Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sekačka na trávu - prosím o radu


Péťa

Recommended Posts

Trošku do sekaček dělám. Ne že bych se chtěl chlubit, ale dělám u otce ve firmě a jsme 2 největší výrobci sekaček v republice, ale na vysokou trávu. Ale samozřejmě na podnikových prodejnách prodáváme i ty špenátovky (na nízkou trávu) A můj názor je že na šasi nezáleží jestli bude od toho výrobce, nebo od toho. POdstatný je motor. Vžádném případě ti nedoporučím Tecumseh. Je to amerikan, což by nevadilo, ale je to nízkožitný motor. Máme zkušenosti že sposuta motorů se po 4 - 5 letech v otáčkách rozletí a vystřelí díru do bloku motoru. Oprava - výměna motoru. Potom jsou Brigss&Stratton motory, ty jsou docela levné a kvalitní. No a nakonec ty Hondy. Jinak z vlastních zkušeností ti řeknu že když koupíš sekačku s plechovým šasi, tak po určité době (cca 8 - 10 let) ti zrezaví tak že v ní budou díry. Jedině že by jsi to po každém použití čistil a konzervoval. A nebo jsou dražší varianty celonerezové provedení které stojí asi 15000 mají motor minimálně 5 Hp a ty jsou už věčné. Můžeš marknout na stránky našeho dodavatele www.werco.cz

Trošku jsem se rozkecal. Tak pardon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xonik

Trošku do sekaček dělám. Ne že bych se chtěl chlubit, ale dělám u otce ve firmě a jsme 2 největší výrobci sekaček v republice, ale na vysokou trávu. Ale samozřejmě na podnikových prodejnách prodáváme i ty špenátovky (na nízkou trávu) A můj názor je že na šasi nezáleží jestli bude od toho výrobce, nebo od toho. POdstatný je motor. Vžádném případě ti nedoporučím Tecumseh. Je to amerikan, což by nevadilo, ale je to nízkožitný motor. Máme zkušenosti že sposuta motorů se po 4 - 5 letech v otáčkách rozletí a vystřelí díru do bloku motoru. Oprava - výměna motoru. Potom jsou Brigss&Stratton motory, ty jsou docela levné a kvalitní. No a nakonec ty Hondy. Jinak z vlastních zkušeností ti řeknu že když koupíš sekačku s plechovým šasi, tak po určité době (cca 8 - 10 let) ti zrezaví tak že v ní budou díry. Jedině že by jsi to po každém použití čistil a konzervoval. A nebo jsou dražší varianty celonerezové provedení které stojí asi 15000 mají motor minimálně 5 Hp a ty jsou už věčné. Můžeš marknout na stránky našeho dodavatele www.werco.cz

Trošku jsem se rozkecal. Tak pardon.

To zní dobře, akorát bych ještě řekl, že hrozně záleží jak často to hodlá sekat.

Známej zasobuje těmahle šuntama velkoobchody, máme od něj něco plechového s Tecumsech myslim 50.

Pro nás bylo třeba důležité, aby vzala trochu vyšší trávu, nevadil jí různej sklon a nastartovala v pohodě, když celou zimu stojí. Prostě za 7 něco, čím můžeš 3x 4x do roka posekat trávník, bude to mít pojezd a nezdusí se to na drnech... a jestli to za 5-10 let totálně prorezne, nebo se rozletí motor řešit nebeme. Protože 7 a 17 je rozdíl. Stejně, jako si nepůjdu koupit příklepovku od Makity, když občas potřebuju něco vyvrtat. Jasně, že je to věčný nářadí. Pokud se o to člověk bude starat, tak ho to přežije. Můžu sice říct, že nejsem tak bohatej, abych mohl kupovat levné věci, ale to bych musel mít doživotní záruku a vyšší okamžitou užitnou hodnotu.

Ono běhat dvě hodiny kolem sekačky, jestli náhodou nemá bebíčko, jestli je čistá jako sklo, dobře promazaná a všechno super truper, protože stála dvacku neznamená pro každého potěšení. Naproti tomu, pokud budu sekat s létě každej tejden trávník, nebo mě to bude živit, tak se na takový \"šroty\" za 7 budu dívat s výrazem hlubokého opovržení.

Jediný čím si mě trochu rozhodil je spolehlivost těch motorů, já vycházel z toho, že na ně zas tolik reklamací nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stigu můžu taky doporučit, sice jsem měl elektriku, ale když jsem jí kupoval tak mi byla doporučena právě ta. Má odolnější plasty než takový ty levný sekačky z Obi apod a v těch výkonějších verzích dělají i plechový šasi. Tu si teď koupil strejc a taky si jí chválí. Já s tou elektrikou sekal cca 300m2 a dalo se to v pohodě. Na Stigu dávají 5 let záruku. Jinak jak píšeš, benzínku bych každopádně koupil s pojezdem jinak se s tím nadřeš. A nedoporučuju sekačky AL-KO, rodiče si koupili benzínku s pojezdem a je to pěknej krám. Motor teda jede (mají ji cca 10 let) i když je to ten zmiňovaný Tecumseh, ale porouchal se pojezd (naštěstí ještě v záruce), několikrát se rozbilo startování a když se to stalo už po záruce tak za to chtěli takovou pálku, že se na to táta vykašlal a startuje to prádelní šňůrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, před stejným rozhodnutím jsem byl na jaře. Takže zkusím shrnout svoje zkušenosti z výběru :

(potřeboval jsem sekačku na cca 600 m2 s pojezdem na mírně svažitý terén a samozřejmě za \"nejlepší cenu\")

začal jsem jsem u Mountfieldu, kde si snažili nacpat v různých pobočkách víceméně odlišné typy a pokaždé vychvalovali jiný typ. Plusem je asi jenom dostupnost servisu.

Co se týče sekaček ze supermarketů, různé známější i neznámé značky, tak podle návodů, které jsem k nim četl, se všechny nakonec stejně sejdou u \"jednoho opravce\" zahradní techniky, který je autorizovaným servisem pro téměř všechny značky.

Tak jsem dotyčný servis navštívil a:

a) motory Tecumseh nedoporučoval

b) brigss&straton, OK

c) Alko, problémy s ND, chtějí si řešit servis sami, nepodporují nezávislé opravce

d) doporučoval/nabízel STIGU, osobně mně to ale zpracováním detailů/ovládání atd. nepřesvědčilo, přišlo mi to dost fórový.....

Tak jsem ve finálním výběru skončil u Husqarny a Hondy.

Jeden model Husqarny z roku 1996, bez sběrného koše stále úspěšně provozuje táta na cca 1500 m2 spíše luční trávy, a můžu říct, že Husqarna vydrží opravdu hodně.

Protože ceny Husqarny a Hondy byly obdobné, nechal jsem se nakonec přesvědčit, OHC motorem v Hondě, jelikož je tišší, a dalším argumentem byly výborné vlastnosti sběru do koše.

Jinak na www.sekacky.cz jsou u jednotlivých modelů zajímavé uživatelské zkušenosti.

;)

[upravil dne 4/10/2006 Rotorhead]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Peta

Vybráno, koupeno, zatím neotestováno :D :D

http://www.husqvarna.cz/?url=%2Fnode2158%2Easp%3Fpid%3D138%26cid%3D62%26frames%3Dfalse

S tou se Ti bude pracovat! :mrk

Možná i k sousedům nenápadně zaběhneš posekat...:D

Loni sekal soused i kousek mého trávníku, tak mu to určitě letos oplatím :D Na vesnici si musíme pomáhat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Vybráno, koupeno, zatím neotestováno :D :D

http://www.husqvarna.cz/?url=%2Fnode2158%2Easp%3Fpid%3D138%26cid%3D62%26frames%3Dfalse

Týýý joo, tak s tím musí být radost sekat. A jaký to má hezký \"hliníky\" :D Takovou bych si koupil taky, kdybych měl co sekat. Kolem paneláku s tím běhat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motory Tecumseh jsou náchylné ja vyjetí klikovky blokem. Jé to u nis skoro pravidlo. Takže z dlouhodobého hlediska vůbec, je zaděláno na pěkný průšvih. Bloky se odlévají tady v republice, ale je to pakárna na to shánět díly. Servis tu nějaký taky existuje, ale jak funguje netuším....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aka

Původně zaslal: Peta

Loni sekal soused i kousek mého trávníku, tak mu to určitě letos oplatím :D Na vesnici si musíme pomáhat ;)

nam na chalupe soused seka travu kravou:D:D a spokojenost na obou stranach :)

a neničí tenhle typ trochu travní podklad ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aka

Původně zaslal: Peta

Loni sekal soused i kousek mého trávníku, tak mu to určitě letos oplatím :D Na vesnici si musíme pomáhat ;)

nam na chalupe soused seka travu kravou:D:D a spokojenost na obou stranach :)

To musí být radost, po takovém trávníčku se proběhnout, dokonce jsou tam v trávě i koláče! To my kluci z vesnice známe. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aka

Ale Milo! na dedeckuv travnik na zahrade, ktery si pestuje, by si zadna krava netroufla....a na tech ostatnich zas nikdo nebeha, s vyjimkou tech krav:D takze tam pustej i me(na tu zahradu!) - devce z mesta...

A kdo vám teda seká na zahrádce tu trávu, když ne kráva, jaxi psala? Že bys´to byla ty? Teda jako ta žnečka :myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...