Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nastavení routeru Edimax


pavloucha

Recommended Posts

Mám takový problém,chci doma připojit wifi router a nedaří se mi stále nastavení routeru,po připojení na jakémkoliv zařízení wifi vidím,signál je,ale nejde internet,ani v počítači,MAC adresu jsem v nastavení naklonoval,jedná se o Edimax BR-6204Wg.

Vyzkoušel jsem několik návodů na internetu,ale nedaří se mi.

Děkuju za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mac adresu nemůžeš mít stejnou na síťové kartě počítače a routru,

každá musí být jiná

nastav v routru automatický DHCP servr a heslo k wifině a zkus se připojit

jestli ti to půjde, tak můžeš zkusit nastavit připojení jednotlivých zařízení dle jejich mac adres (budou mít vždy stejnou IP adresu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maš spravně nastevené IP adresy v routeru a DNS servery. Poskytovatel ti je buď poskytne a nebo je maš někde zapsaný

Jinak, většina poskytovatelů ma DHCP vypnutý, chce si to ověřit přímo u nich, takže v routeru je jednodušší nastavit přidělené adresy ručně. MAC muž být klidně stejná, pokud poskytovatel má MAC filtr tak se ani nedozví že jsi instaloval router a internet pojede. Punkač tohle nevim kde jsi zjistitl, ale praxe ja běžně adresu naklonovat a jede to

[upravil dne 26/12/13 15:34 od Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klonování MAC není problém. Sám to tak mám... teda klon z kdysi používaného compu, dyž ještě poskytovatel hlídal MACy. To klonování je jen pro tento účel a klonovaná MAC je vídět jen do WAN. Do vlastní subsítě má pak nadále vlastní MAC. Router by měl mít především nastavenu IP na WANu dle DHCP od poskytovatele. Další věc, kterou je třeba řešit je DNS. Buďto reprodukovat DNS od poskytovatele do subsítě, nebo na routeru nastavit vlastní DNS a jako poslední možnost mít DNS nastavený na každym stroji subsítě. Osobně mám DNS nastavený dle svýho výběru na routeru, tu pak poskytuji do subsítě a je po \"hehe\". IP adresy strojům v subsíti poskytuju dle MAC stroje, takže se to jeví jako pevná IP. Navíc na WiFi mám pevně nastavený dovolený MAC a počet userů. Samozřejmopstí je šifrování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tomu dobře rozumím tak: Připojení k internetu máš pevnou linkou a provozuješ s nějakým (A)DSL modemem nebo bezdrátové (mikrovlna) s nějakým AP-čkem a potřebuješ přidat WiFi router pro bezdrátovou komunikaci

1. jakého máš poskytovatele a jaké máš připojení k internetu?

2. jaký máš ADSL modem nebo AP?

3. používáš veřejnou IP adresu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a opravdu potřebuješ něco routovat, nebo jde jen o připojení mobilních zařízení k internetu? Pokud o to druhé, pak se vykašli na WAN, vykašli se na DHCP a nastav to jen jako AP.

Čili - WAN nenastavuj, DHCP vypni a síťový kabel místo WAN portu píchni do některého z LAN portů.

BTW: hlavně si vyber jen jeden postup, protože pokud tady budeš číst více postupů a budeš se je snažit aplikovat, nepojede to. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tomu dobře rozumím tak: Připojení k internetu máš pevnou linkou a provozuješ s nějakým (A)DSL modemem nebo bezdrátové (mikrovlna) s nějakým AP-čkem a potřebuješ přidat WiFi router pro bezdrátovou komunikaci

1. jakého máš poskytovatele a jaké máš připojení k internetu?

2. jaký máš ADSL modem nebo AP?

3. používáš veřejnou IP adresu?

Připojení je kabelem rovnou do síť. karty,CC internet CV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a opravdu potřebuješ něco routovat, nebo jde jen o připojení mobilních zařízení k internetu? Pokud o to druhé, pak se vykašli na WAN, vykašli se na DHCP a nastav to jen jako AP.

Čili - WAN nenastavuj, DHCP vypni a síťový kabel místo WAN portu píchni do některého z LAN portů.

BTW: hlavně si vyber jen jeden postup, protože pokud tady budeš číst více postupů a budeš se je snažit aplikovat, nepojede to. :)

Ano,jde mi jen o připojení mobilů a notebooku k internetu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno... Tak bych to viděl takhle: 1. Kabel od poskytovatele připojit do WAN. 2. Na routeru by mohlo být potřeba mít tu naklonovanou MAC co má PC, někteří poskytovatelé to kontrolují. 3. router by měl dostávat automaticky IP od poskytovatele pomocí DHCP. 4. Pak na routeru zapnout DHCP server, mělo by to mít zcela jiné skupiny IP, než jsou od poskytovatele. 5. Pozor, aby fungovaly i DNS, možnosti jsem popsal výše. To by byl tak základ. Sestaení subsítě jsem nahrubo popsal výše...

Z compu kontroluj přiřazení IP od DHCP subsítě, výchozí bránu subsítě, většinou stejná jako je DHCP subsítě, pak přiřazení DNS. Tyto věci nejen kouknout, jestli je stroj v subsíti má, ale zkusit je i pingnout. Pingnout postupně i další IP, jako je IP od poskytovatele přiřazené WAN routeru. Když to půjde, pingnout jakoukoli externí IP (v internetu) a zkusit i ping na jakékoli doménové jméno v internetu. Pak bych připojil NTB. Nejprve přes kabel a postupně kontrolovat podobně, jako velký stroj, pak to připojit přes WiFi, jak jsem už psal a zase kontrolovat a pingovat. Když se Ti to rozeběhne, už nebude problém připojit cokoli dalšího.

Malinko pozměním postup: Nejprve je potřeba nastavit do defaultu router a připojit \"nahrubo\" velkej comp, abys mohl dále pokračovat. To to půjde vcelku samo.

[upravil dne 27.12.2013 11:10 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,jde mi jen o připojení mobilů a notebooku k internetu

Můj (jednodušší) postup:

Odpoj všechny síťové kabely, začni jen zapnutým routerem.

1. píchnout kabel od PC do LAN1 na routeru, nastavit v PC IP adresu 192.168.2.2 a do prohlížeče dát 192.168.2.1 - tím se dostaneš do konfigurace routeru

2. v části Wireless nastav režim AP, jako ESSID třeba pavloucha a jako Channel 1.

3. pod Security Settings nastav Encryption na WPA a do Preshared Key si zadej heslo pro přístup k WiFi.

4. Skoč ještě do LAN a u DHCP nastav Disabled.

Odloguj se z nastavení routeru, zapoj kabel od internetu (to, co leze ze zdi) do portu LAN2 routeru, nastav na PC znova automatické nastavení IP adresy a zkus vyhledat na mobilu novou WiFi a taky to, zda ti jede internet na počítači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,jde mi jen o připojení mobilů a notebooku k internetu

Můj (jednodušší) postup:

Odpoj všechny síťové kabely, začni jen zapnutým routerem.

1. píchnout kabel od PC do LAN1 na routeru, nastavit v PC IP adresu 192.168.2.2 a do prohlížeče dát 192.168.2.1 - tím se dostaneš do konfigurace routeru

2. v části Wireless nastav režim AP, jako ESSID třeba pavloucha a jako Channel 1.

3. pod Security Settings nastav Encryption na WPA a do Preshared Key si zadej heslo pro přístup k WiFi.

4. Skoč ještě do LAN a u DHCP nastav Disabled.

Odloguj se z nastavení routeru, zapoj kabel od internetu (to, co leze ze zdi) do portu LAN2 routeru, nastav na PC znova automatické nastavení IP adresy a zkus vyhledat na mobilu novou WiFi a taky to, zda ti jede internet na počítači.

Postupoval jsem přesně takhle,v PC internet funguje,v mobilu se k wifi nepřipojím,po dlouhém získávání IP adresy vypíše-vynechaná špatná připojení k internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...