-
Počet příspěvků
261 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Namor74
-
Je to něco za něco. S aditivací mám pár zkušeností. Když jsem kdysi tankoval u téže pumpy aditivovaný natural prodávaný pod obchodní značkou "N95 Drive", dosáhl jsem snížení spotřeby přesně o litr na 100km. Pravda ale je, že použití třeba osvědčeného "VIF Super Benzin" vyjde nákladově na třetinu a úspora paliva je fakticky stejná (o litr nižší). Já teď po jedné vyjeté nádrži s Oxicatem dosáhl snížení čistokrevně městské spotřeby z 8.55 l / 100km na 7.11 l (po VIFu) a nyní 6.92 l (po jedné nádrži s Oxicatem). Aditivace "Drivem" vychází na 1,20 Kč na litr. To samé s VIFem vychází na 0,36 Kč na litr. Oxicat na čištění lambdy a katu je docela vražda, tam to vychází na 4.65 Kč na litr. Očekávám tedy, že za ty prachy to fakt bude mít nějaký znatelný efekt. Takže ono tak nějak shrnuto, sice projezdím méně litrů paliva, zato za znatelně vyšší cenu. Nicméně, vědom si těchto nákladů toto podstupuji s očekáváním dlouhodobého účinku a celkového zlepšení chodu motoru. Ještě pro informaci: VIF 125ml 50,- Kč (dávka na 125 litrů N95) VIF 500ml 179,- Kč (dávka na 500 litrů N95) Bluechem Oxicat 300ml 370,- Kč (dávka na 80 litrů N95), cena včetně poštovného, samotné aditivum za 310,- Kč VIF: https://www.peva.cz/katalog/zbozi/auto-moto_137/aditiva_606 Oxi: https://www.luckygas.cz/category/aditiva/dpf-filtry-a-katalyzatory/1279 Cena PHM na mojí pumpě: https://www.globus.cz/pardubice/cerpaci-stanice-a-myci-linka.html#
-
Včera jako tradičně "do plna" u Globus Pardubice (paliva Slovnaft), obyčejný N95 za 27.70 Kč. Pátý měsíc si aditivuji sám, nejdřív proběhla aditivace VIFem (125ml), teď tam cpu Bluechem Oxicat. Výsledky se začínají dostavovat a jsou měřitelné zejména na spotřebě (úspora kolem litru na 100km). Teď se na chalupě opět pokusím vymontovat lambdu a nafotit stav, abych jej mohl porovnat po dokončení celé plánované aditivace. Před měsícem jsem bohužel s lambdou ani nehnul jak je zapečená do trubky výfuku a neměl jsem čas to procákat brzdovkou (na povolení).
-
To mi připomíná takový jeden "vtip / nevtip": Z každého auta se jednou stane Opel... ..a vzpomenu si na bratrovu Asconu 2.0 plnou aromatických přívěšků s vyrezlejma dveřma a sjetejma gumama...
-
Ahoj. Modeluju (v rámci zaměstnání) v SolidWorks. Dělal jsem pár modelů jak pro 3D tisk (co je drahý jak kráva), tak pro masovou výrobu výlisků z forem. Každopádně, Solid umožňuje slušnou kontrolu dělících rovin, úkosů a všech těch věcí souvisejících "s plastama". Kdyžtak postni nebo pošli nějaké podklady, mrknem na to, třeba jde o díl, který díky fyzickým omezením 3D tisku nepůjde vytisknout.
-
Já z nouze asi před dvěma měsíci koupil LED T5 do podsvětlení panelu topení (jsem nemocnej z toho, když mi nesvítí něco co svítit určitě má). Konkrétně 2ks LED na blistru v Unihobby. Cena tohoto balení asi 35,- Kč. Výrobce Compass (pokud se nepletu). Použil jsem jednu ze žárovek a ta začala minulý týden poblikávat (náhodné intervaly odhadem mezi 0,05-0,2 sekundy). Přitom LED pásky, které jsem si instaloval do auta (viz zde: Osvětlení zavazadlového prostoru 106 ) a připojil je pomocí zbastleného stabilizátoru napětí mi fungují ~2 roky bez závad. Takže ze zkušeností svých i ostatní nejen zde na fóru lze asi konstatovat, že LED v autě = OK, ale pro bezchybnou funkci má použití LED v autech vcelku jasné požadavky a hranice. Poněkud trapné je, že na jiném fóru (Renault) probírají majitelé vozů "Mégane 2016" poblikávající LED podsvětlení u dveří - a to je prosím origo z výroby! Takže říkám: "Stabilizovat, stabilizovat a zase stabilizovat!" Co je vlastně v autech primární problém, v klidu napěti dle baterie (normálně 12,5V) za chodu 14,4V a to je na LEDky moc velký rozdíl který si vybírá daň v jejich funčnosti a nakonec i životnosti. Zde pro představu o jakých žárovkách jsem psal:
-
Včera, pumpa Globus Pardubice, N95 (Slovnaft) za 27.90 Kč. Natankováno do plné za účelem zahnání "hladového oka", takže přibližně 32 litrů do druhého vypnutí pistole. Mimoto, včera do benzínu poprvé přidán "Bluechem Oxicat". Aditivum na pročištění lambdy, katu, ventilů... Labdu jsem měl v úmyslu nafotit, abych měl pohled na "before & after", ale nepovedlo se mi ji zatím povolit. Zkusím to prokápnout brzdovkou, snad to povolí. Pro zajímavost, vývoj ceny N95 - tak jak jsem tankoval od pořízení vozu (2014):
-
Ilustrativně: My Phone 6310 Tuto volbu chápu, telefon na volání + nějaká smska. Nějaký nabušený dotykáč by byla vzhledem k potřebám uživatele zbytečná investice.
-
tak prvotně, jak je na tom děda s technikou, respektive s ovládáním elektroniky/IT?
-
ale to není značka na přání a už vůbec ne česká
-
>vasekw: Napadají mne dvě příčiny "odcházení disků". První je silné přehřívání, druhou by mohlo být mechanické namáhání ve smyslu častých otřesů. Pro monitoring první příčiny bych si dovolil doporučit instalaci SpeedFan a CrystalDiskInfo. V těchto programech lze odečíst tepelnou i mechanickou zátěž, pracovní dobu a počet bootování. Mechanicky mi kdysi odešel disk u služebního Acer Ferrari 3200. Došlo k poškození uložení hlavní hřídelky HDD z důvodu neustálých otřesů. Disk to pro třech letech nevydržel. Přenášení, pokládání, cestování v autě... Teď mám (soukromý) Acer Aspire 7745g (koupen v roce 2010) a původní disk WD640Blue začal vykazovat končící životnost po cca 5ti letech a to NTB slouží spíše jako stacionární počítač. Proto jsem sáhl, jak naznačuje Péťa výše, po řešení pomocí SSD (Crucial BX100 - 120GB). Mám jej dva roky a zatím jede na 100%, běžné otřesy mu nevadí a teplotní zátěž nepřesáhne 30°C. Pokud na noťasu nemáš ucpané chladící cesty a HDD se nepřehřívá (buď prachem nebo nevhodným pokládáním - třeba na deku/postel apod.), pak bych tipoval příčinu problému v rázové zátěži.
-
-
>Driver: o jaký datový objem se jedná a kolik (odhadem na tisíce) souborů se denně zálohuje (pokud se nezipuje)? Těch řešení v oblasti zálohování se nabízí dost, otázka je co všechno potřebujete zálohovat.
-
Jen pro případnou inspiraci: víko ventilů a kryt svodového potrubí na P106 nastříkány žáruvzdornou barvou z výprodeje. Jeden spray 400ml vyšel včetně dopravy kolem 92,- Kč. Kryvost dobrá ve druhé vrstvě, zaschnutí během minut, vytvrzení třeba na slunci během hodiny (acetická nebo obdobná báze). Těch žáruvzdorných barev jsou samozřejmě mraky, tahle je do 800°C. Zaflákal jsem tím mimo jiné výfukové potrubí, katalyzátor, tlumič, brzdové bubny.
-
Cvaká i při volném protočení kola (na heveru)? Podle popisu bych já osobně hledal závadu v ložisku, pokud se nejedná o vadu na bubnu, kterou jste mohl přehlédnout při nedávném rozebrání (prasklina, zatavená drážka od nýtu obložení atd).
-
Tak se musím pochlubit. V úterý jsem si koupil svůj třetí mobil v životě. Z mého pohledu je to ten úplně nejvíc "nabušenej" přístroj telefonního typu, co jsem kdy měl. Nicméně, abych uvedl věci na pravou míru, pořídil jsem si telefon Xiaomi Redmi 4A, jenž je dnes jakousi "nižší střední třídou", takže nic z čeho by se zkušení uživatelé smartphonů hroutili v údivu k zemi. Můj první mobil, který jsem si koupil byl Alcatel One Touch Club (dva řádky, oranžové podsvícení, vysouvací anténka & krutopřísnej vysouvací kryt klávesnice...). Druhý soukromý mobil, který jsem koupil byl Siemens A70, myslím že měl také oranžové podsvícení. Pak přišla "éra" služebních telefonů, kdy jsem neměl potřebu si kupovat svůj soukromý telefon, protože mi stačily služební: Nokia 3310, Nokia 3340, Ericsson a1018, Ericsson T610, Nokia 6233... Až do teď jsem používal Nokii 6233, kterou jsem vyfasoval kolem roku 2006 jako služební. Pokaždé když jsem se ji chystal konečně už vyřadit z provozu (asi 3-4x), tak to skončilo nákupem nové baterie za 150,- + zadní kryt který roztrhla stará nafouklá baterka a jelo se dál. Na volání a sms dostačující, vše jinak fungovalo, synchro s Outlookem 2003 na NTB přes Bluetooth (Nokia PC Suite) vždy naprosto bezproblémové. Na začátku roku Nokia absolvovala svůj asi tisící seskok na podlahu, při kterém se však nerozlítla jako tradičně na tři kusy (telefon+baterka+kryt), ale na 5 kusů. Nově se do sestavy "rozkladu" přidal kovový rámeček a klávesnice. Takže nastalo zděšení, panika (pokles indexů na burze apod.), stav frustrace nad tím, že "dnešní" technika nic nevydrží a po jedenácti letech se začíná sypat... Nokii jsem tedy opět sestavil a položil zpět na stůl mezi přístroje ostatních spoluhráčů (bylo to na ligovém šipkařském zápase). Samsung, Lenovo, Huaweii, iPhone... řekl jsem si a dost! Jedna věc je, chovat se hospodárně, dávat důraz na praktickou stránku věcí. Nicméně i exoti jako já musí jít trochu s dobou... Nakonec jsem si vybral "do začátku" Xiaomi z níže uvedeného linku, první smartphone, uvidíme jestli taky vydrží 11let jako Nokia https://www.beryko.cz/Xiaomi-Redmi-4A-2GB-32GB-Global-Cerna.html Ilustrativně:
-
Já bych si tipnul na poškozené tesnění pod hlavou u mazacího kanálku. Ale je to jen můj tip na základě osobních zkušeností (dva roky zpátky, cena opravy asi 5.5k ).
-
>chuck11: nemáš ve správci zařízení nastaven na síťových adaptérech (kartách) režim úspory el. energie? Zkus mrknout na \Start\Nastavení\Ovládací panely\Systém\Správce zařízení\Síťové adaptéry - záložky "Řízení spotřeby", funkce "Povolit počítači vypínat zařízení...".
-
Budu za socku, když napíšu, že na svou P106 kupuji stěrače "Compass" v Unihobby za 60,- Kč a vydrží mi přesně rok. Do dražších stěračů se mi investovat nechce a s mým nájezdem to asi není až tak nutný.
-
No jasně, vždyť píši "poté"
-
martin.St > pár příspěvků nahoře postoval Havlicek.Lukas odkaz na PDF knihy na Saxo - my "stošestkáři" jiný návod nepotřebujeme, je to úplně stejné. P106 totiž vznikla vykradením Saxa poté, co společnost Peugeot koupila zadluženou a zkomírající společnost Citroën.
-
-
Tak jestli dochází k "náhlé smrti", pak by se to mohlo teoreticky týkat snímače polohy vačkové hřídele - buď samotný snímač, nebo kabeláž = nedává signál, auto se zastaví. Ale...
-
Tahat to zase na diag mi přijde zbytečný. Pokud tam dia 3x nic nenašla tak se asi mnoho nezmění. Kdy byly měněné/čištěné vzduchový a palivový filtr? Máš představu Nikis? Jestli motor relativně normálně jede a postupně se začne dusit až do zdechnutí, mohlo by to poukazovat právě na přicpané filtry.
-
Zdravím. Já bych použil klasické šroubovací. A spíš než Konkor bych doporučil Kontaktol. Svorky lepší v mosazi, pozlacené asi netřeba. Náklad do 50,- Kč, odhadem 15 minut práce (i s cigárem). Odkaz na svorky třeba zde: http://www.jplusz.cz/svorka-aku-olovo?gclid=CJ2a4PW7oNACFe4K0wode3cNPA
-
Renault 21 1.7i r.v. 1989, vlastněn asi 7 let, najeto 85.000 km (stav tacho 344tkm). S láskou vzpomínám, bylo to nejvíc nejlepší auto. Jinak největší nájezdy pochopitelně se služebními (Avia A30, DAF LF a světe div se také s P206XA 1.1i)