Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jizda bez technicaku (osvedceni o registraci)?


Recommended Posts

Odesláno

Mam cerstve koupeny auto z bazaru a prodejce mi vyrizuje i registraci. Tudiz momentalne nemam ani malej ani velkej technicak, protoze to ma spolu s plnou moci prodejce. Auto ma STK a jeste znacky puvodniho majitele. Ja mam akorat kupni smlouvu a doklad o nove uzavrenym povinnym ruceni. Jelikoz to nevypada, ze by to stihnul jest pred vikendem, tak otazka zni, muzu s tim vubec jezdit?

Odesláno
Původně zaslal: TiborTeam

Přesně tak ..... 1 měsíc ti kupní smlouva nahrazuje malý techničák !

Já jsem jezdil Favošem 35 dní na smlouvu :D

A to je někde napsaný? Já bych řekl, že to tak funguje jenom s tichým souhlasem policie, ale ne oficielně. Kupní smlouva přeci nemůže nahrazovat OTP. A takovou kupní smlouvu si přeci můžu napsat každý měsíc novou. A co když uzavřu ústní smlouvu?

Odesláno

no me tohle vysvetlovala zenska na DI pri prodeji auta taky... pred rokem... ale jak nekde v jinem threadu poznamenal Oddie, nema to zadnou oporu v zakone.

2Driver: Ustni smlouvu bych neuzaviral, nehlede na to ze ji tusim chteji pri prehlasovani auta videt.

Odesláno
Původně zaslal: TiborTeam

Přesně tak ..... 1 měsíc ti kupní smlouva nahrazuje malý techničák !

Já jsem jezdil Favošem 35 dní na smlouvu :D

Kde, v kterém zákoně je tohle napsané? Kde přesně?

Odesláno

Maximálně můžeš dostat pokutu.

Táta, když kupoval auto z ČR, tak mu vždycky prodávající nechal malej TP.

Já kupoval jenom dovoz, takže osobní zkušenost nemám.

Odesláno
Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: TiborTeam

Přesně tak ..... 1 měsíc ti kupní smlouva nahrazuje malý techničák !

Já jsem jezdil Favošem 35 dní na smlouvu :D

A to je někde napsaný? Já bych řekl, že to tak funguje jenom s tichým souhlasem policie, ale ne oficielně. Kupní smlouva přeci nemůže nahrazovat OTP. A takovou kupní smlouvu si přeci můžu napsat každý měsíc novou. A co když uzavřu ústní smlouvu?

Drivere, s tím uzavřením nové smlouvy, ale auto na tebe mohou odhlásit jen jednou, takže by se dalo tvrdit, že na to můžeš jezdit od toho data 30 dní.

Ale jak jsem již psal, je to normální praktika bazarů...

Odesláno
Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: TiborTeam

Přesně tak ..... 1 měsíc ti kupní smlouva nahrazuje malý techničák !

Já jsem jezdil Favošem 35 dní na smlouvu :D

A to je někde napsaný? Já bych řekl, že to tak funguje jenom s tichým souhlasem policie, ale ne oficielně. Kupní smlouva přeci nemůže nahrazovat OTP. A takovou kupní smlouvu si přeci můžu napsat každý měsíc novou. A co když uzavřu ústní smlouvu?

Drivere, s tím uzavřením nové smlouvy, ale auto na tebe mohou odhlásit jen jednou, takže by se dalo tvrdit, že na to můžeš jezdit od toho data 30 dní.

Ale jak jsem již psal, je to normální praktika bazarů...

Já to ale myslel tak, že bych si prostě mohl sám napsat novou smlouvu, o odhlášení nejde, posunout na ní datum o 30 dní a jezdit si vesele dál v podstatě do nekonečna, akorát si vždy po měsíci napsat novou smlouvu s jiným datumem, ale jak již bylo řečeno smlouva na 30 dní místo OTP je prostě výmysl bez opory v zákoně....

[upravil dne 17/9/2006 Driver]

Odesláno

Přesně tak, opora v zákoně není. Policie to toleruje, i když někdy opravdu ty smlouvy jsou psaný pod lampou na koleni. Ale taková je realita a zatím jsem neviděl, že by za to někdo někoho peskoval. Samozřejmostí je ale pojištění auta-to být musí a musí být již napsané na vás, pokud je ještě na starého majitele ale prodej se již uskutečnil, vozidlo je v tu chvíli nepojištěné !!! Pokud není vozidlo pojištěné, čeká vás pokuta + oznámení na správní úřad. A nedejbože aby jste způsobili dopravní nehodu.

Správně by jste v uvedeném případě měli mít OTP - ORV (prostě malý techničák), jelikož ten není nutný pro minulého majitele či autobazar k odhlášení vozu. Vy s ním a pojištěním (a nejlépe se smlouvou ale není povinná) můžete jezdit a máte povinnost po provedení polopřevodu vozidlo přihlásit a to do 10 nebo 15 dní (přesně teď nevím,ale myslím že správně je 10). Tam vám ten \"malý techničák\" vezmou a udělají vám nový na vaše jméno.

Odesláno

Drivere, já to myslel takhle:

Možná by policie na místě dokázala zjistit, kdy bylo auto odhlášeno, a při představě, že by sis psal stále nové smlouvy, tak by to mohlo být taky takhle: Auto prodáno dle smlouvy 1.9.2006 ale odhlášeno na majitele 15.8. ...

Odesláno
Původně zaslal: Hhonza

Správně by jste v uvedeném případě měli mít OTP - ORV (prostě malý techničák), jelikož ten není nutný pro minulého majitele či autobazar k odhlášení vozu. Vy s ním a pojištěním (a nejlépe se smlouvou ale není povinná) můžete jezdit a máte povinnost po provedení polopřevodu vozidlo přihlásit a to do 10 nebo 15 dní (přesně teď nevím,ale myslím že správně je 10). Tam vám ten \"malý techničák\" vezmou a udělají vám nový na vaše jméno.

Jasne a proto mi sebrali i malej technicak, protoze mi taky vyrizujou prihlaseni. Ale uz je to vic jak dva tydny, sice to bylo odhlasovany z jinyho okresu, ale stejne nevim proc to tak trva. No nic, zkusim to dnes popohnat.

Odesláno
Původně zaslal: Marcel505

Drivere, já to myslel takhle:

Možná by policie na místě dokázala zjistit, kdy bylo auto odhlášeno, a při představě, že by sis psal stále nové smlouvy, tak by to mohlo být taky takhle: Auto prodáno dle smlouvy 1.9.2006 ale odhlášeno na majitele 15.8. ...

Na ulici se nedá zjistit kdy byl udělán polopřevod....:papa

Odesláno
Původně zaslal: emkaa

Původně zaslal: Hhonza

Správně by jste v uvedeném případě měli mít OTP - ORV (prostě malý techničák), jelikož ten není nutný pro minulého majitele či autobazar k odhlášení vozu. Vy s ním a pojištěním (a nejlépe se smlouvou ale není povinná) můžete jezdit a máte povinnost po provedení polopřevodu vozidlo přihlásit a to do 10 nebo 15 dní (přesně teď nevím,ale myslím že správně je 10). Tam vám ten \"malý techničák\" vezmou a udělají vám nový na vaše jméno.

Jasne a proto mi sebrali i malej technicak, protoze mi taky vyrizujou prihlaseni. Ale uz je to vic jak dva tydny, sice to bylo odhlasovany z jinyho okresu, ale stejne nevim proc to tak trva. No nic, zkusim to dnes popohnat.

Dva týdny je už vážně docela dost....ale bazary takhle fungujou-chodí tam pak hromadně třeba po týdnu. Oni ti ho rovnou i přihlásí i na Tebe, nebo jen udělají polopřevod. Asi tipuju že to druhý, protože o tom prvním jsem nikdy neslyšel že by bazary měli takovéí služby-to by byl docela luxus. Pokud ti budou dělat rovnou přihlášení (což ale pochybuju), tak bys jim musel vystavit plnou moc a dát jim i peníze na přihlašovací poplatek a evidenční kontrolu by dělal kdo?----takže asi ti jen udělají pouze polopřevod a evidenčka a přihlášení bude čekat tebe. A i buď rád, nechávat za sebe vyřizovat přihlášku na plnou moc někým jiným (zvlášť cizím),bych asi nedělal.:myslim

Odesláno
Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: Marcel505

Drivere, já to myslel takhle:

Možná by policie na místě dokázala zjistit, kdy bylo auto odhlášeno, a při představě, že by sis psal stále nové smlouvy, tak by to mohlo být taky takhle: Auto prodáno dle smlouvy 1.9.2006 ale odhlášeno na majitele 15.8. ...

Na ulici se nedá zjistit kdy byl udělán polopřevod....:papa

Nedá?

Ale to by znamenalo, že bych si koupil od někoho auto, a až by mi poslal TP a ORV, tak bych mohl policii tvrdit, že mám auto půjčené, jo?

Ale prý se dá na místě zjistit, zda má vůz povinné ručení a zda má platnou technickou...

Odesláno
Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: emkaa

Původně zaslal: Hhonza

Správně by jste v uvedeném případě měli mít OTP - ORV (prostě malý techničák), jelikož ten není nutný pro minulého majitele či autobazar k odhlášení vozu. Vy s ním a pojištěním (a nejlépe se smlouvou ale není povinná) můžete jezdit a máte povinnost po provedení polopřevodu vozidlo přihlásit a to do 10 nebo 15 dní (přesně teď nevím,ale myslím že správně je 10). Tam vám ten \"malý techničák\" vezmou a udělají vám nový na vaše jméno.

Jasne a proto mi sebrali i malej technicak, protoze mi taky vyrizujou prihlaseni. Ale uz je to vic jak dva tydny, sice to bylo odhlasovany z jinyho okresu, ale stejne nevim proc to tak trva. No nic, zkusim to dnes popohnat.

Dva týdny je už vážně docela dost....ale bazary takhle fungujou-chodí tam pak hromadně třeba po týdnu. Oni ti ho rovnou i přihlásí i na Tebe, nebo jen udělají polopřevod. Asi tipuju že to druhý, protože o tom prvním jsem nikdy neslyšel že by bazary měli takovéí služby-to by byl docela luxus. Pokud ti budou dělat rovnou přihlášení (což ale pochybuju), tak bys jim musel vystavit plnou moc a dát jim i peníze na přihlašovací poplatek a evidenční kontrolu by dělal kdo?----takže asi ti jen udělají pouze polopřevod a evidenčka a přihlášení bude čekat tebe. A i buď rád, nechávat za sebe vyřizovat přihlášku na plnou moc někým jiným (zvlášť cizím),bych asi nedělal.:myslim

V případě leadingu to takto dělají. Protože stejnak auto vlastně neprodávaji tobě...

Odesláno
Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: emkaa

Původně zaslal: Hhonza

Správně by jste v uvedeném případě měli mít OTP - ORV (prostě malý techničák), jelikož ten není nutný pro minulého majitele či autobazar k odhlášení vozu. Vy s ním a pojištěním (a nejlépe se smlouvou ale není povinná) můžete jezdit a máte povinnost po provedení polopřevodu vozidlo přihlásit a to do 10 nebo 15 dní (přesně teď nevím,ale myslím že správně je 10). Tam vám ten \"malý techničák\" vezmou a udělají vám nový na vaše jméno.

Jasne a proto mi sebrali i malej technicak, protoze mi taky vyrizujou prihlaseni. Ale uz je to vic jak dva tydny, sice to bylo odhlasovany z jinyho okresu, ale stejne nevim proc to tak trva. No nic, zkusim to dnes popohnat.

Dva týdny je už vážně docela dost....ale bazary takhle fungujou-chodí tam pak hromadně třeba po týdnu. Oni ti ho rovnou i přihlásí i na Tebe, nebo jen udělají polopřevod. Asi tipuju že to druhý, protože o tom prvním jsem nikdy neslyšel že by bazary měli takovéí služby-to by byl docela luxus. Pokud ti budou dělat rovnou přihlášení (což ale pochybuju), tak bys jim musel vystavit plnou moc a dát jim i peníze na přihlašovací poplatek a evidenční kontrolu by dělal kdo?----takže asi ti jen udělají pouze polopřevod a evidenčka a přihlášení bude čekat tebe. A i buď rád, nechávat za sebe vyřizovat přihlášku na plnou moc někým jiným (zvlášť cizím),bych asi nedělal.:myslim

Vyrizujou mi to komplet, podepsana plna moc, zaplatim 800 za kolky atd. Vcera jsem tam volal a vyslo najevo, ze jim jeste neposlali technicak z okresu kde to odhlasovali. Neposlali! Kdybych tusil, ze to budou vyrizovat postou, tak bych si tam radsi zajel sam! Protoze normalne se to predpokladam dela na pockani, ale takhle ma urad na vyrizeni lhutu 30 dni a zname jak to chodi. Takovahle moznost me teda fakt nenapadla.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...