Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jizda bez technicaku (osvedceni o registraci)?


emkaa

Recommended Posts

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: Marcel505

Drivere, já to myslel takhle:

Možná by policie na místě dokázala zjistit, kdy bylo auto odhlášeno, a při představě, že by sis psal stále nové smlouvy, tak by to mohlo být taky takhle: Auto prodáno dle smlouvy 1.9.2006 ale odhlášeno na majitele 15.8. ...

Na ulici se nedá zjistit kdy byl udělán polopřevod....:papa

Nedá?

Ale to by znamenalo, že bych si koupil od někoho auto, a až by mi poslal TP a ORV, tak bych mohl policii tvrdit, že mám auto půjčené, jo?

Ale prý se dá na místě zjistit, zda má vůz povinné ručení a zda má platnou technickou...

Jde samozřejmě zjistit zda je udělán polopřevod ale již nezjistím kdy a na koho.

Zda je vůz pojištěn nelze na ulici vůbec zjistit, jelikož je mnoho soukromých subjektů, které se zabývají pojištěním a policie nemá do jejich databáze přístup a ani není žádná centrální evidence. Toto se oznamuje a následně to zjišťuje správní úřad.

Technickou lze zjistit jednoduchou lustrací přes vysílačku..... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Čemu se divíš, bazary to většinou vyřizují poštou.

Není to zas pravidlo, spíše je to rozdílné okres od okresu-jakým způsobem se pracuje na oddělení registrace vozidel. V Plzni chodí bazaristi na okýnko Hromadný výdej - příjem a mají to rychlejší a snažší než poštou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: emkaa

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: emkaa

Původně zaslal: Hhonza

Správně by jste v uvedeném případě měli mít OTP - ORV (prostě malý techničák), jelikož ten není nutný pro minulého majitele či autobazar k odhlášení vozu. Vy s ním a pojištěním (a nejlépe se smlouvou ale není povinná) můžete jezdit a máte povinnost po provedení polopřevodu vozidlo přihlásit a to do 10 nebo 15 dní (přesně teď nevím,ale myslím že správně je 10). Tam vám ten \"malý techničák\" vezmou a udělají vám nový na vaše jméno.

Jasne a proto mi sebrali i malej technicak, protoze mi taky vyrizujou prihlaseni. Ale uz je to vic jak dva tydny, sice to bylo odhlasovany z jinyho okresu, ale stejne nevim proc to tak trva. No nic, zkusim to dnes popohnat.

Dva týdny je už vážně docela dost....ale bazary takhle fungujou-chodí tam pak hromadně třeba po týdnu. Oni ti ho rovnou i přihlásí i na Tebe, nebo jen udělají polopřevod. Asi tipuju že to druhý, protože o tom prvním jsem nikdy neslyšel že by bazary měli takovéí služby-to by byl docela luxus. Pokud ti budou dělat rovnou přihlášení (což ale pochybuju), tak bys jim musel vystavit plnou moc a dát jim i peníze na přihlašovací poplatek a evidenční kontrolu by dělal kdo?----takže asi ti jen udělají pouze polopřevod a evidenčka a přihlášení bude čekat tebe. A i buď rád, nechávat za sebe vyřizovat přihlášku na plnou moc někým jiným (zvlášť cizím),bych asi nedělal.:myslim

Vyrizujou mi to komplet, podepsana plna moc, zaplatim 800 za kolky atd. Vcera jsem tam volal a vyslo najevo, ze jim jeste neposlali technicak z okresu kde to odhlasovali. Neposlali! Kdybych tusil, ze to budou vyrizovat postou, tak bych si tam radsi zajel sam! Protoze normalne se to predpokladam dela na pockani, ale takhle ma urad na vyrizeni lhutu 30 dni a zname jak to chodi. Takovahle moznost me teda fakt nenapadla.

Tak to čučím, s tímhle se často nesetkávám, že by bazar udělal úplně vše včetně přihlášení. Je to praktická služba, ale pokud je člověk aspoň trochu schopnej a má čas, doporučoval bych raději evidenčku a přihlášení provést sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: oddie

Čemu se divíš, bazary to většinou vyřizují poštou.

Není to zas pravidlo, spíše je to rozdílné okres od okresu-jakým způsobem se pracuje na oddělení registrace vozidel. V Plzni chodí bazaristi na okýnko Hromadný výdej - příjem a mají to rychlejší a snažší než poštou.

Pokud to má za rohem, dejme tomu. Pokud má auto odjinud, tak to je pravidlo. Ne každej dává auto do bazaru tam kde bydlí, nebo kde je hlášenej, stejně tak je to s koupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych taky jeden související dotaz. Zajímalo by mě, jestli může být problém s přihášením vozidla, které bych koupil od majitele, který ho na sebe nemá přihlášené. On ho má jen od předchozího majitele odhlášené na svoje jméno, ale už je to několik měcíců a on si ho na sebe ještě nepřihlásil. A teď ho chce prodat s tím, že mi dá velký a malý techničák a ať si to přihlásím sám. Pokud ale vím, i to tu někdo psal, tak na to odhlášení a přihlášení je daná nějaká lhůta, asi 14dnů. On sice tvrdil, že byl nějakou dobu v nemocnici, čili to přihlášení nemohl udělat, tak to mám pocit, že to by ho omlouvalo a na úřadě by to zohlednili. Ale i tak už je z nemocnice nějaký pátek doma a přihlášení přesto neuskutečnil. Myslíte si, že bych to auto teda sám v pohodě mohl přihlásit?? Jo a ještě to ani není v jednom okrese. Díky milda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milda

Měl bych taky jeden související dotaz. Zajímalo by mě, jestli může být problém s přihášením vozidla, které bych koupil od majitele, který ho na sebe nemá přihlášené. On ho má jen od předchozího majitele odhlášené na svoje jméno, ale už je to několik měcíců a on si ho na sebe ještě nepřihlásil. A teď ho chce prodat s tím, že mi dá velký a malý techničák a ať si to přihlásím sám. Pokud ale vím, i to tu někdo psal, tak na to odhlášení a přihlášení je daná nějaká lhůta, asi 14dnů. On sice tvrdil, že byl nějakou dobu v nemocnici, čili to přihlášení nemohl udělat, tak to mám pocit, že to by ho omlouvalo a na úřadě by to zohlednili. Ale i tak už je z nemocnice nějaký pátek doma a přihlášení přesto neuskutečnil. Myslíte si, že bych to auto teda sám v pohodě mohl přihlásit?? Jo a ještě to ani není v jednom okrese. Díky milda

No s tou lhůtou na přihlášení je to trochu volnější, řekl bych, že na to nikde nekoukají kdy to přihlásíš. Já jsem auto taky přihlásil až dva měsíce (bylo nepojízdné) po té co bylo odhlášené původním majitelem a bez problémů.

S tím že by jsi koupil auto od majitele, který ho na sebe nemá napsaný bude asi problém, on ho na sebe bude muset přihlásit a teprve potom to odhlásit na tebe. Kdyžtak mě někdo opravte jestli se pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na přihlášení auta po té odhlášce (polopřevodu) je skutečně daná lhůta, asi 10 dnů, ale její překročení nějak nikdo nepostihuje. Dokonce ani za pár let ne. O důvod víc, proč novému majiteli nedat ORV, a radši jej \"ztratit\" :(

Co se týče koupě auta, kde je udělaná odhláška na někoho jiného, možné to je, nemusí to na sebe přihlašovat. Je lepší, když tam půjde s tebou, každopádně bude třeba kupní smlouva mezi váma dvěma, aby úřednice měla jak doložit zapsání nového majitele odlišného od toho na odhlášce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Hhonzo za poučení.

Ještě bych měl dotaz: Co mi řeknou páni policisté, když mě chytnou s autem bez TP a ME? Jakou pokutu za to můžu dostat a kolik za to můžu dostat bodů?

[upravil dne 22/9/2006 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milda

Měl bych taky jeden související dotaz. Zajímalo by mě, jestli může být problém s přihášením vozidla, které bych koupil od majitele, který ho na sebe nemá přihlášené. On ho má jen od předchozího majitele odhlášené na svoje jméno, ale už je to několik měcíců a on si ho na sebe ještě nepřihlásil. A teď ho chce prodat s tím, že mi dá velký a malý techničák a ať si to přihlásím sám. Pokud ale vím, i to tu někdo psal, tak na to odhlášení a přihlášení je daná nějaká lhůta, asi 14dnů. On sice tvrdil, že byl nějakou dobu v nemocnici, čili to přihlášení nemohl udělat, tak to mám pocit, že to by ho omlouvalo a na úřadě by to zohlednili. Ale i tak už je z nemocnice nějaký pátek doma a přihlášení přesto neuskutečnil. Myslíte si, že bych to auto teda sám v pohodě mohl přihlásit?? Jo a ještě to ani není v jednom okrese. Díky milda

Já koupil auto, které bylo jen odhlášeno na toho, kdo ho prodával. Bylo to odhlášené na něho dlouho. Na přepisech mi řekli, že musím mít doklady a to tyto, protože to šlo přes bazar:

Kup.smlouvu - Že pův.majitel to prodal bazaru

Kup.smlouvu - Že bazar to prodal mě. Pak jsem přišel a auto na mě rovnou dohlásili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Tak to čučím, s tímhle se často nesetkávám, že by bazar udělal úplně vše včetně přihlášení. Je to praktická služba, ale pokud je člověk aspoň trochu schopnej a má čas, doporučoval bych raději evidenčku a přihlášení provést sám.

To je rozhodně dobré doporučení, protože se také může stát při koupi v bazaru, že se nějak zapomene zkontrolovat čísla motoru a karoserie a po přepisu by mohlo být pozdě, když to udělá bazar za kupujícího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tu říká že kupní smlouva ano, ale přitom musí být platný pov. ručení...

Jenže jak chceš zařídit pov. ruč. na auto který není oficiálně ještě přehlášný na tebe?

Zažil sem hodně přepisů kde lidi jezdili na kupní smlouvu 14 dní až měsíc ale nikdo přitom neboural.

Není tam náhodou u toho pojištění přechodná doba?

Jestli ne tak je to riziko a ten, kdo si koupí auto, by ho správně měl nechat odtáhnout domů, tam nechat trčet 14 dní až měsíc (přičemž mu propadne nárok na okamžitou reklamaci) a teprv po přepisu a sjednání pov. ruč. začít jezdit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

...

Jenže jak chceš zařídit pov. ruč. na auto který není oficiálně ještě přehlášný na tebe?

...

No jak asi, přijdu na pojišťovnu, že to chci pojistit. Pojistník může být úplně klidně odlišný od vlastníka i provozovatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Fusion

...

Jenže jak chceš zařídit pov. ruč. na auto který není oficiálně ještě přehlášný na tebe?

...

No jak asi, přijdu na pojišťovnu, že to chci pojistit. Pojistník může být úplně klidně odlišný od vlastníka i provozovatele.

Přesně tak.

Fusione, můžeš pojistit jakékoliv auto, i třeba když není tvoje.

A už dávno to bazary dělají takhle: Když si u nich koupíš auto, tak ti zaříděj i pojištění. Takže odjíždíš s pojistkou. To, že se o víkendu v boudě asi těžko napojí na Internet či na síť pojišťoven je jedno, protože on je zástupcem pojišťovny a ty odjíždíš se sjednaným pojištěním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Díky Hhonzo za poučení.

Ještě bych měl dotaz: Co mi řeknou páni policisté, když mě chytnou s autem bez TP a ME? Jakou pokutu za to můžu dostat a kolik za to můžu dostat bodů?

[upravil dne 22/9/2006 Marcel505]

Jestli myslíš, že budeš mít propadlou technickou a emisní prohlídku, tak je to na zvážení policisty. Pokud usoudí, že se jedná o vážnou technickou závadu, která bezrpostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu, tak může i tě oznámit a na správním úřadě tě obodujou (myslím že dokonce 4 body, lae nejsem si jist). Ale to se stalo jen v jednom případě a to luxusního Žigula černých spoluobčanů. Samozřejmě že ostatní případy takto posouzeny nejsou, že jsou brány jako lehčí technická závada a to znamená pokuta do výše 2.000,-Kč a bez bodíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Hhonzo za informace, ale i tak se bojím s doprovodem auto bez TK a ME převést po silnici na pár set metrů... Náhoda je blbec a bojím se, že bych narazil na nějakého né moc hodného příslušníka...

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Díky Hhonzo za informace, ale i tak se bojím s doprovodem auto bez TK a ME převést po silnici na pár set metrů... Náhoda je blbec a bojím se, že bych narazil na nějakého né moc hodného příslušníka...

Díky.

To věřím....ale takových je málo co se bojí, připadá mi, že jezdit bez technický je teď v módě.

Ještě jsem zapoměl k tomu napsat, že ale samozřejmě ti policista na místě musí zakázat s vozidlem další jízdu protože nemá na silnici co dělat. Je to samozřejmě jen taková fráze, ale jak píšeš nějaký né moc hodný policista by si na tebe mohl za rohem počíhat a kdyby jses opět rozjel, tak tě udělá za neposlechnutí výzvy policisty. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nepletu, tak je to 5bodů za technický stav vozidla, který bezprostředně ohrožuje provoz na pozemních komunikacích!

K přihlášení vozidla, kreré je odhlášeno na jinou osobu asi toto:

-minulý rok jsem si koupil Fagomíra (pondělí večer)

-druhý den (úterý asi 10h) po zaplacení pov.ruč. a ujetí pár metrů od pojišťovny mě srazila Blondýna v IV Golfovi

-asi dva týdny auto stálo v servise(neopraveno, prý bych se i přes vinu ženský nedoplatil), pak jsem s ním asi 2měsíce jezdil a po mnoha úvahách jsem se rozhod, že ho pošlu do světa. (ještě že tak, asi je jasný proč mam Peugeota)

-Auto bylo pouze odhlášený na moje jméno a já měl na sebe uzavřený ručení! Prodal jsem ho za simbolických:) 10 000,- známímu, kterej ho trochu vyvoněl a prodal ho dál! Známej si na počítači s jehličkovou tiskárnou, která sotva tiskla vytisk formulář o plný moci, kterej sem vyplnil a nový majitel si ho s tímto formulářem přihlásil na sebe! Hotovo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...