Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 076
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Tak už i Škvorecký...

    Stibto - stejně jako po mně, ani po Tobě jednou zřejmě ani pes neštěkne (obrazně ). P. Havel, stejně jako právě zemřelý p. Škvorecký ale ve svém životě něco dokázali a proto si myslím, že takové vlákno má i zde své místo.
  2. Naopak - motor 2,8 JTD/HDI v Boxerech (původně IVECO) je ta nejlepší možná motorizace. Jezdil jsem s dvěma Ducaty s těmito motory (jedno od nového auta do cca 100 000 km, druhé jsem dostal s natočenými cca 180 000 km, já najel dalších cca 80 000 - obě dvě auta bez zásadnějších problémů). Ten motor je na to auto předimenzovaný, tzn. že se prostě nedá uštvat. Dá se s ním lítat i 160 po dálnici, ale to už pak není legrace zastavit (samo i spotřeba letí strmě vzhůru). Já jezdil s trvale přeloženým maxíkem de fakto \"co to dalo\" se spotřebou kolem 12 l/100 km, takže věřím tomu, že při normální jízdě se dá jet i pod 10. Stejně jako Modzillo bych měl ale velký respekt k tomu 4x4 a poptal bych se přímo u koncesionáře (nebo přes U2U Pe.Tra), jak je to se spolehlivostí a co nejvíc odchází (cena). Ještě jsem totiž o podobné auto nezavadil a mít dodávku, kde budeš třeba měsíc čekat, než Ti přijde potřebný díl (za ranec peněz) - to bych si asi nechal zajít chuť. [upravil dne 3/1/2012 22:33 od Medvěd]
  3. Medvěd

    Tak už i Škvorecký...

    Nějak to ta zubatice poslední dobou kosí nemilostrdně
  4. Tak ekologická stopa je to poslední, co bych u mého auta řešil. Dnes jsem jel do Motolského kopce za Ávií a ta nechávala za sebou takovou ekologickou stopu, že jí ani za celý rok nemám šanci překonat.
  5. Myslím si, že se majiteli tak nějak nepovedla ekologická likvidace
  6. Gotreku - ty ještě žiješ? Šťastný a veselý new year.
  7. Lada Niva 2131 je něco novýho? Nebo je to překlep a má to být Lada 2121
  8. Sen? Cokoli, co bude jezdit bez nároku na servis, hodně se do toho vejde a pojede téměř zadarmo. Realita? Velké kombi typu V70 (může být i SuprB II, O II, Passat, Mondeo ....) nebo pak auto typu VW Caravelle/Multivan nebo R Trafic. Je toho spousta, ale vše se bude řešit podle aktuální finanční situace až se rozsype 406ka (třeba skončíme u Logana MPV nebo budu dělat ve firmě, kde budu mít nějaký firemní car i k osobnímu užití) P.S. Radek mi šlohnul myšlenku [upravil dne 2/1/2012 15:11 od Medvěd]
  9. Medvěd

    Poctivý lidé ještě nevymřeli!

    Takové příspěvky se moc hezky čtou a nejen po Novém roce.
  10. Medvěd

    Jaké bylo vaše první auto ?

    Ty 1301ky docela hodně hnily. Na pohled to nevypadalo, ale když se člověk kouknul na podlahu, podběhy (prostě dolů), často to byla trága.
  11. Medvěd

    Jaké bylo vaše první auto ?

    1000,- Kčs nákup (1988), 10 000,- Kčs prodej po nástřiku do černé a opravě chromů (šla s nějakým ruským oficírem do Užhorodu, prý tam za ní dostal byt). mmch - jediné auto, na kterém jsem kdy vydělal [upravil dne 1/1/2012 22:05 od Medvěd]
  12. Medvěd

    Jaké bylo vaše první auto ?

    Radku to na fotkách je Tvoje bývalé? Sorry, ale to mi jako Oct. Super vzhledem k zadním světlům moc nepřijde Jinak moje první auto byla Volha M 21 z roku 1960 (http://auta5p.eu/srazy/slavkov_2004/slavkov_082.php), tříkvalt, který se choval téměř jako automat (běžně jsem rozjížděl za 2 a jakmile se pohla ručička tacho, tak hned 3 - a ten pocit, když jsem jako předvoják řídil takovej polotank, z kterýho všichni ostatní škůdkáři měli už od pohledu respekt). Druhý byl Renault 8 (http://auta5p.eu/srazy/chomutov_2008/cv_10.php ), kterého jsem učil nejprve řadit z jedničky zpátečku (převodovka a poloosa nevydržela), pak byla další humorná příhoda s výměnou tachometru (dávám občas k dobru na srazech) až to vyvrcholilo jízdou po střeše na Hlávkově mostě na pražské Štvanici. No a pak následovalo spousta běžných aut (Š 105 L, Opel Omega 2,4 i, TAZ 1500, Mazda E 2200, Š 1203, VW T4 2,4 D, VW T4 2,5 TDI, Toyota Hiace 2,4 D, 2x Fiat Ducato 2,8 JTD, Peugeot 309 1,8 TD, Peugeot 405 1,9 TD Break, Peugeot 406 2,0 HDI Break - některé z toho byly firemní).
  13. Medvěd

    Kupa 605-ky ???

    Osobně bych 605ku obcházel velkým obloukem, stejně jako třeba Citron XM. Jedná se BÝVALÉ vlajkové lodi značky, tzn. auta, jejihž cena při koupi nového auta byla více než mega korun. Následně auta jezdila jako manažerské či ředitelské vozy s velkým nájezdem, aby si je po ukončení leasingu koupil někdo, kdo povětšinou s autem \"jen\" jezdil s minimem investic do servisu a v momentu, kdy už auto potřebovalo víc než jen výměnu oleje či brzdových destiček, se ho raději zbavil. Další majitelé už pak na uvedení auta do slušného stavu už neměli kačky a tak se z takových vozů povětšinou stávají \"jen\" zbastlené slepeniny \"na dojetí\". Dtto to samé se dá napsat i třeba o 607ách, tam ale je jakás takás šance zakopnout ještě o rozumný kousek (přeci jen jsou o několik let mladší). [upravil dne 1/1/2012 21:44 od Medvěd]
  14. Medvěd

    Sraz Peugeot clubu

    \"Modelové\" srazy obecně nemají nic moc účast, daleko zajímavější jsou velké srazy, kde se sjede xx členů a má tedy smysl pro ně vymýšlet i nějaký program. V únoru bude zimní klouzání, přijeďte tedy tam a uvidíte ...
  15. Dnes mi Novinky (jak je nemám rád) udělaly vážně radost - http://www.novinky.cz/domaci/254892-leden-bude-zatazeny-a-destivy-v-nizinach-by-mohlo-snezit-az-koncem-mesice.html
  16. Medvěd

    PF 2012

    Do roku 2012 přeju všem hodně zdraví a celkově mnohem víc pohody než v roce právě končícím
    • 71
  17. Aha, takže jedině tím, že budu s*át na zákony a dělat si že všeho cochcárnu docílím nějaké změny. Sorry, s takovými názory se ztotožnit neumím a jsem tomu rád, s anarchií jsem nikdy nebyl kamarád.
    • 36
  18. Medvěd

    Vánoční dar

    Taky jsem zapomněl do poděkování připsat, že se jedná o nejužitečnější vánoční dar od P-clubu, který jsem za celou éru placeného členství obdržel.
  19. U 405ky si fakt nejsem s růzností náprav jistej, ale u zmiňované 309ky byly nápravy vskutku úplně jiné (u TD byly nápravy shodné s nápravami GTI). Kde bych ale u 405ky opravdu hledal rozdíly, to by byly brzdy a už zmíněná převodovka
    • 36
  20. Pokud se nepletu, tak TDčko mělo např. jinak zpřevodovanou převodovku. Nejsem si jistý jak u 405ky, ale konkrétně 309 TD se od Dčka lišila i nápravami a brzdami .... Prostě vše souvisí se vším a pokud výrobce alternativu nepovoluje, asi ví proč (s politiky to nemá nic společného, přestavbu povoluje/zamítá úřad na základě vyjádření výrobce). [upravil dne 31/12/2011 15:09 od Medvěd]
    • 36
  21. Zřejmě máš pocit, že na STK pracují totální idioti. Každý, kdo už auto viděl jinak než z rychlíku, přece pozná, zda je na motoru turbo nebo ne. Jediná šance, jak s takovou překopávkou STK prolézt je vzít balíček bankovek a najít někoho, kdo Ti jí \"udělá\" bez auta (je to ale naštěstí čím dál těžší). [upravil dne 31/12/2011 12:51 od Medvěd]
    • 36
  22. Vždyť ty pomazánkový jsou samovýroba
    • 18
  23. V Praze zatím žádné bílé svinstvo není Klíďo to tak může být celý příští rok
    • 39
  24. Medvěd

    MPV tipy, rady - Koupeno

    807u v naftě za 100? No potěš koště
    • 55
  25. Legálně zapsat to určitě nepůjde. Co se samotného motoru týče, raději bych na Tvém místě sháněl motor bez turba, těm turbomotorům často praskaly hlavy a myslím si, že koupě staršího kousku bude velká sázka do loterie.
    • 36
×
×
  • Vytvořit...