Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Kolo pro Helču

    Ozzy děkuju, přesně v těchto dimenzích taky přemýšlím. Honzo - dík za názor. Co se vyobrazené Visty týče - asi z toho sejde, páč už teď je přes 2000,- Kč a to je ještě více než 6 hodin do konce aukce. Víc než 2500 si prostě momentálně pustit za kolo nemůžeme dovolit, ale do vánoc je ještě daleko, budu tedy pátrat dál. [upravil dne 3/9/2013 10:08 od Medvěd]
    • 22
  2. Medvěd

    Automat vs. manuál

    Toffa - 2,2 HDI je snad celkem O.K. (až teda na demontáž vstřiků, to je zajímavý téma), ale pokud koukáš po bazarovkách, nevěřil bych moc najetým 153 000 km. Zjisti si VINko, kluci Ti tu jsou schopní proklepnout historii a třeba se budeš těm km taky divit.
    • 26
  3. Medvěd

    Automat vs. manuál

    Vůči automatům panuje spousta předsudků a přiznávám, že i já jsem v jejich zajetí. Protože nákup nového auta považuju pro soukromou (nikoli firemní) potřebu za vyhozené peníze, budu vždy řešit nákup ojetiny. V tomto pohledu se položme na otázku - co se mi může pokakat u manuálu? Spojka? To je spotřebák a vymění mi jí v každé garáži. Závady převodovky nejsou časté (napadjí mně synchrony nebo hučící diferák, to ale až po mnoha a mnoha najetých km). A co riskuju při koupi automatu? Stejně jako u celého auta nemám žádnou povědomost o tom, jak se majitel o auto staral a jaký mu dopřával servis. Často tu čtu třeba rozpor mezi tvrzením z manuálu (olej v převodovce je věčný) a majitelů aut s automatem (hlavně je třeba dbát na pravidelnou výměnu oleje v převodovce a to za doporučený typ oleje). Když se automat pokaká, už to chce specializovaný servis a oprava nebo případná výměna je v řádech desítek tisíc (což u několikaleté paštiky není nic příjemného). Je možné, že se automaty nijak zvlášť nekazí, ale určitá nedůvěry k nim tu jistě panuje a já (pokud bych si měl kupovat opět 5ti leté auto jako pře lety 406ku) bych šel 100% do manuálu. [upravil dne 3/9/2013 08:23 od Medvěd]
    • 26
  4. Medvěd

    revize plyn kotle

    Jenže ten \"komín\" ve světlíku se bude muset jednou s novým kotlem dát celej do nerezu a to je + 20 tKč
    • 87
  5. Medvěd

    revize plyn kotle

    Když už se to nakouslo. Doma topím kotlem Junkers ZWE 24 - 3 MFK, od něj mám světlíkem vytažený trubkový komín. Kotel je cca 15 let v provozu a zatím ŤUK, ŤUK, ŤUK funguje bez větších problémů. Zítra má dorazit revizák a má nám krom vyčištění a revize kotle doladit i regulaci teploty v místnosti, s kterou válčíme už několik zim (viz. mé loňské téma). Uvidíme, co ke kotli revizák zítra řekne, ale zásadní problém zatím neočekávám. Jeden ale nikdy neví a tak po dnešním zjištění, že existují i kotle bez komína, sonduju, zda se dají technicky použít, když se jedná o byt cca polovině výšky činžáku, kde je momentální odtah kotle veden trubkami taženými světlíkem?
    • 87
  6. Medvěd

    revize plyn kotle

    Dík za info, do budoucna se hodí. Proč? Od kotle máme momentálně komín z plechových rour (asi) a mám info že až nám kotel odejde, musíme k němu udělat i nerez komín, bratru za cca 1000,- Kč/m. No a na střechu je to 18 m, takže info o kotli bez komína je hodnotná informace
    • 87
  7. Medvěd

    revize plyn kotle

    Kotel máš a komín nemáš? Kam jde tedy odtah? Perpetuum mobile
    • 87
  8. Medvěd

    Kolo pro Helču

    Oddie - měl by to být rám 17 , což je prý standartní dámský rozměr. Holka, co na tom jezdila měla 175, Helča má 178 .... - tak snad velikostně O.K. Spíš by mně zajímalo zda je dobré koukat po dámských verzích nebo jestli byste to neřešili - v pánských je přeci jen o poznání větší výběr. Pe.Tře - Pavlíkovu 20ku jsem prodal kamarádovi za 1000,- Kč (koupil jsem jí před rokem a půl za podobnou sumu a kámoš ten litr sám nabídl) a koupil jsem 24ku za 1000,- Kč od člověka, jehož syn na kole téměř nejezdil (cena ve stylu něco mi tu nech, je mi to vlastně jedno ...). A Pavlík je velice spokojený [upravil dne 2/9/2013 17:35 od Medvěd]
    • 22
  9. Medvěd

    Kolo pro Helču

    Nevidím důvod proč ne - ne každý má tiskárnu na peníze a vyhazovat 10 tKč za kolo se mi fakt nechce.
    • 22
  10. Chtěl bych pod strom vánoční nějaké trekové kolo pro Helču. Kdysi jsme oba měli Author Stratos SX (oba ukradeny ve stavu najeto 00 nic) a mně teď padlo oko na Author Vista, které se draží na Aukru http://aukro.cz/author-vista-i3505309500.html?source=oo . Myslíte, že by to Helče pro občasný doprovod při výletech s Pavlíkem mohlo vyhovovat? Nebo byste věděli o něčem ještě lepším, když bych chtěl uvolnit cca 2 - 2500,- Kč?
    • 22
  11. Medvěd

    revize plyn kotle

    Pe.Tře - k nám přijde maník přes Junkerse zítra, mám se zeptat zda dělá i meziměsto?
    • 87
  12. Tak cca od 14 hodin tam budeme, doufám, že nezačne pršet.
    • 23
  13. Medvěd

    Pouťová atrakce

    Novotný byl tehdy mediálně známý, Franta Vocásek od vedle z ulice nikoho tolik zajímat nebude (tím neříkám kolik takových případů bylo - dokonce netvrdím ani že by se nějaký opravdu stal).
    • 23
  14. Medvěd

    Pouťová atrakce

    Protože je to vemeno :D Pokud mě paměť neklame, tak to nebyla až tak jeho chyba, ale nějaký špatný propočty potřebné délky lana k jeho váze. No a protože jsem taky \"hmotnější\", nerad bych nad rakví slyšel, že se někdo přepočítal
    • 23
  15. Medvěd

    Pouťová atrakce

    Bungee - vždycky si vzpomenu jak se kdysi populární \"bavič\" Novotný zaryl hlavou do písku a nějak mně chuť přejde.
    • 23
  16. Medvěd

    Pouťová atrakce

    Ne, ne a ne - na něco takovýho Medvěda nikdo nikdy tahat nebude.
    • 23
  17. A byl tím opravdu vinen Veverka nebo spíš nějaká vyšší moc a teď to chudákem Veverákem jen maskuješ? [upravil dne 1/9/2013 23:22 od Medvěd]
  18. Romane - v poho.... Všimni si, že jeskyni \"jen\" zmiňuju jako alternativu, kdyby si chtěl někdo (napadá mně třeba Veverka nebo Milan s Kitty) sraz prodloužit. Tvůj program je Tvůj program a je pro mně svatý. [upravil dne 1/9/2013 23:16 od Medvěd]
  19. No tý vo*e (po Vašemu koxo) - tak to bych Ti snad ty \"barvičky\" i direktivně zakázal, vždyť se na to ani koukat nedá (nějakej kamarád s ORANGE.SK ? - věřím, že s naší oranžádou snad pro boha néééé) [upravil dne 1/9/2013 23:14 od Medvěd]
  20. Rád bych, ale netuším co bude. P.S. Pro Ty, kdož by chtěli v okolí Kunštátu pobýt i mimo program srazu dopobručuju nedalekou jeskyni Blanických rytířů s rozhlednou [upravil dne 1/9/2013 22:58 od Medvěd]
  21. Sedět já v tom bílým autě, tak asi vylezu s hnědým proužkem ve slipech.
    • 13
  22. Tahle věta se mi móóóc líbíčkuje, doufám, že po spuštění nebudu mít hlavu jako pátrací balon a nebudu muset jezdit k Hurvajsovi na doučování.
  23. Barvičky jsou pro děcka. Pokud bude fórum funkční tak ať je co nejjednodušší Barvomilům můžu poskytnout nějaké omalovánky - Pavlík bude chvilku békat, ale já to pro Vás udělám.
  24. Medvěd

    Co říkáte tomuto vozítku?

    Simca Aronde, Ford Cortina, Renault 8 byla sice auta, která se i v ČSSR na ulicích OBČAS dala potkat, ale jejich vlastníci určitě nebyl běžný průměrný človíček (kór těsně po roce 70), Zastava už byla podstatně míň provokativní. Ale je pravda, že srovnávat třeba tu Simcu a MBčko fakt nelze - to je o generaci a několik tříd jiné auto. [upravil dne 1/9/2013 21:31 od Medvěd]
    • 22
  25. Co se restauračky týče - byl jsem překvapený názvem vybraného podniku, ale páč nejsem Jičíňák, nijak jsem to neřešil. Když se několik dní před srazem objevilo vlákno, které zmiňovalo takřka výhradně minutkovou kuchyni a ještě jen jeden druh přílohy, pojal jsem podezření, že nepůjde o mou oblíbenou a několikrát vyzkoušenou hospodu na náměstí, kde je vždycky v jídeláku bezpočet hotovek. Protože ale Milan měl vše proorganizováno do nejmenších detailů, rozhodl jsem se mu do organizace nevměšovat (vím, že jako organizátor bych podobný případ, který by mi několik hodin před vypuknutím akce začal vysvětlovat, že on by tohle řešil jinak POSLAL VELICE RYCHLE DO OTVORU MEZI PŮLKAMI) a odešel jsem s prckem do oné hospůdky sám. Svíčková a moravský vrabec nám bříška zasytili velice příjemně a během půlhoďky jsme - lehčí o cca 150,- Kč - byli připraveni na věci příští. Takže při návštěvě Jičína Medvěd dopobručuje restauraci U Anděla, vzdálenou cca 100 m od oné Harmonie. (Milane, neber to, prosím, jako výtku nebo pro boha živýho jako nějaké vměšování - je to jen upozornění na prověřený podnik s rychlou a hlavně hotovkovou kuchyní).
    • 51
×
×
  • Vytvořit...