Dadadavid Odesláno 5. červen 2012 Autor Odesláno 5. červen 2012 No spávně Maci,v zimě je to krutý,stává se i to,že táta je v zimě 2-3 měsíce doma a to jsou pak mizerný prachy,proto si třeba přivydělal ježděním do Itálie... Citovat
Krt€K Odesláno 5. červen 2012 Odesláno 5. červen 2012 U nás maj kluci, co nastupovali ještě za \"starýho režimu\" kolem 26000 čistýho... Citovat
Mišak Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 Jo no vstávám 1:45 než do frčím pro auto a musím nakládat, vyjíždím z Opavy kolem půl 4.A jo jezdím domu i v 20:00 to jsou výjimky přes horké léto. Upřímně na bagr bych šel ale je tam na hovno že v zimě není do čeho píchnout. Já mam prachy celoročně.Budu dělat to co dělám než abych seděl na pracáku nebo dělal za 10 jako moji spolužáci. Kluci nevím kolik lidi dělalo u soukromníka v Autodopravě, ale já o svojem šéfovi můžu říct že je super.Nemam problémy s výplatou,volnem,autem co potřebuji na tom se domluvíme. Citovat
oddie Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 Vstávat v 1.45 a domů se vracet až ve 20 není ani 6 hod doma, to mi nestačí ani na spánek, natož abych se viděl s rodinou. Než tohle, to bych radši dělal za těch 10 a ve volném čase chodil do lesa sbírat kořínky, tam si totiž můžu vzít aspoň děti s sebou, a ne je znát jen z fotek. Citovat
Guest StibTo Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 oddie : souhlas, rodinu jeste nemam nicmene tohle vim jiste - mezi pracovnim a soukromym zivotem musi existovat rovnovaha, ne aby prace = 90% meho casu a energie a to ostatni 10% .. Citovat
Pe.Tr Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 Stibto drzim ti palce at ti to vyjde , ne vzdy to ale vycházi.\"a složenky se neptaj\" Citovat
Guest StibTo Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 Petře to si možná povíme za pár let, zatím to vychází, práci si víceméně domů netahám a složenky platit zvládám .. jakžtakž ... Citovat
oddie Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 Složenky se sice neptaj, ale vhodnou volbou životních priorit lze tu skladbu složenek docela dost ovlivnit. To na tom to podstatné. Příkladů nebetyčné blbosti, kdy si někdo musí něco dokazovat a na něco si před ostatními hrát, což ho dostane buď do průseru nebo aspoň pořádných potíží, určitě sami máte kolem sebe dost. Ostatně naprosto ukázkovým příkladem jsou zrovna právě auta. Kolik lidí nesmyslně utopí víc než rozdíl mezi náročnější a hůře placenou méně náročnou prací jen proto, aby před ostatními dokázali, jak na to \"mají a že nejsou \"socky\"? Příklady z dělnických profesí, kdy dotyčný \"musel\" jezdit do práce autem, aby se mohl vytahovat na ostatní dělníky, přitom mu od baráku do práce jezdil přímo autobus, který byl jen o čtvrt hodiny pomalejší... Každého volba, ale kdo tak zvolí, ať si pak nestěžuje. Další super věc jsou cigára, chlast - nepochopím, jak někdo s platem 10tis čistého může vyházet čtvrtinu (!) za cigára. No a půjčky na spotřebu a spotřební zboží vůbec, to už je jen třešinka na dortu. Domácí kino je přeci tak strašně \"potřeba\", dovolená do Egypta taky... Málokdo je schopen si sednout a zkusit si to spočítat, zauvažovat nad tím, co má vlastně jakou cenu a co to člověka reálně stojí. Ono se pak ale leckdy ukáže, že se jen nesmyslně honí za iluzemi a platí za to přespříliš vysokou daň. Tohle není věcí toho, že tu jsou nižší výdělky než jinde, tohle je otázka jen lidské blbosti. Jinde si třeba mohou koupit víc věc, ale pokud neumí počítat, stejně jim to žádné štěstí nepřinese, tu daň z blbosti platí stejnou. Citovat
Charlie 1 Odesláno 6. červen 2012 Odesláno 6. červen 2012 oddie máš recht:super musí si lidi uvědomit co k životu potřebují a co ne!docela by bylo zajímavá debata kdo kolik % měsíčně ušetří z rodiného rozpočtu,my třeba ušetříme 20% z měsíčního platu a ty se dají bokem na nečekaný výdaje,když se něco vysere.... ted začala týct vodní pupma a stabiliz.tyčky na sedanu a 3500Kč v čudu... Citovat
vix Odesláno 7. červen 2012 Odesláno 7. červen 2012 vodní pumpa a stabilizační za 3500,- je prkotina. Nepotěší, ale dá se s tím žít. Onehdy, když jsem byl na dílně, měl tam dva \"padené\" motory. První byla potkaná benzínová 307 1.6 16V (oprava motoru asi za 55 000 Kč), druhým motorem byla 1.4 v 306 kombi (ten byl taky slušně vylágrovanej) Vtip, který ani není vtipem, je ten, že třeba rodina ušetří 2000,- /měsíčně - a pak ji potká tohle. Tohle je průšvih. Citovat
davidekcz Odesláno 7. červen 2012 Odesláno 7. červen 2012 Složenky se sice neptaj, ale vhodnou volbou životních priorit lze tu skladbu složenek docela dost ovlivnit. To na tom to podstatné. Příkladů nebetyčné blbosti, kdy si někdo musí něco dokazovat a na něco si před ostatními hrát, což ho dostane buď do průseru nebo aspoň pořádných potíží, určitě sami máte kolem sebe dost. Ostatně naprosto ukázkovým příkladem jsou zrovna právě auta. Kolik lidí nesmyslně utopí víc než rozdíl mezi náročnější a hůře placenou méně náročnou prací jen proto, aby před ostatními dokázali, jak na to \"mají a že nejsou \"socky\"? Příklady z dělnických profesí, kdy dotyčný \"musel\" jezdit do práce autem, aby se mohl vytahovat na ostatní dělníky, přitom mu od baráku do práce jezdil přímo autobus, který byl jen o čtvrt hodiny pomalejší... Každého volba, ale kdo tak zvolí, ať si pak nestěžuje. Další super věc jsou cigára, chlast - nepochopím, jak někdo s platem 10tis čistého může vyházet čtvrtinu (!) za cigára. No a půjčky na spotřebu a spotřební zboží vůbec, to už je jen třešinka na dortu. Domácí kino je přeci tak strašně \"potřeba\", dovolená do Egypta taky... Málokdo je schopen si sednout a zkusit si to spočítat, zauvažovat nad tím, co má vlastně jakou cenu a co to člověka reálně stojí. Ono se pak ale leckdy ukáže, že se jen nesmyslně honí za iluzemi a platí za to přespříliš vysokou daň. Tohle není věcí toho, že tu jsou nižší výdělky než jinde, tohle je otázka jen lidské blbosti. Jinde si třeba mohou koupit víc věc, ale pokud neumí počítat, stejně jim to žádné štěstí nepřinese, tu daň z blbosti platí stejnou. Já mám taky dělnickou profesi.Mám to do práce asi 4 km, bus mi jezdí 100metrů od baráku a staví přímo u firmy.Nejezdím autem protože se \"vytahuju\" ale protože je to pohldnější. Nehledě na to, že když vezmu 3,4 kolegy a ty mi dají o něco menší částku než za bus, tak se cesta skoro zaplatí. [upravil dne 7/6/12 15:59 od davidekcz] Citovat
vix Odesláno 7. červen 2012 Odesláno 7. červen 2012 Technicky vzato - nachápu, jak někdo může vzít 3,4 kolegy. Leda by tomu kolegovi chyběly ruce, hlava a kus nohy ? Citovat
davidekcz Odesláno 7. červen 2012 Odesláno 7. červen 2012 3 až 4 kolegy ___________________________________________________ On měří jen 90cm tak ho nepočítáme za celýho, ale za 0,4 kolegy víš [upravil dne 7/6/12 16:59 od davidekcz] Citovat
automale Odesláno 7. červen 2012 Odesláno 7. červen 2012 Složenky se sice neptaj, ale vhodnou volbou životních priorit lze tu skladbu složenek docela dost ovlivnit. To na tom to podstatné. Příkladů nebetyčné blbosti, kdy si někdo musí něco dokazovat a na něco si před ostatními hrát, což ho dostane buď do průseru nebo aspoň pořádných potíží, určitě sami máte kolem sebe dost. Ostatně naprosto ukázkovým příkladem jsou zrovna právě auta. Kolik lidí nesmyslně utopí víc než rozdíl mezi náročnější a hůře placenou méně náročnou prací jen proto, aby před ostatními dokázali, jak na to \"mají a že nejsou \"socky\"? Příklady z dělnických profesí, kdy dotyčný \"musel\" jezdit do práce autem, aby se mohl vytahovat na ostatní dělníky, přitom mu od baráku do práce jezdil přímo autobus, který byl jen o čtvrt hodiny pomalejší... Každého volba, ale kdo tak zvolí, ať si pak nestěžuje. Další super věc jsou cigára, chlast - nepochopím, jak někdo s platem 10tis čistého může vyházet čtvrtinu (!) za cigára. No a půjčky na spotřebu a spotřební zboží vůbec, to už je jen třešinka na dortu. Domácí kino je přeci tak strašně \"potřeba\", dovolená do Egypta taky... Málokdo je schopen si sednout a zkusit si to spočítat, zauvažovat nad tím, co má vlastně jakou cenu a co to člověka reálně stojí. Ono se pak ale leckdy ukáže, že se jen nesmyslně honí za iluzemi a platí za to přespříliš vysokou daň. Tohle není věcí toho, že tu jsou nižší výdělky než jinde, tohle je otázka jen lidské blbosti. Jinde si třeba mohou koupit víc věc, ale pokud neumí počítat, stejně jim to žádné štěstí nepřinese, tu daň z blbosti platí stejnou. v tomto oddie-ho prispevku nejde ani tak o tie priklady - jazda autom do prace a pod ...... - ale o ten princip co sa v tom skryva. mam v tomto ten isty pohlad na dnesnu spolocnost. ked vidim ako ludia nariekaju ale ked sa im clovek pozrie na dvor alebo do domu tak neveri vlastnym ociam. samozrejme ze maju stale malo :-D ked musia mat kazdu kravinu co je v reklame - a hlavne skor ako sused :-D ale na co im to je sami netusia. Citovat
barenst Odesláno 8. červen 2012 Odesláno 8. červen 2012 Ja se na to koukam ze strany zamestnavatele a cim dal vic zvazuji ze stim seknu , pujdu nekde pracovat k pasu , klidne i 10 -12 hodin denne , ale ten klid po praci ten me chybi . Citovat
Agrafik Odesláno 8. červen 2012 Odesláno 8. červen 2012 Bagr za 26? bych neváhal. Spousta lidí dělá to, o čem si nemysleli, že to někdy budou dělat a když tak jen na přechodnou dobu a pak už u toho zůstali. Jenže z bagrem se to fak musí umět. Znám cca 10 bagristů. Dva z nich opravdu umí, ostatní jsou nemehla, kteří s tím i přes dlouhou praxi jaksi neumí. Na stavbě byl mezi nimi se stejným strojem rozdíl skoro 100% při lepší kvalitě. Takže těch 26 bude mít asi hodně dobrý bagrista. Citovat
Juve Odesláno 8. červen 2012 Odesláno 8. červen 2012 No napadajú ma všelijaké roboty , kde netreba prax ,ale že by to bola akurát práca na bagri...tak to je trošku divné. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.