Jestli jsi nenarazil na tohle vlákno, tak si počti v něm. https://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/103035-Porovnání-motorů-1.6VTi,-1.6THP,-1.6HDi-a-2.0HDi#entry1711209 i když více informací je tam o naftě. Plus ti přidávám obrázek z jednoho periodika, kde hodnotili motory 5008. Co se týče závady. Předně jeden z největších problémů jsou ty rozvody a potom karbonizace. Ač je to s podivem, tak tento motor nemá rád krátké městské jízdy. Potom se tvoří úsady karbonu. Jsou známy případy, kdy auta s tvým nájezdem mají už třeba druhý/třetí motor. Pro zajímavost, to máš těch 156k? Tady máš vlákno s poruchami Peugeotu 5008. https://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/74646-poruchy-5008 A tady starší vlákno převážně o THP https://www.peugeot-club.com/topic/48948-207-turbo-rozne-problemy-(benzin-aj-diesel/ Když pohledáš určitě toho najdeš víc. Ale základ je napíchnout na origo diagnostiku u někoho, kdo tomu rozumí a umí s tím pracovat. Jinak to bude jen stát peníze, tvoje nervy a výsledek nebude moc valný.