chápali důvod té otázky - u těch hodnot typu 0,02, 0,04 apod si můžete vsadit na to, že to nikdo skutečně neměřil, ale že jsou to hodnoty z emulátoru. Citovat
Sawoy Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 oddie: ok, jako možnost to beru, ale proč by to ten technik dělal? všichni narazili na "hodnou" sme/stk která chce aby všichni prošli a nešli jinam? nebo jaký je důvod? klidně mi to vysvětli jako tříletýmu děcku, od toho tu jsme abychom se něčeho dobrali, něco dozvěděli (aspoň já teda jo).. jinak já u toho byl, hodnota 0.19. neviděl jsem na přístroj ale na otáčky na palubce ano (stál jsem vpravo vedle auta). Citovat
oddie Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Je (bylo) to pro ně jednodušší, nehrozily problémy s poškozením motoru, dohadováním, samozřejmě počet kšeftů také hraje roli. Těch 0,19 je o řád víc než 0,02. Citovat
Sawoy Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 (upraveno) Budiž ... z vlastní zkušenosti vím že v téhle zemi je možné všechno. Jen dvě otázky - holt jsem už zvídavej :-) Nebylo by míň nápadný emulovat vyšší hodnoty (ne tak podezřelý) a přitom pořád v limitu? Některý ty měření jsou loňský/letošní .... Nebo takový ty hodnoty mají být (jak se obecně uvádí nejen na fórech emisních techniků) ? Pak nechápu proč by se emulovaly u vozidel s funkčním FAP, Problém s poškozeným motorem nehrozí - to jde za majitelem vozidla zcela bez diskuse. když je auto OK nemůže mu to ublížit; zákazníkovi je jedno jestli projde s nulanulaprd nebo s polovinou limitu.. Upraveno 28. březen 2016 uživatelem Sawoy Citovat
Veverka Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 (upraveno) Jestli to tu někoho pro porovnání bude zajímat, mám FAP(on) z výroby, stále původní, dle TP absorpce 0,51 naměřeno 0,03 (29.2.2016 nebyl jsem u toho) a rozpětí 4 měření 0,12. Jestli najdu ten předchozí protokol, tak ho sem doplním Edit: Mám tam chip Edit2: v březnu 2014 mi emise vyšly takto: Štítek: 0,51 Kouřivost dovolená: 1,01 Kouřivost naměřená: 0,41 (nebyl jsem u toho) Rozpětí 4 měření: 0,10 Upraveno 29. březen 2016 uživatelem Veverka Citovat
Milan+ Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Někdo tu napíše , že existuje simulátor otáček a už jestli každý osobně u toho byl. Mám za sebou hodně stk s pár auty a pár hodně dobře sdilnych kluků mechošů, ale ještě jsem od nikoho neslyšel, že toto někdo používá. Citovat
lubosch Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Ja byl osobne, protoze mi emise delal bratranek, schvalne mi ukazoval jak se to ma delat i s prebehovyma otackama 4x, rvalo mi to usi... poprvy to bylo nad limit, ale stacilo to profouknout pri vyssich otackach a pak OK - hodnoty 0,0X. Tu delicku otacek tam maji normalne, pri snimani otacek z elektriky to z poctu impulzu jaksi neumi poznat pocet valcu. Jen mi ukazal, k cemu se to taky da pouzit. Citovat
Milan+ Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 (upraveno) Tak sem dám foto emisí co jsem s ulysse absolvoval,pro porovnání první dovozovka,druhá už je s chipem a bez fapu s egr off,to samé třetí foto,u všeho jsem byl osobně. Je to 2,2 Hdi Další příští rok. Upraveno 28. březen 2016 uživatelem Milan+ Citovat
celda1970 Odesláno 28. březen 2016 Odesláno 28. březen 2016 Tak to jsem fakt zvědav co mě vyleze z výfuku...?? Příští týden jsem domluven jen pro sebe na kontrolních emisích abych věděl co a jak......mám fapoff i egr off. Hele ale hodnoty 0.02-0.03 i kdybych měl Fap jsou přeci proti fyzikálním zákonům.....něco z toho výfuku prostě vylést musí.....a 0.02 to prostě nemůže být. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.