Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    jak výhodně investovat 400kč

    Pokud chcete postavit fórum tohoto typu na komerční bázi, zamyslete se nad tímto: 1) Jaký počet platících členů udrží doménu nad vodou a při jaké ceně členství? 2) Jaký bude mít odliv/pouhé nakouknutí neplatících členů vliv na počet příspěvků/den? 4) Kolik by 3) Jak chcete ošetřit autorská práva? 4) Kolik by stáli admini + korektoři u placeného fóra? Dokázali by přinést komerčnímu fóru dostatek prostředků ve zvýšení kvality? 5) Jaké by byly požadavky na kvalitu fóra? 6) Za jakých podmínek by bylo komerční fórum zajímavé pro sponzory/poskytovatele slev? ... a dalo by se pokračovat. P.S.: Udělat sekci \"placené návody\" už od počátku fóra je hodně úsměvné. Už třeba proto, že na začátku bylo jedno vlákno do které se psalo všechno
  2. vix

    turbo

    Co je to příprava na turbo? Písty, ojnice, ložiska, vačka, klikovka?
    • 7
  3. Já ji mám taky na heslo Podle mě záleží na počasí - teplota, tlak, rosný bod
  4. Spíše ne - nechceš si nechat repasovat poloosy u Glogara (Petrovice u Sedlčan) za pár šupů? Já na jeho najel okolo 100 tkm, než jsem je hodil i s celým autem do kontejneru. (daly by rozhodně více km)
    • 14
  5. vix

    koupě 406 HDI kombi

    ozzy, mám ti vyprávět, jak mi moje P205D zdechla ve Zlíchovském tunelu a oddie mi druhý den na kapotě mé (nefunkční) babičky předával ten ND díl, na kterém jsme se oba dohodli, že je v loji? ... i když se kamadádka, co je dneska na Kajmanech, rozhodla, že ještě před setkáním svoji P206 prožene myčkou a my pak přijeli o 3/4 hodiny později? Moje 205, pak fakt s dobrým filtrem (nikoli prožraným od biopaliva) uháněla ku Plzni s plným plynem. Prostě jsou věci, co se blbě vysvětlujou.
  6. vix

    koupě 406 HDI kombi

    woe, jsi fakt dobrej
  7. vix

    Jaký máte v garáži kompresor?

    Ahoj Pepito, jsem rád, že jsi opět s námi. A ruku na srdcem co říkáš - je třeba... možná.... totální blbost! P.S.: Buďme rádi, za také blbosti [upravil dne 2/3/12 22:10 od vix] [upravil dne 2/3/12 22:11 od vix]
    • 41
  8. vix

    koupě 406 HDI kombi

    Pamatuji doby, kdy i oddie prohlašoval, že mu \"HDi\" nesmí přes práh! Osobně, 2.2 HDi považuji za \"falešnou bloncku\" a radši bych fakt šel do osvědčené 2.0 HDi. (servisní náklady, dostupnost dílů, apod.) 2.0 HDi má v 406 i jiné nedostatky ... ale její malichernosti oproti 2.2 HDi nechť každý soudruh pocítí sám - a na vlastní kůži
  9. vix

    Kontrolka Airbagu

    Taky mi blikala kontrolka airbagů. Pochopil jsem, že je něco s těma oranžovýma potvorama, co jsou pod sedačkami. Vyzbrojen zrcátkem, jsem se vrhnul na tu pod spolujezcem, s tím, že to bude tam, poněvadž tam do té doby jezdilo nářadí na vynadání/nandaní baterie (mrazy nefunkční žhavky vykonaly své). Po půlhodině šaškování na firemním parkovišti jsem to vzdal. Zajel jsem si do Intersparu nakoupit nějaké potraviny. S očekáváním cesty do Phé, jsem jen tak, lehce usazen v sedačce, šáhnul pod ní. Nahmatal jsem ve vzduchu visicí konektor. Po \"zakvedlání s ním\", kontrolka přestala blikat. Mohl jsem tedy směle vyrazit ku Praze (podotýkám, že ve tmě) ... což jsem v tu chvíli vyvažoval skoro zlatem. P.S.: Stoleté, prachem opředené a ovité hlášky z P-C fóra jsou skvělé + je třeba k nim být občas kreativní Díky děcka!
    • 12
  10. vix

    Úpravce 205 T 16

    Medvěde - byla postavena série \"silničních T16\", které se dnes prodávají bratru okolo 50 TEUR (1,25 mio Kč) Pokud se ti kamarád směje, začínal bych se bát o \"kamaráda\"...
  11. vix

    Hladové oko (rezerva)

    Rezerva mi začínala svítit 8+ litrů před dojetím. Na to se dalo dojet skoro odkukoli do Prahy. Pokud ti nesvítí, vysápej palubku + natáhni si nové dráty. Předně bych ale zkontroloval pojistky. P.S.: Jednou mi začala rezerva svítit asi 650 km před dojetím (1000 km) Holt Peugeot - koho by to překvapilo, že ? P.S.S.: Pokud máš wágn s počítadlem km, doporučuji nulovat (po plné nádrži) - jak se hodnata \"menšího\" blíží k 900 km, doporučuji natankovat opět plnou a vynulovat. [upravil dne 1/3/12 21:17 od vix]
  12. vix

    Křižovatka

    Dejve, to, o čem jsem se bavíme, jsou plechové šipky (malované na plechu). V ČB taky máme \"Jeď z vedlejší doprava\" je to honostně \"clear\" pro 2 auta, Po zmiznutí rozsvícené semaforové šipky ostatní čekají na chodce, i když mají zelenou. \"Plechovou šipku - opuť křižovatku bezkolizně - v ČR žádný městský uředník nezná\" - tohle je vychytávka anglosaských zemí. (stejně jako tohoto EU řidičáku )
  13. vix

    Křižovatka

    v ČR docela neobvyklý jev: Ve spřátelené 3.říši plechové cedulky(odbočení v pravo za jistých předpokladů povoleno) fungují fantasticky! (sice nemáš přednost, ale pokud jsi v bezkoliziní situaci) máš volno P.S.: V Noci tohle nikdo neřeší - jen nemít bouračku
  14. vix

    Problem s Renaultem...

    Může to být i DRV. (na vysokotlaké pumpě)
  15. vix

    Problem s Renaultem...

    Ahoj děcka - pokud si koupím auto (pro mě z neznámého zdroje) očekávám, že bude mít mouchy. - startování v zimě je pak jen třešničkou na dortu osobně bych jim to hodil nazpátek: wágn nestartuje, ať se prodejce snaží ...Řešil bych toto (kór po týdnu) přes prodejce, a ne s omezeým popisem přes P-C forum. Omlať auto prodejcií o hlavu: Třeba proto, že v mrazech musí startovat. Máš ho jen týden... Jo, zní to blbě, čtu to po sobě, ale je to fakt...
  16. vix

    Problem s Renaultem...

    vidím to hezkou \"černokněžničinu\" ,,, aneb, kdo má tady ještě křišťálovou kouli ?
  17. vix

    Problem s Renaultem...

    Žhavičky jsi zkontroloval? dCi, HDi by měly do -5°C až -10°C startovat bez žhavení... (respektive bez žhaviček)
  18. vix

    Rada olej Yaris

    15-W40 jsem fakt nelil ani do mé staré dobré P205 z přelomu 80.-90. let - W30 jsou rychloběžné - menší spotřeba benzínu, vyšší spotřeba oleje.
    • 6
  19. vix

    Pomozte prosím s dotazníkem

    Se jen ptám, aby tvoje ofpověď byla dokonalejší (ucelenější)
  20. vix

    Pomozte prosím s dotazníkem

    A jakou skupinu preferuješ? Nemakáče - makáče - modré límečky - bílé límečky. Osobně jsme toto vyplňovali kamarádům na koleji - holt doba pokročila - dnes se toto vyplňuje přes téměř anonymní internet. P.S: Mohu být v popelář Pepa, pekař Honza, mistr výroby Karel nebo šéf Michael (vyber si). Na základě tohoto se bude poté vyvíjet i má odpověď. Co preferuješ? P.S.: To, že už i student VŠ (byť soukromé - zdravím Znojmo ) musí sahat tak daleko, aby mu jeho (nejen) virtuální kamarádi pomáhali fixlovat, je jednou otázkou?
  21. vix

    Kam pokračovat na VŠ ?

    Mathias - a v tom je to kouzlo - pracáky plné ekonomů - to se časem (2-5 let) zreguluje samo. Mě je jedno, kolik je odporníků na techniku, stejně jako doktoři dokáží prosperovat i za hranicemi českomoravské kotliny. (a tady platí heslo, že méně je někdy více ) Ano, VŠ občas vyučují i něco navíc - ale pokud bych si měl, jako zahraniční \"menidžr\", vybrat mezi \"Odborníkem své země vs. odborníkem cizí země - v právu/ekonomických zákonech... Hádej ? (stejně jako bych, být \"menidžrem\" zaměstnal člověka spíše s VŠE a ne z nějaké soukromé VŠEM) Jinak, nejperspektivnějším/nejotevřenějším oborem dnes vidím - dentista/ka - celosvětově OK, v Česku žádaný/á.
  22. vix

    Kam pokračovat na VŠ ?

    Mathias: Jsem proti státní regulaci - myslíš, že stát (čti státní úředník) přesně ví, jaký bude vývoj za 10 let? Za 20 let? Ekonomické obory měly boom v polovině 90. let, tehdy hodně trpěly technické obory - jenže situace se už trochu srovnává. Jinak, jestli prestižní/neprestižní školu - to je docela alchymie. Prestižní škola klade velké nároky na \"Sitz Fleisch\" a rozhodně nejde studovat dálkově. Škola krajského formátu má zase výhodu v určité propustnosti a osobním přístupu, tj. člověk je taqm znám pod jménem a ne pod číslem. Určité soukromé VŠ z trhu nezmizí, dokud zase stát bude lpět na tarifních třídách u státních zaměstnanců (a jsme u jádra pudla). Máš Bc., dostaneš víc, máš Inga., přidáme ti ještě víc. - sice je jedno, co jsi vystudoval, klidně ta škola může být o výlovu rybníků. Ještě jedna, která je při rozhodování důležitá (a tady nepadla) - celosvětové uplatnění. - práva - existuje několik druhů světových práv, a zákoníky si většinou vydává každý stát sám - ekonomka - to samé (i když tady je to v managementu trochu volnější, stejně jako u humanitních studií) - technika - Ohmův zákon platí po celém světě ... o pajdě se raději ani nezmiňuju. Vybrat spávnou VŠ je kumšt - a bohužel, stát v tomhle nepomůže. (je to o motivaci, schopnostech a osobních předpokladech)
  23. vix

    Úprava koupelny-HOTOVO

    OK: proč si po 106-206-306.. jako čísla účtu, musím zvykat na něco jiného! Pe.Tr... ten co řeší koupelmu, vám dá jistě vysvětlení... Vixi, varuju tě, tohle je poslední tvuj rejpanec, navíc do vlákna kde nemá co dělat [upravil dne 20/2/11 23:16 Radek Hurvajz]
  24. Já už mám jasno. Po školení ve Zlíně (2x4 dny, kousek od Otrokovic) dokážu pochopit mého šumavského \" obouvače\", co mi předepsal (a říkal mi to) zimní gumy Bravuris2 \"Made in Romania\", (R13, 165/70) aká \"Favorit\" zatímco (R14, 165/70) aká Fabie jsou vyráběny ve Zlíně. Momentálně mám na 205-pídě nastřeleny zimní Matadory. Gumy staré celých 8 let...
  25. vix

    P205 CJ

    Ahoj Oto, až budeš mít 205 GTi, děsně rád se zúčaním. CJ ber jako charitu (v tvém případě). ... prostě \"koupit\" a předat dále. To auto, co popisuješ, je děsně zajímavý... vix
×
×
  • Vytvořit...