Jump to content

406 coupé - koroze

skywalker.l
 Share

Recommended Posts

Přátelé, moji 406 postihla koroze blatníku a přední hrany kapoty u světel (tedy již jsem ji v tomto stavu koupil). Tu kapotu jsem zkoušel vybrousit a přetřít lakem + následně bezbarvým lakem. Nicméně po 3/4 roce je to tu zas. O blatníku jsem se bavil s lakýrníkem, který tvrdí, že tam někudy zatejká a když se to opraví, stejně to vykvete znova. Nechce se mi věřit, že jediným řešením je nový díl.. Poradí někdo jak na to? Případně máte kontakt na poctivého klempíře z Prahy a středních Čech?

[file]129580[/file]

post-38180-14109630271976_thumb.jpg

Nebo spíš lakýrník. Jeho úkolem by mělo být opravit díl a zabránit návratu koroze :D To je skutečně neopravitelné?

BTW hledat díly na 406 coupé začíná být oříšek. Natož neshnilé a ve stejné barvě...

[Edited on 26/3/13 16:25 by skywalker.l]

post-38180-14109630272991_thumb.jpg

nárazník je původní. Bouchlý to zřejmě a i podle předchozího majitele bylo. Ta slícovanost u světel není tak velký drama, jak píše koblih, i já viděl spoustu kupéček s podobnými spáry. V zásadě všechny v čr... Spíš mi šlo o to, jestli by se nedal ten blatník nějak vyvařit a rozumně opravit. Už jsem se koukal i na inzeráty blatníků a je to bída.

Jasně, ale je spára a spára. Pokud se nepatrně rozevírá, tak to je nedokonalost z fabriky, ale pokud to auto je načazený na předek, tak to dokupy nedá už nikdo. Vím, kolik hodin se kámoš karosář natrápil s mým bývalým HDI a stejně to ještě nevypadalo jak tahle moje V6, která na předek nikdy nebyla.

[upravil dne 26/3/13 21:26 od Ducatista]

99 procent kupéček v čr šlo minimálně na předek. Nejsem jeliman a vím, že i to moje bylo trefený. Ale užívám ho už pár let a slouží pěkně, jsem spokojen. Spáry skutečně neřeším. přední nárazník je omlácenej od kamínků a z provozu. má standartně bílý podklad. Což se mi podařilo ověřit, když jsem odřel zadní :-))

Pokud jde o informaci pro kupujícího, tak ta je mi taky fuk. Auto nehodlám prodávat. Nejsem šmelinář...

[Edited on 26/3/13 20:37 by skywalker.l]

Blatníky origo nereznou, kapota ano (u verzí s odstřikovači světel je to vůbec \"fofr\"). Druhovýroba blatníky reznou hned. Jak píše koblih69, díly bazar v top stavu a máš klid (když budeš shánět, tak určo seženeš i v barvě a bude to nejspíš levnější než nechat tohle kvalitně opravit. K těm spárám je tu vše řečeno, sneslo by to už z výroby lepší zpracování.

Blatníky origo nereznou, kapota ano (u verzí s odstřikovači světel je to vůbec \"fofr\"). Druhovýroba blatníky reznou hned. Jak píše koblih69, díly bazar v top stavu a máš klid (když budeš shánět, tak určo seženeš i v barvě a bude to nejspíš levnější než nechat tohle kvalitně opravit. K těm spárám je tu vše řečeno, sneslo by to už z výroby lepší zpracování.

no nwvim tohle bych netvrdil mam kombi 2003 ostrikovace svetel a kapota ok,rez neleze bubliny se nedelaji......sedan 2002 bez ostriku kapota za 2-3 roky bude naskrz,ted uz je pekne vykvetla.......