Laďa Odesláno 21. srpen 2015 Odesláno 21. srpen 2015 Co si matně vzpomínám, když jsem ji měl minulý rok vyndanou, tak motor byl normálně válcovitý, žádný takový přírustek, jako je na obr jsem tam neměl. A dnes ráno jsem koukal jen na rychlo a odpory a relátko tam na stěně skutečně mám. Mám rok výroby 5/2004 Moje objednací číslo: 1250G0 Máš benzín nebo naftu? Jsem na telefonu, tak navidím co máš v podpisu. Citovat
Laďa Odesláno 21. srpen 2015 Odesláno 21. srpen 2015 Tak to jo. Nejspíš se to bude týkat jen HDI. Citovat
ladak Odesláno 25. srpen 2015 Odesláno 25. srpen 2015 (upraveno) Před pár lety jsem řešil shodnou závadu. Byl "pouze vypálený" jeden z kontaktů napájecího napětí konektoru na řídící jednotce ventilátoru. Oddělil jsem řídící jednotku jako samostatný díl, napájel nové kabely z jednotky do motoru, namontoval na velký chladič a umístil vedle baterky. Fungovalo to bez problémů několik let až do prodeje auta. Originální zapojení z mojí P406 Hdi r. 2003 je na http://album.volny.cz/petulak/view.php?album_id=63182&view_page=44&browse_page=4#img Demontovaná elektronika je na http://album.volny.cz/petulak/view.php?album_id=63182&view_page=43&browse_page=4#img Elektronika motoru sahary funguje jako zvyšující měnič, který je řízený po datové sběrnici z řídící jednotky motoru. Spínací relé, které jsem měl u baterky u některých aut nebylo a není nutné. V originálním umístění je dost závad v oxidaci a následném vypálení nebo přepálení spojů, které nejsou moc chráněny proti vlhkosti (přívod napětí, držáky uhlíků) - chlazení proudem vzduchu od předku auta. Vlastní elektronika neodcházela, typická závada na dalším obrázku http://album.volny.cz/petulak/view.php?album_id=63182&view_page=34&browse_page=3#img Upraveno 25. srpen 2015 uživatelem ladak Citovat
misho.1709 Odesláno 25. srpen 2015 Autor Odesláno 25. srpen 2015 ladak, toto som potreboval už skôr...Ale fajn, že si sa ozval.Kontakty vypálené nie sú, uhlíky sú OK Citovat
misho.1709 Odesláno 25. srpen 2015 Autor Odesláno 25. srpen 2015 Otázka...sedela by tá elektronika aj z 2.2 HDI? Citovat
ineverexist Odesláno 25. srpen 2015 Odesláno 25. srpen 2015 To si najdi podle objednacich čísel. Teoreticky pokud je to MUX tak možná. Když to tak ctu jsem rad za neMUX. Citovat
misho.1709 Odesláno 25. srpen 2015 Autor Odesláno 25. srpen 2015 Podľa OEM čísel si to nenájdem, nájdem si tak komplet saharu. Ja som zas rád za MUX, až na túto vec... Citovat
misho.1709 Odesláno 4. září 2015 Autor Odesláno 4. září 2015 Nakoniec sa mi po troch týždňoch podarilo nájsť saharu, akú potrebujem. Riešil som to len kuriérom, dnes mi prišla, išiel som ju vyskúšať, ale nejde...Aj napriek pekným rečiam od predávajúceho, je vidieť, že auto muselo dlhšie stáť - chytené hrzdou, zaoxidované atď. Vrtuľa sa točila ťažšie, nakoniec som ju rozhýbal, ale oproti starej ešte dosť zadrháva. Keby sa nejak rozumne dala vymeniť elektronika, čo sa nedá, tak by som to skúsil. Dávam jej posledný pokus ešte cez víkend, ak nie, ide späť. Citovat
krtek 2 Odesláno 4. září 2015 Odesláno 4. září 2015 no ked je zatuhla vrtula zrejme dlhsiu dobu to uz nefachalo otazka je preco bud spatna sahara alebo nejake ine veci okolo toho Citovat
misho.1709 Odesláno 4. září 2015 Autor Odesláno 4. září 2015 to hej...ako som písal, kebyže sa dá jednoducho oddeliť elektronika, tak by som ju vymenil a vyskúšal. Lenže ak ju vrátim späť, tak bude vidieť, že som s ňou niečo robil. Citovat
misho.1709 Odesláno 5. září 2015 Autor Odesláno 5. září 2015 (upraveno) Nenájde sa niekto z východného Slovenska, kto by sa tomu rozumel, príp. aj napojil na diagnostiku? Alebo nejaký kontakt. Upraveno 5. září 2015 uživatelem misho.1709 Citovat
Dano406 Odesláno 5. září 2015 Odesláno 5. září 2015 Jen taková úvaha,co zkusit proměřit obě elektroniky? Citovat
ferinko2 Odesláno 6. září 2015 Odesláno 6. září 2015 Nenájde sa niekto z východného Slovenska, kto by sa tomu rozumel, príp. aj napojil na diagnostiku? Alebo nejaký kontakt. Nič nesľubujem,ani negarantujem,zavolaj,číslo v profile Citovat
Dano406 Odesláno 6. září 2015 Odesláno 6. září 2015 Ladak ti tu popsal svoji opravu i s foto. Zkusil bych to napřed změřit ohmicky a potom bych připojil 12V a měřil co se kde objeví. Citovat
misho.1709 Odesláno 6. září 2015 Autor Odesláno 6. září 2015 (upraveno) Ide o to, že som tú saharu kúpil a nakoniec je v takom stave, že ju vrátim. Možno je na nej elektronika OK, ale keďže sa nedá len tak oddeliť od zvyšku, tak by dotyčnému vadilo, že som mu to vrátil takto. Navyše komunikácie s ním je o ničom. 12V tam ide stále, na konektore tam je aj pri vypnutom motore. Spína ho relé a nejakú rolu tam hrá aj ten snímač na chladiči, detaily neviem. Okrem tých obr. od Ladaka som našiel niečo aj ja, no zaujímalo by ma kedy presne má zopnúť sahara, kedy zas reaguje ten snímač a pod. Navyše Ladak mal v jednom prípade očividne spálený kontakt a to nemám, v druhom prípade uhlíky, to zas nemám ani na starej. Keď by si tam aj pripojil nejak 12V, nemáš tam čo kde merať. Všetko iba na káblovačke pred saharou. Edit: môj predpoklad je taký...na chladiči je snímač. Ten môj je 3 pinový,čiže tipuje že bude spínať-reagovať pri dvoch rozsahoch teplôt. Ak by bol 2pin tak reaguje od nejakej jednej teploty. Od snímača to ide do relé aod relé do sahary. Zareaguje teda snímač, nejaká nižšia teplota, sahara začne bežať na nižších otáčkach, teplota stúpne, prekročí ďalšiu hraničnú teplotu a sahara sa roztočí rýchlejšie. Upraveno 6. září 2015 uživatelem misho.1709 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.