Jump to content
  • Aktuální cíle darů

klakson

romo11

Recommended Posts

neviete niekto poradit kde hladat zavadu ked nefunguje klakson? ma to nejake rele na klakson? ak ano kde ho hladat, resp. cezktoru poistku je klakson napojeny?

Chcel som skusit klaksony napojit na kratko drotom ale som sa k nim nedostal, asi by som musel dat dole cely naraznik...

Za rady vopred dakujem

Relátka by tam být měly, ale to bych kecal.

Pojistka je - F26 20A (Front/rear cigar lighters; horns) takže by nejely zapalovače v popelníkách.

Další možnost je že prostě odešly.

Dá se k ním dostat opravdu jedině sundáním nárazníku :roll

Teď mi měnili klaxon na 607 (sundat plastové nadkolí). Servisman prostě vyhlásil - tyhle klaxony furt odcházejí - a objednal nový. Byl jsem jak opařený, moc jsem tomu nevěřil, když to ani nezkusil. A fakt, vyměnil klaxon a dobrý. Ale stál 1200, příště bych radši koupil v obchodě nějaký obyč.

Relátko tam žádný není a není jiná cesta, jak se k nim dostat, než oddělat nárazník. Viz http://www.peugeot605.net. A záleží jestli máš ty fanfárky na vzduch (to znamená, že tam je malej kompresorek a ty fanfárky) nebo obyčejný elektrický. Já měl ty fanfárky a v jedný byla proražená ta měděná membrána a tak při troubení bylo slyšet jenom ten komresorek...:D

mam tam obycajne elektricke klaksony, len mi je divne ze by sa pokazili oba sucasne...asi budem musiet dat dole ten naraznik a skusit ich spojit na + pol ci funguju...

aj tak sa mi vcera odporucala prevodovka, ostala mi tam zaseknuta 5ka...aspon konecne dam vymenit loziska co v nej uz pekne dlho hrkotali :myslim

dufam ze popri tom vymyslim aj daco s klaksonami a aj so spinacom cuvacich svetiel, tie mi totiz tiez nefunguju :papa

Jo. ty klaksony soy napojený na sebe, ale že by odepsaly převodovku, to je novinka :mad:

To ta převodoka musela být úplně v háji ne? Já často řadím 3-4-5- bez spojky a nic se nesype...

edit: a bohužel vůbec nevím kde spínají zpátečky :bojim

[upravil dne 22/10/05 Fusion]

Původně zaslal: romo11

mam tam obycajne elektricke klaksony, len mi je divne ze by sa pokazili oba sucasne...asi budem musiet dat dole ten naraznik a skusit ich spojit na + pol ci funguju...

aj tak sa mi vcera odporucala prevodovka, ostala mi tam zaseknuta 5ka...aspon konecne dam vymenit loziska co v nej uz pekne dlho hrkotali :myslim

dufam ze popri tom vymyslim aj daco s klaksonami a aj so spinacom cuvacich svetiel, tie mi totiz tiez nefunguju :papa

Ohledne te prevodovky, v pripade, ze po rozebrani zjistite, ze se nektere loziska protaceji v bloku (u mych obou prevodovek vsechny !, ale uz byly dost nacate), tak lepidlo vam na to nepomuze :) asi jedine nechat vyvarit a vyfrezovat, nechci te ale strasit, pokud ti prevodovka moc neklepala, tak asi ne :) Me to teprve ceka, lepidlo nevydrzelo vubec a hned pri prvni jizde to zaclo klepat zase

Původně zaslal: Petr605

Relátko tam žádný není a není jiná cesta, jak se k nim dostat, než oddělat nárazník. Viz http://www.peugeot605.net. A záleží jestli máš ty fanfárky na vzduch (to znamená, že tam je malej kompresorek a ty fanfárky) nebo obyčejný elektrický. Já měl ty fanfárky a v jedný byla proražená ta měděná membrána a tak při troubení bylo slyšet jenom ten komresorek...:D

mne takisto pocut, len kompresorek a ako si to vyriesil, lebo tvoje stranky nejako nejdu aby som si to pozrel tam, diky

samozrejme ze prevodovka nema nic s klaksonom:D

ale ked uz sa to sype tak budem mat cas poriesit vsetko maraz...vyzera to tak ze budem 2 tyzdne bez auta...

spinac spiatocky je na prevodovke a trci z prevodovky len konektor...ked sme to skusali tak pru tam isiel, takze problem bude v tom spinaci...

a co sa tyka tych lozisk tak asi uz mali dost lebo dost hrkotali...no uvidim ake prekvapenie ma caka az to rozoberieme

Původně zaslal: uf0n

Původně zaslal: Petr605

mne takisto pocut, len kompresorek a ako si to vyriesil, lebo tvoje stranky nejako nejdu aby som si to pozrel tam, diky

Nelži!:D:D:D Stránky jedou jako po másle...:D

No, jak jsem to vyřešil, normálně. Dal jsem tam elektriký klakson.:cool: Ale otec si s těmi fanfárkami pohrál a jsou momentálně OK. Z toho plastu (viz moje stránky, který FUNGUJOU :P) vyndáš dvě. Která je v háji poznáš podle toho, že do ní foukneš. Kterou profoukneš, tak ta je v háji. Tak tu buď vyměnit (možná se dá sehnat z něčeho jinýho), nebo jak to udělal otec - opatrně ji rozdělal (ono to vlastně nejde, ale zlaté české, nebo v Tvým případě slovenské, ručky dokážou všechno) a já jsem díru v membráně zaletoval pájkou - membrána je z mědi. Pak se to dá opatrně zpět, aby to těsnilo a je opraveno. A rachot je to slušnej, kam se hrabe ten elektrickej.