Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Otáčkoměr

    jde řeší se to tu co půlrok - zkus hledání (nahoře, ikonka, hned první A je dobré si sehnat budéky z 309 D - bo diesel končí u 5000 ot a ty benzíny přece jen o trochu dál. (vypadá to pak trochu trapně)
  2. vix

    vyřadit z kopce,nebo ne?

    já si myslím, že když se vyřadí, tak motor sice bere nějakej benzín (by nechcíp), ale zase není bržděn. Samozřejmě, z kopce je lepší v rámci bezpečnosti jezdit s kvaltem, ale při dojezdu před vesnicí je podle mě lepší vyřadit... pak záleží už jen na hmotnosti auta, kam dojedete ( auto je bržděno jen třením gum a ztrátami v mechanických částech, ne v motoru) U takového 1.8 t Mondea Combi jsem se divil, jak daleko jde ze 110 km dojet. Při vyřazení navíc funguje posilovač - a hlavně, vypínání motoru klíčkem obtěžuje.
    • 19
  3. vix

    naftový filtr

    a nebude to FAP ? nebo spíš tady
  4. vix

    Jaký zvolit olej?

    raspa: nemaž je ! nech je jako výstrahu...klidně je zaedituj, dej tam třeba : výstraha \"Neberte to vážně, ale když chcete tak jo\" .. jednou jsi je sem dal, tak si za nima (sakra) stůj Jinak, ten pán (ten co radí) skončil u API SG/CD... já mám na oleji, kterej by tady pro 99,5% lidí byl nepřípustnej (ani by si ho tam totiž nenalili - už z principu), je to totiž MOGUL GX-FE 10W-40, API SL/CF, ACEA A3-02/B3-98 za neuvěřitelných 79,- Kč/lt. Buď je ta kniha ještě z období normalizace, nebo pán nebude asi z nejrychlejších... protože i ten \"starej, nemožnej MOGUL\" je o dneska někde jinde. Bych to tu nechal jako výstrahu dalším generacím
    • 57
  5. vix

    Jaký zvolit olej?

    lexo, pro sichr i pro tebe : http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare
    • 57
  6. Ale takový podupaný třílitr v kombíku není taky marný. Anebo si koupíš mikrobus.
    • 24
  7. vix

    Jaký zvolit olej?

    Na každou jednoduchou otázku existuje jednoduchá, zcela nesprávná, odpověď. - p. Murphy
    • 57
  8. hele, a umí vůbec psát ?
    • 24
  9. vix

    Jaký zvolit olej?

    ač se to nemá, co ten bonus naskenovat ... my se chceme taky pobavit
    • 57
  10. vix

    Napětí na baterce

    No, vzhledem k tomu, že altík má min 50A a: - světla 130 W - 11A - Větrák top. - 9 A - Vyhřívání zadn.skla - 10 A - zapal +ztráty (luxusní)- 10A .. tak jsem na 40A - to je úplně v pohodě i pro P205 1.1i která těch 50A má jako minimální... lepší verze a novější krabice mají 70A či 90A alternátory.
    • 48
  11. vix

    bionafta - dotaz??

    V poho - najeto asi 30 tkm, než mi ji v květnu 2004 díky EU zrušili. Teď jezdím na normální. Jinak, jede to stejně, žere to stejně, akorát to smrdí po smaženejch řízkách. Dokonce má i o něco vyšší cetanové číslo. Jenom trochu obezřetněji sleduj palivový filtr. Bionafta má trochu \"víc\" detergentní účinky na sajrajt, co se usazuje z normální nafty. Palivový filtr vypadal asi takhle Ale nová filtrační vložka stojí cca 100,- Kč Po \"vyčištění\" nádrže už bez problémů.
    • 18
  12. vix

    Jaký zvolit olej?

    Na to chodíš, prosím, kam ? - nehul už tolik ! (ale značku oleje si tam lej, jakou chceš) Olej do motoru se leje podle výrobce motoru, který jej předepisuje dle normy ACEA a viskozní třídu. Ta norma je důležitá, viskotní třída se doporučuje volit podle typu provozu - čím nižší zimní číslo (čerpatelnost), tím se motor \"rychleji\" maže a dokonce má i o něco menší spotřebu.
    • 57
  13. vix

    Tak - a máme na světě medvídě

    Gratuluju - hlavně, že jsou zdraví. Ad české zdravotnictví : Raději \"no comment\", nechci být sprostý.
    • 89
  14. vix

    Už je to tu...

    aha: a viděli jste aku na někdy na Džbáně, jak nepila kafe ?
    • 71
  15. vix

    Už je to tu...

    Praha ráno zkolabujééééééééééééé
    • 71
  16. ehm, ta moje dieselová potvora je taky takovej automat - sice do města tragédie (a to je prosím \"hopsadlo do města\"), ale mimo město se začadí pětka a ta schrupne všechno
    • 52
  17. vix

    Upadlý výfuk

    nebo lešenářskou trubku - to je \"vječný\"
  18. vix

    Už je to tu...

    U Muzea bude asi už krušno
    • 71
  19. vix

    309 - nefunkcni vystrazna svetla

    no, nic - jako stálý návštěvník bazaru-opravny-vrakoviště mám suprový slevy... ... tipuju, že vyjde tak na cca 200,- (měl jsem francouzské, to cvakalo tak ležérně, teď tam mám italské a to cvaká nějak rafinovaně)
    • 6
  20. něco jiného je přestupek a něco jiného je trestný čin.
    • 22
  21. vix

    309 - nefunkcni vystrazna svetla

    Relátko - zkus vrakáč, měly by se jich tam válet mraky. Mě taky cvakalo, tak jsem ho takhle vyměnil. Je to zajímavý, že jsou to takhle nezávislý okruhy. Ale třeba je vážně relátko slabší (izolace?), nebo je bota někde jinde...
    • 6
  22. vix

    309 - nefunkcni vystrazna svetla

    relátko bude asi stejné pro všechny, akorát pojistka je různá pro P 205 - pojistka č.5 - Varovná, č.2 - blinkry (309 by měla být stejná \"platforma\") Zkus se ještě mrknout na ten středovej vypínač... třeba ten to trochu hapruje
    • 6
  23. vix

    Už je to tu...

    hele..poslete mi trochu do Budejic..at mam taky trochu zabavy:aut:aut:aut hele, na Máji prý pade ... (MiG)
    • 71
  24. vix

    Napětí na baterce

    Já mám na svým dědečkovi 14,43 V (měřeno Mierniekem cifronowym alá Plus za 100,- Kč a Mastechem za 500,- Kč) Osobně si myslím, že napětí do 14,5 V je v normě. Životnost baterky je různá - jiná bude u benzínů, které nepotřebují na startu takové výkony (tady klidně vydrží i 6-7 let), jiná bude u dieselů, kde tipuju tak 4-5 let. 16,5 je napětí při nabíjení, ale koukněte, kolik ampér tam šťoucháte... a kolik vám dává v autě při nabíjení altík
    • 48
  25. vix

    Jaký zvolit olej?

    Více tady: http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare Důležitým údajem je specifikace dle ACEA. Takže, záleží, co předepisuje výrobce pro tenhle motor. (specifikaci API splňují snad všechny běžně prodávané oleje vyjma snad M6A a SuerStabilu. Já mám taky 10W-40, ale trošku jinej motor... Tak si to pročti a prokoumej.
    • 57
×
×
  • Vytvořit...