Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Chtěl bych dát houpačku na trám (viz obrázek) a potřeboval bych zjistit jakou nosnost toto může mít. Bude to 3m dlouhý trám 10x10cm, který bude na dva šrouby přišroubovám k pergole a 1m bude vyčnívat ven, kde bych chtěl zavěsit houpačku. Zajímalo by mě, jestli trámek vydrží popř. jestli je to bezpečné.

fb282f05d6.jpg

Odesláno

To je těžko říct, protože děcko má 10 až 20 kg (vydrží), pak ti přijde opilý kamarád (130 kg) a těžko mu to rozmluvíš.

Obrázek je trochu zavádějící. Pokud trám bude trčet 1 m a provázky budou např. 60 cm od sebe, tak blízký provázek bude 40 cm od trámu.

Když dáš provázky na úzko (55 cm?) tak můžeš eliminovat tlustého kamaráda - bude mu hloupé se cpát do úzké houpačky.

Nezapomeň, že houpačka se může a bude pohybovat taky v příčném směru - od trámu a ke trámu, takže trám bude pravděpodobně omlácený. Řešením by bylo mít táhla z kovových tyčí a pevně ukotvené do sedačky.

Pak taky nezapomeň že provazy časem zeslábnou.

Jo a řešení \"provázky a prkénko\" je jen pro větší děti. Malé se z toho sklopí dozadu. Když tak přišroubovat k prknu aspoň nějaké kovové tyčky (1m).

V zásadě to máš dobře, dá se to realizovat.

Případně bys mohl dát houpačku na oka na ten trám, který na obrázku směřuje k nám.

Ve které fázi řešení jsi?

post-3499-14109638084123_thumb.jpg

[upravil dne 9.6.2014 09:11 od P607Olda]

[upravil dne 9.6.2014 09:19 od P607Olda]

Odesláno

1,5 roku-vzpomínám na ty dětské houpačky . 4 provazy a mnoho tyček, děcko se tam zapasovalo a před sebou mělo ochrannou tyčku...

Teď se prodávají plastové.

Nad schody??? Počítej s pádem, tak ať raději spadne na rovné..

[upravil dne 9.6.2014 10:00 od P607Olda]

post-3499-1410963808567_thumb.jpg

[upravil dne 9.6.2014 10:02 od P607Olda]

Odesláno

Jj, to je hezké. Bohužel houpačka je taky vratká, to vylepšíš. A po čase to děti totálně přestane bavit, tak to prodáš dál.

Sousedka nechala postavit pro děti komplet hrad, skluzavku atd, určitě aspoň za 25 t.. Děti jsou tam tak 1 x za rok. Bohužel jim nejde nařídit, aby je to bavilo. Mnohem zábavnější by byla stará kůlna, stodola, než nový barák.

Odesláno
Jj, to je hezké. Bohužel houpačka je taky vratká, to vylepšíš. A po čase to děti totálně přestane bavit, tak to prodáš dál.

Sousedka nechala postavit pro děti komplet hrad, skluzavku atd, určitě aspoň za 25 t.. Děti jsou tam tak 1 x za rok. Bohužel jim nejde nařídit, aby je to bavilo. Mnohem zábavnější by byla stará kůlna, stodola, než nový barák.

Mám něco podobně a děti tam jsou porad co jsou venku bud se houpou,jezdí na skluzavce nebo na písku,radši než doma u TV,zima je pro ne trest ze nemůžou jít ven....

Odesláno

Hele,že to byl nějakej z klubu. Pomohl postavit dům,zasadit strom a nakonec splodit syna:D

oddie to přesně vystihl:super

Nezlob se na mě,ale pokud dáváš takovéto otázky,ohledně domu a okolí,tak už bylo otázkou času,kdy se zeptáš ohledně dětí. No a ono to přišlo:D

[upravil dne 9/6/14 11:19 od adraj]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...