Medvěd Odesláno 18. srpen 2013 Odesláno 18. srpen 2013 Pamatuju si doby, kdy se opravdu nedalo za houkající sanitkou jet - taková rozvášněná dvanástsettroska valící do kopce za \"2\" svižných 35 km/h, to se předjíždělo pomalu jako traktor (tzn. na hned). Citovat
koblih69 Odesláno 18. srpen 2013 Odesláno 18. srpen 2013 Nevím, jak se tomu odborně nadává, ale vím, že nějaká legální možnost existuje Odvolat se nelze, ale podle § 94 Správního Řádu lze podat podnět k tzv \"Přezkumnému Řízení\". To ještě neznamená, že bude zahájeno, ale že se musí do 30-ti dnů rozhodnout o zahájení, nebo zamítnutí. Problém je v tom, že se především posuzuje dodržení formální stránky věci ... Citovat
Stejsn Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 Připomíná mi to jednu historku - před lety jsem jel po českobrodské silnici escortem a dojel jsem blikající a houkající 1203ku, jedoucí na svém limitu (čili asi 70km/h) Chvíli jsem se za ní táhnul a bylo mi prostě trapné ji předjet. No ale za chvíli za mnou dorazil kamarád se mercedesem 190 a prostě ani nepřibrzdil a vzal nás oba. Tak jsem ji teda taky předjel a uháněl pryč. Citovat
Guest Scratch Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 ja si vzdy beru cislo odznaku serifa, ktery to se mnoi resil. kdybych ted byl na miste bratranka, tak jedu na sluzebnu a jdu si to vyrikat s manikem a jeho sefem. edit: vetsinou jsem ale persekuovan opravnene, tak klopim usi, kaju se a vetsinou dostanu oceneni do 300. Ale na Slovensku jsem vsechny 3 kontroly za den poslal do spravniho rizeni, protoze jsem si proste nechtel nechat libit buzeraci. Vse jsem nahlasil sefovi a preventivne se vse oznamilo pravnikovi aby byl pripraven.... [upravil dne 19/8/2013 13:42 od Scratch] Citovat
Guest Džůny Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010601 http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011042403 Může se to hodit více lidem. Nechtělo se mi nejdřív věřit, že by Policie byla skutečně tak právně negramotná a ždímala lidi neoprávněně udělenými pokutami za smyšlené \"přestupky\", ale vypadá to, že na tom něco bude. Je fakt, že hodně lidí zapomíná na to, že oni nemusí dokazovat svou nevinu, naopak, jsou tady orgány, jejichž povinností je tu vinu jednoznačně dokázat! Zamíchá se do toho trochu vyhrožování a psychického nátlaku, spolu se známýma fintama o kterých se ve článcích píše (nevinné rádoby otázky, nepoučení o možnosti nevypovídat) a podobně, a člověk se přizná snad i k tomu co neudělal. Citovat
Krt€K Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 OT: No jo, D-Fens... tuhle jsem naměřil frajírka v BMW, co vezl tři lidi... v Pze, 5. květen z centra před poměrákama... mazal jsi to tam 78 km/h... první bylo: \"Já si toho nejsem vědom.\" Druhý: \"Máte cetrifikát na měřící zařízení a vy, že můžete měřit?\" Třetí, po ukázání všeho: \"No ale kde máte důkaz, že jsem řídil já?\" Ano, takovýhle lidi milujem.. tak jsem mu řekl, že pokud má problém s řešením přestupku na místě, že mi nedělá problém ho poslat do správního řízení, že se bude moci ke všemu vyjádřit, já že do úřeďáku popíšu situaci a přijdu i na předvolání... No a šlo to :-D Citovat
rootsky Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 Předjet se může, jen je s právem přednosti v jízdě, takže se musí i pustit. Dneska už si nikdo z příslušníků PČR a MP nedá s těmi novými bloky nějakou velkou improvizaci (ppř. si hezky nabíhá na nějakou tu \"důtku\"), takže mu napsali co provedl - blok má, tak dej foto. Já to dál nebudu rozebírat, snažím se vyhýbat odborným konzultacím co se sil., přest. a výkladů zákona týče i když mě to živí... Citovat
Krt€K Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 Jj, já bych do nějakýho kouzlení s blokama nešel... je to zbytečný. Citovat
Guest Džůny Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 Krt€k, ano, mně taky vadí všichni drzí, sebevědomí frajeři, kteří zneužívají své pozice a myslí si, že jsou nedotknutelní. A to ať mají odznak nebo nemají. Bojím se, že často ani jedna strana nezná svá práva a povinnosti. A to je špatně. Citovat
Krt€K Odesláno 19. srpen 2013 Odesláno 19. srpen 2013 Džůny: na ulici nás je cca 17000, nemůžou být všichni ok...ano, uznávám, najdou se u nás i kolegové, kteří jsou arogantní a neumí jednat s lidmi... bohužel. A já osobně, čím si nejsem jistý, do toho nejdu, protože nehodlám vymýšlet, falzifikovat... to je předem prohraný a já nerad prohrávám :-D Proto se pořád učím :-) Citovat
OK406 Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 Může se předjet, při dodržení všech ustanovení zákona (361/2000 Sb.)tjz. rychlost, pruhy (plná čára) a pod.. Citovat
Mysak_Bob Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 takze, kdyz pojede na dalnici 110 v levem pruhu, tak ji nepredjedes Citovat
OK406 Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 A proč by si nemohl ji předjet, pokud pojede prokazatelně vozidlo RZS 110km/h a na dálnici je povoleno jet 130 km/h? Třeba provádí lékař ve vozidle úkon a rychlá jízda má vliv na vnitřní stabilitu vozu. Levý pruh použilo vozidlo RZS z důvodu, že má ,,volnou\" cestu a nikdo jej nebrzdí. Citovat
ChouLu Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 takze, kdyz pojede na dalnici 110 v levem pruhu, tak ji nepredjedes ANo přesně tak... Citovat
Mysak_Bob Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 § 17 Předjíždění (1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu. Takze pokud budes predjizdet vpravo, dopoustis se prestupku podle paragrafu 17. (jinak - logicky - mas samozrejme pravdu) Citovat
OK406 Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 A co souměrná jízda, plynulost provozu apod.. Věř mi, že pokud je vše tak, jak je popsané, tak se ničeho nedopoští. Už při logickém myšlení. Jinak řidič RZS věděl, proč májet takovou rychlostí na VRZ. Schválně asi nejel jen 110km/h. Citovat
Mysak_Bob Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 protoze mu to vic nez 110-120 nejede Citovat
OK406 Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 Tak to by si se ale divil, jak rychle jezdí klucí s RZS!!! Citovat
Mysak_Bob Odesláno 20. srpen 2013 Odesláno 20. srpen 2013 mozna nejaky maly, ale velkou sanitu jsem vic nez 125 nevidel jet a do kopce od Mirosovic na D1 jela max. tech 110, to uz jsem se pak dopustil prestupku, dle paragrafu 17. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.