Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Může se předjet blikající sanitka?


Recommended Posts

Odesláno

Pamatuju si doby, kdy se opravdu nedalo za houkající sanitkou jet - taková rozvášněná dvanástsettroska valící do kopce za \"2\" svižných 35 km/h, to se předjíždělo pomalu jako traktor (tzn. na hned).

Odesláno
Nevím, jak se tomu odborně nadává, ale vím, že nějaká legální možnost existuje ;)

Odvolat se nelze, ale podle § 94 Správního Řádu lze podat podnět k tzv \"Přezkumnému Řízení\". To ještě neznamená, že bude zahájeno, ale že se musí do 30-ti dnů rozhodnout o zahájení, nebo zamítnutí. Problém je v tom, že se především posuzuje dodržení formální stránky věci ...

Odesláno

Připomíná mi to jednu historku - před lety jsem jel po českobrodské silnici escortem a dojel jsem blikající a houkající 1203ku, jedoucí na svém limitu (čili asi 70km/h) ;) Chvíli jsem se za ní táhnul a bylo mi prostě trapné ji předjet. No ale za chvíli za mnou dorazil kamarád se mercedesem 190 a prostě ani nepřibrzdil a vzal nás oba. Tak jsem ji teda taky předjel a uháněl pryč.

Guest Scratch
Odesláno

ja si vzdy beru cislo odznaku serifa, ktery to se mnoi resil. kdybych ted byl na miste bratranka, tak jedu na sluzebnu a jdu si to vyrikat s manikem a jeho sefem.

edit: vetsinou jsem ale persekuovan opravnene, tak klopim usi, kaju se a vetsinou dostanu oceneni do 300.

Ale na Slovensku jsem vsechny 3 kontroly za den poslal do spravniho rizeni, protoze jsem si proste nechtel nechat libit buzeraci. Vse jsem nahlasil sefovi a preventivne se vse oznamilo pravnikovi aby byl pripraven....

[upravil dne 19/8/2013 13:42 od Scratch]

Guest Džůny
Odesláno

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010601

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011042403

Může se to hodit více lidem. Nechtělo se mi nejdřív věřit, že by Policie byla skutečně tak právně negramotná a ždímala lidi neoprávněně udělenými pokutami za smyšlené \"přestupky\", ale vypadá to, že na tom něco bude.

Je fakt, že hodně lidí zapomíná na to, že oni nemusí dokazovat svou nevinu, naopak, jsou tady orgány, jejichž povinností je tu vinu jednoznačně dokázat! Zamíchá se do toho trochu vyhrožování a psychického nátlaku, spolu se známýma fintama o kterých se ve článcích píše (nevinné rádoby otázky, nepoučení o možnosti nevypovídat) a podobně, a člověk se přizná snad i k tomu co neudělal. :myslim

Odesláno

OT: No jo, D-Fens... tuhle jsem naměřil frajírka v BMW, co vezl tři lidi... v Pze, 5. květen z centra před poměrákama... mazal jsi to tam 78 km/h... první bylo: \"Já si toho nejsem vědom.\" Druhý: \"Máte cetrifikát na měřící zařízení a vy, že můžete měřit?\" Třetí, po ukázání všeho: \"No ale kde máte důkaz, že jsem řídil já?\" Ano, takovýhle lidi milujem.. tak jsem mu řekl, že pokud má problém s řešením přestupku na místě, že mi nedělá problém ho poslat do správního řízení, že se bude moci ke všemu vyjádřit, já že do úřeďáku popíšu situaci a přijdu i na předvolání... No a šlo to :-D

Odesláno

Předjet se může, jen je s právem přednosti v jízdě, takže se musí i pustit. Dneska už si nikdo z příslušníků PČR a MP nedá s těmi novými bloky nějakou velkou improvizaci (ppř. si hezky nabíhá na nějakou tu \"důtku\"), takže mu napsali co provedl - blok má, tak dej foto. Já to dál nebudu rozebírat, snažím se vyhýbat odborným konzultacím co se sil., přest. a výkladů zákona týče i když mě to živí...

Guest Džůny
Odesláno

Krt€k, ano, mně taky vadí všichni drzí, sebevědomí frajeři, kteří zneužívají své pozice a myslí si, že jsou nedotknutelní. A to ať mají odznak nebo nemají. Bojím se, že často ani jedna strana nezná svá práva a povinnosti. A to je špatně.

Odesláno

Džůny: na ulici nás je cca 17000, nemůžou být všichni ok...ano, uznávám, najdou se u nás i kolegové, kteří jsou arogantní a neumí jednat s lidmi... bohužel. A já osobně, čím si nejsem jistý, do toho nejdu, protože nehodlám vymýšlet, falzifikovat... to je předem prohraný a já nerad prohrávám :-D Proto se pořád učím :-)

Odesláno

A proč by si nemohl ji předjet, pokud pojede prokazatelně vozidlo RZS 110km/h a na dálnici je povoleno jet 130 km/h? Třeba provádí lékař ve vozidle úkon a rychlá jízda má vliv na vnitřní stabilitu vozu. Levý pruh použilo vozidlo RZS z důvodu, že má ,,volnou\" cestu a nikdo jej nebrzdí.

Odesláno

§ 17

Předjíždění

(1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu.

Takze pokud budes predjizdet vpravo, dopoustis se prestupku podle paragrafu 17.

(jinak - logicky - mas samozrejme pravdu) ;)

Odesláno

A co souměrná jízda, plynulost provozu apod.. Věř mi, že pokud je vše tak, jak je popsané, tak se ničeho nedopoští. Už při logickém myšlení. Jinak řidič RZS věděl, proč májet takovou rychlostí na VRZ. Schválně asi nejel jen 110km/h.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...