Jump to content

Obracím se na Vás jako nováček

Ferenz
 Share

Recommended Posts

První co, tak si ty bazary obvolej a zjisti si k těm autům VIN kód. Ten dej tady na fórum na prověření servisní historie. Tím bys mohl mít trochu představu o skutečně najetých km.

VIN potom sem:

http://www.peugeot-club.com/topic/62218-velikost-toroidni-nadrze-lpg-podle-typu-auta/

Jinak vítej :papa

[upravil dne 24/3/13 18:08 od Sagic]

Na fotkách vypadají všechny pěkně, ale to úžasné číslo všechno do 150 tis km tyto auta mají hodně velké nájezdy, ty nejsou na ježdění do sámošky, na to bacha :-). Jinak přeji dobrou volbu a řiď se heslem aut je jak sraček a je nutno vybírat :-)

Ty km se mi taky zdaj divný uvidim co prozraděj Vinka :) Shánim auto už přez měsís nejdřiv to byla Alhambra,Sharan,Galaxy těch jsem vyděl opravdu hodně a můžu říct,že jsou z 90% vylítaný a tak jak jsem hledal tak jsem se nějak zakoukal do té 807 a C8 a hlavně to svezení je nesrovnatelný.Ono to nějak dopadne :D Děkuji

Tak jsem se kouknul na všechny ty inzeráty. Auta jsou deset let starý a všechno kolem 150.000 km tak to je hoooooodně podezřelý. 15.000 za rok najedu i já, a pochybuju, že si někdo koupí auto za mega a pak s ním jezdí jen kolem komína. No asi opravdu takový auto bude existovat, ale bude to výjimka. Takže jak radil Sagic jednoznačně si tu nechej prověřit VIN. No a nechceš koupit něco novějšího? Desetiletý auto to je už fakt hodně. No já to teda taky kupoval sedmiletý, ale hodně jsem uvažoval, jestli už to není moc starý. No jak píše tyjo, tak aut je fakt tolik, že je můžeš přehazovat vidlema. Raději bych koupil něco od někoho tady z fóra, je to přeci jenom auto s jistější historií.

Edit:

Jak to dopadlo v tom Jičíně?

[upravil dne 24/3/13 21:06 od Bigbadjohn]

Nověší bych klidně rád,ale mam na to omezenej počet peněz :) Kdyby někdo tady něco prodával tak bych to uvítal,ale zatim jsem nic nenašel. V tom Jíčíně tam se mnou byl Milan a auto pěkný,ale ten zvuk se ani jemu nezdál a nikdy ho neslyšel z toho palivového filtru to nebylo.

Taky mi všichni řikali galaxy,...ale když to vemu taťka má Evasiona už nějakej pátek a je velmi spokojenej takže si myslim,že to je o štěstí....nějak jsem ty galaxky,...uplně přestal řešit a teď už vim co chci :-)

pokud nepotřebuješ tažný zařízení,tak kup bez. Aspoň máš trošku jistotu,že nebude utahanej motor. Koupil sem bez a budu dodělávat.

Zkus pohledat Lancii Phedru :aut je to stejné. Záleží,ale na vkusu

Jinak přeju dobrý výběr a šťastnou ruku.

Z inzerátov sa mi najviac pozdáva prvý a myslím, že druhý. Majú najmenej preležané kraje predných vodičových sedačiek, čo by teoretickymohlo svedčiť o najmenšom počte najazdených km, ale je to polemické, lebo tie kraje sa preležia od nastupovania a vystupovania a nie od jazdenia. Posledný inzerát nemá ani foto interiéru.

Ale to je všetko iba podľa fotiek, pokiaľ sa neprevezieš a nepopočúvaš, tak je to o ničom.

Tak jsem se kouknul na všechny ty inzeráty. Auta jsou deset let starý a všechno kolem 150.000 km tak to je hoooooodně podezřelý. 15.000 za rok najedu i já, a pochybuju, že si někdo koupí auto za mega a pak s ním jezdí jen kolem komína. No asi opravdu takový auto bude existovat, ale bude to výjimka. Takže jak radil Sagic jednoznačně si tu nechej prověřit VIN. No a nechceš koupit něco novějšího? Desetiletý auto to je už fakt hodně. No já to teda taky kupoval sedmiletý, ale hodně jsem uvažoval, jestli už to není moc starý. No jak píše tyjo, tak aut je fakt tolik, že je můžeš přehazovat vidlema. Raději bych koupil něco od někoho tady z fóra, je to přeci jenom auto s jistější historií.

Edit:

Jak to dopadlo v tom Jičíně?

[upravil dne 24/3/13 21:06 od Bigbadjohn]

:bacha Já mám vozidlo které má něco přes 10 let a má teď 180 tis km, kupoval jsem ho asi 2,5 roku dozádu a mělo do 160 tis. Proč by nemohlo mít 10 let staré vozidlo 150 tis? JO, jsou to výjimky ale existují, není každé auto, které se prodává stočené.

Je také zaužívané, že benzíny majú menší nájazd ako nafta a okrem toho nákupná cena benzínového auta je v drvivej väčšine vždy menšia ako naftového, tak preto si kúpi niekto nový benzín iba okolo komína skôr ako naftu.

se vší úctou - u desetiletého auta je naprosto jedno kolik má najeto, ale jak se k němu kdo choval a v jakém je stavu, kolik mělo majitelů a co byl ten poslední majitel zač (a proč to prodává). dá se koupit naprosto perspektivní auto s najetejma čtyřma stovkama (samozřejmě s ikskrát vyměněnými spotřebáky a díly podvozku) a stejně tak se dá koupit něco s poctivou stovkou co je zralé na zapálení a puštění ze skály. stovky tisíc po dálnici piánko stodeset na tempomat neublíží jako pár desítek gangsta studenejch po kočičích hlavách. atakdále.

no a pak ta špecifíka dieselové trakce v postarších leč moderních motorech, to je loterie.

Pokud někdo bere jako spotřebák i vstřiky atd... Jinak je to blbost, to platilo o dřívějších autech, ne o těch, kde už se projevily různé optimalizace a úspory. Ano, spotřebák se bude měnit stejně, tlumiče, ramena, brzdy, rozvody a podobné pitominky člověk bude měnit stejně, ať to má najeto 150 nebo 400, ale dnes už je podstatně zásadnější to, co bude muset měnit mimo tohoto spotřebáku - a to zdaleka taková sranda není. Tohle už není komůrkáč, kde mi starej Křížek udělal repasi čerpadla za osmnáct stovek a jedna fungl nová Bosch špička stála pod litr (a Motorpalácké se do litru vešly všechny čtyři).