Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

To asi opravdu dívají, protože mezi žadateli vidím dost výraznou převahu starších chlapů, ne mladších. Statistiky držitelů podle věku jsem sice nedohledal, ale dost pochybuji, že by to bylo jinde výrazně jinak.

Odesláno (upraveno)

Babičce taky nedokazu vysvetlit proč jsem si vzal hypo na bydleni, proste ona to v zivote nemela potrebu resit tak ji to prijde nelogicke. Stejne je to stou zbrani. Proste doba i lide jsou jini nez kdysy...

Ja vim ma tam byt i :)

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odesláno

já si ohledně zbraní přehrávám takovou situaci: zbraň (myšleno střelná zbraň) se zpravidla užívá ve vyhrocených situacích, kdy jde rozum stranou..., i ti střelci, kteří momentální situaci vyřeší ve svůj prospěch (útočníka zastřelí), zpravidla jsou potrestáni vězením, (útok už skončil a střelec vystřelil za útočníkem do zad, zbrklá střelba atd.), tak tito lidé většinou vypovídají, že by příště situaci řešili jinak :roker

 

a teď po našimu--kdyby se vám nedejbože stalo, že se do nějaké rvačky dostane váš synek (někdo blízký), byli byste určitě radši, kdyby mu útočník ,,jenom'' rozbil hubu a né ho přinesli v pytli :roker

 

Krásná hypotéza. A teď něco ze života: http://liberec.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120824_123050_liberec-zpravy_alh

Odesláno

Jak dlouho že se klepal jestli za střelbu v sebeobraně nebude odsouzenej? Za svým tvrzením, že čím víc zbraní bude mezi civilama, tím hůř, si stojím a neznám žádný argument, který by mě donutil ke změně.

  • O 2 týdny později...
  • O 11 měsíců později...
Odesláno

:myslim beru to jako přínos , sdružení , co se angažuje....nicméně toto je aktivita ve smyslu monitoringu, lobby za změny v zákonech a vše okolo...

co jsem měl tu čest a možnost zatím v rámci studia ( přes 10 let službu se zbraní všeho druhu do toho nepočítám), tak vyjma přestupků a správních deliktů u zbraní,  trestní právo v tom má dost jasno .

Na tu tenkou výseč pro civily,myšleno oprávněného použítí zbraně / nutná obrana - je samo o sobě dost stručné vymezení,... a nálezů soudů,kdy se co dělo a jak ,tak jich NENÍ tak moc v porovnání s jinými Tč(krádeře ,přepadení ,násilné...).

Nemáme tu anglosaský systém,nejsou tu mraky knihoven na toto téma. Tady jsou vesměs individuální právní akty v oblastí zbraní a co se dál dělo....není to přes kopírák.Co případ ,to unikát.

Otázka na tělo : dá Ti tohle sdružení záruku ,v případě,že se ocitneš v nějaké plichtě před soudem a bude lobovat,zaručí se dohledem,dozorem před soudcem,.... jak to někdy funguje v nedbalostních věcech ....?Má to docela fatální dopad na další průběh života ....

Moc tomu nevěřím, ...už to,že sis zvolil udělat si zbroják,jdeš do přísných podmínek ,které akceptuješ a ta odpovědnost je vždy individuální, tu na sdružení či spolek nepřeneseš .

 

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...