misho.1709 Odesláno 28. červenec 2015 Odesláno 28. červenec 2015 Zdravím, na 406 (v podpise) mi občas prestane fungovať ovládanie okien. Stalo sa mi to už párkrát, no nepravidelne. Napr. nešli stiahnuť po naštartovaní (dovtedy išli) alebo nešli hneď po pretočení kľúča. Skúšal som vypnút motor a znova naštartovať, ale nepomohlo to. Začne to fungovať až po určitom čase. Hlavne teraz, keď je teplo a chcem v aute vyvetrať, tak buď nemôžem stiahnuť okná alebo sa nechcú vytiahnuť späť hore. Čo to môže robiť? Stretol sa s tým niekto? Citovat
OK406 Odesláno 28. červenec 2015 Odesláno 28. červenec 2015 Zkontrolovat drátky v průchodce ve dveřích, zdali nejsou ulomené. Jde k motůrku napětí? Citovat
misho.1709 Odesláno 28. červenec 2015 Autor Odesláno 28. červenec 2015 Stalo sa mi to asi tak 4x od začiatku leta, naposledy dnes, takže som to ešte neriešil. A ako som spomínal začnú fungovať po nejakom čase, dnes to boli možno 2 minúty, tak napätie k motorčeku som nemeral. Na káble v prechodke sa pozriem. Citovat
Seekss Odesláno 28. červenec 2015 Odesláno 28. červenec 2015 Já měl obdobný problém, převážně na spolujezdcovo okně . . . s tím, že byl problém v ovládacím panelu na straně řidiče, ve dveřích . . . rozebral jsem celý ovládání a na propojovací desce byl viditelný vyhřátý ( načernalý ) cínový spoj u relátka pro spolujezdce . . . stačilo proletovat na novo a Citovat
misho.1709 Odesláno 28. červenec 2015 Autor Odesláno 28. červenec 2015 Vďaka za tip, panel som mal v pláne pozrieť tiež. Ešte doplním, že vtedy nejde ovládať žiadne okno, to je jedno odkiaľ. Citovat
misho.1709 Odesláno 29. červenec 2015 Autor Odesláno 29. červenec 2015 Dnes som sa pozrel na prechodky predných dverí a na ovládací panel na šoférovej strane. Panel vyzerá byť OK. Prechodka na šoférovej strane veľmi nechce držať, vyťahuje sa von. Čo som pozeral na spolujazdcovej strane, tak vo vnútri je okolo tej gumy biely plast, tu ho nemám. Seeks, pájkoval si vo vnútri, čiže si musel odtiahnuť jednu časť od druhej? Vydržia potom tie prepojenia na boku? Citovat
misho.1709 Odesláno 13. srpen 2015 Autor Odesláno 13. srpen 2015 Len doplním...Ak sa to stane, tak ovládanie okien nefunguje, ale spätné zrkadlá sa dajú nastaviť v pohode Citovat
FrantaCV Odesláno 14. srpen 2015 Odesláno 14. srpen 2015 Tohle jsou ty nejodpornější závady - tedy když něco chvíli funguje a chvíli ne. Ukazuje to na teplotně závislou poruchu. Jinak: projevuje se když např stojíš na sluníčku nebo naopak ve stínu? V první řadě bych prošel konektory, mohl by to dělat tzv "vakl" špatný dotek, který se vlivem tepla uvolní či naopak spojí. Ale je to duchařina, hledání na slepo. Ještě jedna poznámka, ta okna nejde stáhnout (vytáhnout) jen od panelu u řidiče nebo jsou nefunkční všechny přepínače. Pokud by to nešlo nikde, tak hledej problém právě v tom "Chytrém" panelu u řidiče. Citovat
misho.1709 Odesláno 14. srpen 2015 Autor Odesláno 14. srpen 2015 To hej, ja mám nejak šťastie na také veci... To ti teraz neviem povedať, ale dám si na to pozor a uvidíme, či to môže byť práve tým. Okna nejde ovládať od všetkých dverí. Včera keď sa už začala byť tma, tak som si všimol, že podsvietenie ovládania okien na všetkých dverách zhaslo, ale ovládanie späťákov zpstalo svietiť a jedine to fungovalo. Len som čakal či sa to zapne pri otvorených dverách a nič. Zavrel som ich a zapli sa po chvíli. Musím si to ale viac odsledovať, potom napíšem viac. Mám teraz aj iný problém s autom, tak musím riešiť ten. Citovat
Vlado48272648 Odesláno 24. srpen 2022 Odesláno 24. srpen 2022 Zdravím, nechcem zakladať novú tému kedže mám podobný problém s pravými zadnými dverami Problém je ten že okno ide stiahnuť dole ale hore už nejde, na hlavnom paneli pri vodičovi nejde ani hore ani dole.. kábliky vyzerajú byť OK a spínač na PZ okne je tiež OK. Naposledy keď bolo auto u mechanika tak to išlo len tak že prepojil napriamo +- Bol by som rád ak by mi niekto poradil.. Citovat
Vlado48272648 Odesláno 24. srpen 2022 Odesláno 24. srpen 2022 Jedná sa o peugeot 406 r.v. 2002 Citovat
Antoan80 Odesláno 15. srpen 2024 Odesláno 15. srpen 2024 Pozdravujem... ak by niekto pomohol.. Ide o okno spolujazdca...v zime ide v poriadku..(február STK) ako sa oteplí nejde okno dole .. len hore.. Mechanik premeral káble (menil mi katalizátor) a nameral 12V smerom hore na ovládanie ale smerom dole nič.. Viete poradiť... nápad kde hľadať chybu? Peugeot 406, 2001.... Citovat
Dave_k Odesláno 15. srpen 2024 Odesláno 15. srpen 2024 První co bych prohlídnul tak ten spínač na dveřích. Občas bývá uvnitř vyhřátej ten spínací plíšek. Tohle byla příčina u 206 i 406 co máme. Po rozborce a přihnutí to zase šlape. Citovat
Antoan80 Odesláno 3. září 2024 Odesláno 3. září 2024 Pozdravujem po dlhšej odmlke... Pozeral som ovládač vo dverách... podarilo sa mi ho "zlomiť"..... Tak som zháňal nový... Originál cena 158€.. náhrada nebola.... Potom som našiel na "Aliku"... dnes prišiel a okná fungujú... Ak by to niekomu pomohlo tu je odkaz: https://www.aliexpress.com/item/1005007205155817.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.97b41802mLqK5d Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.