Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Další nesmysl EU


Haryk

Recommended Posts

Ještě je potřeba doplnit jedno kouzelné slovo - KOMERČNĚ!!!!, které Vašim nářkům dává zcela jiný rozměr.

Vyfotím-li si na dovolený Eifelovku, Vítěznej oblouk nebo šikmou věž v Pise, bude to každýmu šumák. Jestliže ale fotky Eifelovky budu nabízet někde na webu a za jejich stahování budu dostávat nějakej bakšiš, tak bych se o něj měl asi nějak (netušímjak) s někým (netušímkým) podělit.

http://ec.europa.eu/ceskarepublika/news/150618_fotografovani_pred_budovami_cs.htm

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle jsem z toho nepochopil  :bojim  :roll  :myslim

Já to chápu tak, že si fotit můžeš, jak chceš, jen to nesmíš zveřejňovat někde na webu (KsichtKnížka apod.), kde to je veřejně přístupné - může to vidět každý :myslim Proto je tom příklad ta Wiki, ne?  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ksichtknižka to má prý v pravidlech, který každý přijíma když se tam registruje...píší v článku...nevím..ksichtbůk nemám...

 

Jinak já vím s kým se o ten bakšiš bude nutné podělit...no přeci s Ochranným svazem autorským, nebo jak se OSA nazývá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych se tedy takhle u zdi nedrzel a zakazal i komercni vyuziti panoramat treba Krkonos,Himalaji atd a platilo by se fondu spravujici odkaz Maticky Zeme :D

Samozrejme by tento fond mel patricne mnozstvi manageru,podmanazeru,zastupce manageru a zastupce zastupcu a k nim patricne mnozstvi asistentek a sluzebnich aut a vyplacenych nahrad atd ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komerční využití neznamená jenom prodávání vystavených fotek, ale třeba tvorba reklamní grafiky (cestovky) architektonické soutěže, ale třeba i jen upoutávky na něco co se dá komerčně použít. Dřív se to týkalo jen autorských práv snímků jako takových, ale nyní to má být rozšířené i na to že si tam třeba majitel nebo fotograf reklamní agentury zajede nafotit sám a pak to ve svých prezentacích použije.

 

OK406, jaké zápory myslíš?

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bude vtipný, až cestovka nabídne zájezd:

 

"pojeďte do paříže, uvidíte ajfelovku, co vám nesmíme ukázat na plakátu"

 

:D :D

Ale může ukázat, ale bude za to muset zaplatit. Představ si situaci, že ty budeš financovat něco, třeba nějaký zvláštní dům, rodinný dům, zaplatíš architekta a kdo ví co ještě a pak někdo přijde a vyfotí si ho a použije ho na leták realitní kanceláře. Bude ti to volné?

Možná že bude stačit jen souhlas vlastníka, nevím, neznám to nařízení přesně. Ale přijde mi v celku logické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... Bude ti to volné?...

nebude, bude mě to pěkně srát  :grr  že nějakej vychcánek se krmí na mym mase.

ALE:

Ajfelovku, pyramidy atd počítám (já) mezi objekty, které jsou odkazem minulosti pro nás všechny a otázku komerčního využití fotografie neřeším, protože předpokládám, že všichni vědí, že ten z tý cestovky na týhle stavbě nemá ani drtek zásluhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady nejde o to kdo to vlastní a nebo zda to má vůbec vlastníka, ale proč by ten kdo na tom chce parazitovat nemohl třeba přispět na údržbu a opravy? Nebo třeba aby byl ten objekt nafocen tak jak má a nebylo u něj doděláno co tam nepatří.

Skutečně, když si někdo vyfotí rodinu pod rozhlednou a dá to kamkoliv tak nikdo neřekne ani popel.

Nehledejme problém kde není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...