Pacho69 Odesláno 22. červenec 2013 Odesláno 22. červenec 2013 OldasII tu psal nedávno, že měnil... Citovat
ozzy1 Odesláno 22. červenec 2013 Odesláno 22. červenec 2013 Vatsug:dlouhou výměnou si skutečně zaděláváš na problém.Celý fígl je v tom ,jak jsou velké současné filtry oleje. Zkus někdy otevřít filtr po 20000 km a poté změníš názor. Filtr je zabetonový jak hovado.Proto ta kratší výměna.Olej vydrží,ale filtr je kaput. Citovat
koblih69 Odesláno 22. červenec 2013 Odesláno 22. červenec 2013 Vatsug: to je zbytečná diskuse... klidně pokračuj v krasojízdě :D:D Citovat
Martinsk Odesláno 22. červenec 2013 Odesláno 22. červenec 2013 Chlapi, čím je filter špinabší tak lepšie filtruje. Ale má zasa menšiu priepustnosť. Citovat
Pacho69 Odesláno 25. červenec 2013 Odesláno 25. červenec 2013 Martine to bych neřekl, když je filtr ucpaný, jde všechno mimo něj... Pamatuju si, když jsem byl malý, tak táta vždycky u škodověnky vypustil olej, vyměnil filtr, olej \"přefiltroval\" přes starou punčochu a nalil ho zpátky, případně nahradil \"ztráty\"... Citovat
Ajap Odesláno 14. září 2013 Odesláno 14. září 2013 zase u nafty FAPem spíš olej přibývá než ubývá. A myslíš, že auto ten olej vyrábí? Ne, olej přibývá, protože se ředí naftou... Citovat
Pacho69 Odesláno 16. září 2013 Odesláno 16. září 2013 Neboj, chápu, že si auto olej nevyrábí, jen konstatuji, že ve vaně \"náplně\" přibývá, protože se tam dostává nafta. Ted když koukám na složení současných motorových olejů ve třídách 5W30 či 0W30, skoro začínám pochybovat, co se vlastně čím ředí... Citovat
tomfuji Odesláno 12. listopad 2013 Odesláno 12. listopad 2013 Zdravím všechny na fóru. Najde se tady více takových, kteří mají problém s motorem 1,6THP ve spojitosti s kódem závady P1385 - detekce výrazného klepání (tzv.\"nekompatibilita oleje s palivem\", resp.zakarbonování motoru)? Především mě zajímá, jak byla v jednotlivých případech tato závada řešena ze strany servisů, prodejců či Peugeotu ČR. Jestli vždy jen vyčištěním hlavy, ventilů a výměnou oleje nebo třeba nějakým radikálnějším zásahem. Bohužel jsem majitelem 5008ky, který tento problém řeší a nechci se smířit s tím, že každých 10tis.km budu za svoje nechat čistit motor a měnit olej. Moje zkušenosti s uvedenou závadou: 1.případ - ujeto 35.000km (15tis.po první výměně oleje) - vyčištěno, výměna oleje atd. 2.případ - 65.000km - proveden stejný zásah 3.případ - 90.000km - bohužel tady už po záruce, přesto stejný zásah na náklady servis, resp.Peugeotu (Začátek mé písemné komunikace se zástupci Peugeotu se snahou najít jiné řešení, než opakované čištění motoru a to ještě na mé náklady) 4.případ - 110.000km - řešeno znovu stejným zásahem, provedeno ještě zdarma. Ze strany Peugeotu ovšem už tvrzení, že auto je po záruce a z jejich strany nabídka nějaké neurčité participace v případě opakování závady, problém je prý v bio složkách v palivu. Asi mám jezdit tankovat do Francie. Bohužel uběhly 2,5 měsíce (119.000km), stejné příznaky a diagnostikován, kromě jiných, opět kód P1385. Uvítám každou informaci a zkušenost s tímto nebo podobným problémem. Když autíčko jezdí, tak super, ale kdybych věděl, kam to spěje, tak bych po druhém výskytu závady v záruce odstoupil od kupní smlouvy. A tohle turbo už nikdy! Citovat
elton Odesláno 12. listopad 2013 Odesláno 12. listopad 2013 THP je problém samo o sobě. Nejsi jediný a ani poslední co má s tímto motorem problémy. Tento kvalitní německý motor je prostě problémovej. Tady na foru toho najdeš mraky. Citovat
Pacho69 Odesláno 13. listopad 2013 Odesláno 13. listopad 2013 eltone ale tohle nevypadá na případ problémů s motorem... Opravdu to vypadá na problémy s palivem. Bohužel biosložka je ze zákona součástí paliva a pokud má výrobce homologovaný vůz pro ČR, měl by být schopen bez závad spalovat to, co se tu prodává. Tedy pokud je tedy určen pro ČR - otázka na tomfuji - není vůz určen, zakoupen pro jiný trh? Ale předpokládám, že ne, když vše záručně řešíš zde. Další - zkusil jsi tankovat jinde než obvykle tankuješ? Případně zkus začít dávat do benzínu aditivum. Třeba benzínovej VIF nebo Castrol TBE pravidelně, případně jednou za 2-3tis km nalejt do nádrže čistič soustavy (mám dobrou zkušenost třeba s Liqui Moly Benzin Aditiv - prevence nebo Injection Reiniger - vyčištění vstřikování, ale dělají třeba i fuel sauber - vyčištění ventilů nebo Benzin-System-Pflege jako prevenci celé palivové soustavy. Dále je tu možnost měnit palivový filtr mimo servisní interval - nevím jak u benzínu, u 2.0HDi je doporučený interval 60tkm, což je třeba podle servisáků u Kopeckého při české kvalitě nafty šílený interval a doporučují měnit palivový filtr v běžném (max 30tkm) servisním intervalu. Těžko říct, jak je to u benzínu, ale nedělal bych si iluze. Pokud jezdíš na západ od našich hranic a nedělá ti problém tam natankovat (Rakousko, Německo), rozhodně bych to udělal. Ale první bych začal aditivem. Při tvém nájezdu se sice benzín v nádrži \"nezkazí\", ale třeba VIF tě určitě nezruinuje (na 500l benzinu se dá koupit za cca 200Kč) a určitě tím nic nezkazíš případně ti náklad za 500 ušetří opravu za x tisíc korun. Já bych doporučil propláchnou za sebou nejprve čističem soustavy, pak vstřiků a případně ventilů a potom používat aditivum (VIF, Castrol) při každém tankování, jako prevenci. Citovat
elton Odesláno 13. listopad 2013 Odesláno 13. listopad 2013 Jenže problémy THP převážně nejsou způsobeny palivem. Citovat
Pacho69 Odesláno 13. listopad 2013 Odesláno 13. listopad 2013 Dovolil bych si tvrdit, že zanášení palivové soustavy a zakarbonování s tím souviset může. Pak už jedině, že to žere olej a ten se dostává do paliva ve větším množství a způsobuje zanášení vstřiků, degradaci vstřikovací mapy, ukapávání trysek... těžko říct. Citovat
elton Odesláno 13. listopad 2013 Odesláno 13. listopad 2013 Tady v tomto vláknu: je popsáno hodně neduhů motoru THP. Antired by mohl vyprávět. Citovat
Pacho69 Odesláno 13. listopad 2013 Odesláno 13. listopad 2013 Ale jo, já vím, že ho ladili dlouhé roky. I jiné motory mají podobné problémy (\"urychlený\" vývoj a \"omezený\" rozpočet), takže se to prostě projevilo, ale zanášení motoru nebylo zrovna běžným problémem. A obvykle souvisí s palivem. O těch našich škoda mluvit... Citovat
Vatsug Odesláno 13. listopad 2013 Odesláno 13. listopad 2013 Tak pánové, já teda nejsem odborník na motory, ale v benzínu bych problém neviděl. U nás tankuji na značkových pumpách, ale už jsem tankoval i v Bosně, Bulharsku, Albánii, Polsku, ale také v Maroku + západní Evropa.A žádný problém s motorem nemám. Ba spíše naopak. Málo papá a táhne jako bejk. Jedině že by tomfuj bral nějakou E85-ku. Tam je té řepky hodně.A homologace třeba pro Česko je přece blbost. Vždyť s tím autem se dá projet kus světa a tankovat všude možně. [upravil dne 13/11/13 18:43 od Vatsug] Citovat
Pacho69 Odesláno 14. listopad 2013 Odesláno 14. listopad 2013 Já nemluvil o homologaci, ale pamatuji si, jak ford ladil vstřikovací parametry pro svoje naftové motory, neboť naftu v ČR nedokázal rozprášit tak, aby se dobře spálila a výsledkem byly dost slušné problémy. Projet kus světa se dá a třeba dvě nádrže ne úplně optimálního paliva se nepoznají na zanešení motoru... Nevím, pak mě napadá, že jedině něco sákne do palivové soustavy, případně do válců víc, než je zdrávo. Olej nebo chladící kapalina... Což bych řekl závadou je... Těžko říct. Jen jsem konstatoval, že dnešní rychlokvašené a co nejvíce \"zlevněné\" návrhy motorů jejich kvalitě příliš nepřidají, provozní a zátěžové zkoušky jsou ošizené a především se v nich řeší ekolegoslativa, ne spolehlivost. Citovat
tomfuji Odesláno 14. listopad 2013 Odesláno 14. listopad 2013 Díky za příspěvky. Dodavatelem auta byl Domanský, předpokládám, že by mi neprodali auto, které není homologované pro ČR. Takže auto by nemělo mít problém s naším palivem. Samozřejmě jsem se při koupi ptal i na palivo a vyhýbal se obloukem podivným benzinkám. Po prvních problémech jsem změnil pumpu a tankuju z 80% u Benziny, kterou mám v místě, případně na cestách většinou OMV. Občas tam dám Vervu, občas Maxx Motion, aditivum mně doporučili v servisu až asi po třetím opakování závady. Když se říká, že THP mají obecně problémy, zajímalo by mě, jak jsou tyto problémy řešeny v jiných případech. To vlákno, co uvádí Elton, jsem samozřejmě prošel. Je zajímavé, že ten kód závady P1385, který se mi tam vždycky diagnostikuje, když zadám do googlu nebo tady na fóru, tak to najdu jen v jednom příspěvku. Buď to blbě googluju nebo ten problém není až tak frekventovaný a většina majitelů s tím problémy nemá. Pak bych to viděl na to, že jsem měl pech a dostal jsem jeden z několika motorů, který je z nějakého důvodu na toto náchylný. Tudíž to tlačím na to, že vada nebyla vlastně nikdy odstraněna a záruka by měla dál běžet. A měla by se vyřešit výměnou komponent nebo celého motoru, protože čištění to neřeší. Navíc se zdá, že intervaly se zkracují a mně se z principu nelíbí, že bych měl tankovat dražší palivo a lít aditivum a stejně mít strach, že někde v zahraničí skončím v nouzovém režimu, jak se mi to už jednou stalo. Takže sháním informace o konkrétních identických případech a o tom, jak se řešily. Pokud by tu o nějakém takovém případu někdo něco věděl, prosím pište. Citovat
elton Odesláno 14. listopad 2013 Odesláno 14. listopad 2013 Mému známému tento týden, po několika problémech THP, auto vykoupili a vyměnili za 1,6hdi s mírným doplatkem. Citovat
MilhausF Odesláno 14. listopad 2013 Odesláno 14. listopad 2013 Ahoj, dnes se mi po otočení klíčkem zobrazilo hlášení Oil level measurement invalid. Oleje mám dost, může to být vadné čidlo ? Setkal jste se s tímto problémem někdo ? Díky. Citovat
tomfuji Odesláno 14. listopad 2013 Odesláno 14. listopad 2013 Eltone, předpokládám, že to ten známý měl ještě v záruce. Nebo se to dotyčnému táhlo podobně jako mně? Já vůl jsem nechtěl naftu, že je choulostivější na palivo. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.