Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím, začínám se poohlížet po druhém autě domů a docela si pohrávám s myšlenkou koupit Peugeota v automatu.

Do výběru mi spadá P206 nebo P306 s automatem v benzínu, bylo by to auto do města pro mě, případně přítelkyni. Nájezd maximálně 8tisíc ročně.

Na větší cestování mám doma ropáka, kterej je ale moc velkej do Plzeňskýho provozu.

Takže bych rád nějaký rady, na co si dát pozor, jak to řadí a co do spolehlivosti a tak :)

Jinak vím že tyhle modely jsou starší, ale chci auto hlavně na vyzkoušení jak bych si dokázal zvyknout na automat pro případnou koupi něčeho většího.

Odesláno

Obávám se, že automaty v těchto vozech budou ještě nic moc. Navíc si myslím, že těch aut v nabídce také nebude hodně.

Proč nechceš manuál? Aby sis třeba zbytečně neudělal na automat špatný náhled, když bys \"trénoval\" na automatu, který je dávno přežitkem. :myslim

[upravil dne 15/12/13 23:18 od MilanF1]

Odesláno

Obávám se, že 206/306 bude v automatu jako šafránu. U takhle starých kousků může obecně odejít kdykoli cokoli a riskovat ještě tím, že si pořídím kousek, u kterého se problém s nefunkčním automatem může snadno dostat výš než původní cena ojetiny, do toho bych já fakt nešel.

Můžeš koupit kousek, který bude jezdit a nebude potřebovat vyšší investice, ale je to asi podobné % úspěšnosti jako když 20ti letá blondýna vyhlíží prince na bílém koni. Ale snít je hezké ...

Odesláno

Teda chlapi, nevěřím vlastním očím, co to tady píšete.

Takže podle mých zkušeností, automat u Peugeotu 306 (vl. zkušenost) je bezproblémový.

A \"dávno přežitkem\" - to tedy nechápu. Snad manuál je přežitkem.

Odesláno

Oldo - kolik těch automatů ve 306kách jezdí? A jsi přesvědčený, že i 15ti leté auto s automatem bude stále bezproblémové? Já ne - proto píšu to, co píšu = bál bych se ho.

Odesláno

To se omlouvám, ale domnívám se, že automaty šly u Peugeotu v poslední době s kvalitou hodně nahoru. :myslim Ale je fakt, že jediný, který jsem řídil byl v 508 GT :mad:, nemám co porovnat.

Ale našel jsem jedno staré vlákno, kde se řešil automat a je vidět, že olda nezměnil názor ;)

Odesláno

Co mám řidičák, pořád to byl jen manuál ;) Už ho mám v městským provozu plný zuby :D

Líbil by se mi třeba takovej http://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/206/14489839?goFrom=list

Ono jezdit v koloně a furt neutrál/jednička/dvojka/neutrál... Celkem mě na to nalákal kamarád co má doma SAAB 9000 (ano 20 let starý auto) v automatu, kterej si ho právě v Plzni pochvaluje... Nechá tam D a jen mačká brzdu...

A vyloženě staršího auta se nebojím, jsem vystudovanej automechanik s garáží.. Jen jak je na tom ta převodovka, na ní generálku jen těžko udělám svépomocí. Ideálně někdo kdo takový má doma ;)

Noa další věc, automat bych rád, protože mám nádhernou přítelkyni, která ráda nosí sukně a nějaká letní projížďka na výlet s rukou na stehýnku... :D

Odesláno

Jj, měl jsem ho doma (306), krom toho ve firmě Pontiac a pak Espace, nyní 5008 s pilotem.

Krom toho sleduji v servise, kolik toho opravují. Za celou dobu tam měli jeden v opravě, tedy v porovnání s manuály a jinými opravami, kterých jsem tam za 15 let viděl snad tisíce, je to malé procento.

[upravil dne 16.12.2013 09:47 od P607Olda]

Odesláno

Co do starých automatů (hlavně 405) všechna auta, co jsem s tím znal, skončila a) přestavbou na manuál po poruše automatu, b) rozebráním na díly po poruše automatu. Vzhledem k dnešnímu věku 306 apod bych od nich čekal totéž... Automat je fajn, ale jen novější a s ověřeným servisem, což vzhledem k celkovému výběru nebude sranda najít.

Odesláno

sedlik18:

uvedené auto nemá klimu (!!!!!!!) a má jen 2 dveře. Objektivně je prakticky neprodejné. I když si budeš namlouvat, že ti to nevadí, je to obtěžující (když máš vézt rodiče, kamarády nebo spolupracovníky).

Krom toho, u každé 206 počítej s tím, že bude potřebný repas zadní nápravy (7000), pokud nebyl nedávno prokazatelně udělaný, a ještě jak dobře. To jen abys nebyl překvapený.

Neukvap se, aut je na trhu jak sladkého zelí (moc, moc), vybírej v klidu. Jak často píšu, zajdi si do zastoupení Peugeot a zeptej se na auto z protiúčtu, po prvním majiteli.

Naopak, do bazarů ani moc nechoď, většinou je to auto nějaká kulišárna.

Odesláno
Jj, měl jsem ho doma (306), krom toho ve firmě Pontiac a pak Espace, nyní 5008 s pilotem.

Krom toho sleduji v servise, kolik toho opravují. Za celou dobu tam měli jeden v opravě, tedy v porovnání s manuály a jinými opravami, kterých jsem tam za 15 let viděl snad tisíce, je to malé procento.

[upravil dne 16.12.2013 09:47 od P607Olda]

Oldo - automatů ve 206/306 je jako šafránu, tzn. že zcela logicky budou i méně v servisu. Osobně bych do 15 let starýho automatu nešel právě kvůli tomu, že když se vy*ere tak oprava bude za nesmysl (jak už psal Oddie - i tady se občas objeví vlákno, kde se řeší jak automat překopat na manuál. Manuální převodovku na vrákárně seženeš, automat velice těžko).

Odesláno

myslím, že bys to mohl zkusit, jako mechoš víš do čeho jdeš, těch 42tisíc není zas hromada peněz když chceš zkusit automat, navíc když se to total posere, tak vyměníš za mechanickou převodovku a je to ;)

Odesláno

Na cestování mám Lagunu II v naftě s klimatronikem... Klimu by to mít mohlo, ale přežil bych to, pokud by to mělo třeba šíbr nebo stahovací okno. Když by bylo jó vedro, cestoval bych Renaultem.

42 tisíc mi zase tolik nepřijde... Jedinej díl co by se hůř sháněl by byla ta převodovka. Předpokládám že je to 4st automat... Kolik točí při jaký rychlosti, v kolika řadí (jde mi třeba právě o to město, aby v 50km/h se furt nepřehazovalo mezi 3/4)

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...