Frostik Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 Nzadar mam takyto problem a neviem si s nim dat rady: Takze preda 6 dnami sa mi v aute vybila baterka , zvolil som rutinny postup , vytiahnut ju z auta von , zapojit na nabijacku , nabijat 24h, na druhy den som siel do Popradu , takze som baterku nahodil do auta, auto chodilo v ten den a v nasledujuci den rano uplne v poriadku , zdalo sa mi ze je problem vyrieseny , cez vikend auto stalo a v nedelu som potreboval ist na hroby boli predsa dusicky tak vystafirovany sadnem do auta , baterka vystavena, ok tak som ju zobral opat na nabijacku opat som ju nabijal cely den a vcera vecer som opat niekde potreboval ist tak som ju tam dal opat sa vsetko javilo v poriadku , no dnes rano som uz nenastartoval ! k otazkam typu dobijanie : meral som baterku na prazdno aj za chodu auta , javi sa to podla hodnot ze sa baterka pocas jazdy dobija vcera som si este vsimol ze mi nesvieti smerovka na vodicovej strane moze to mat nieco s polocne s tymto? baterka je Energizerka , samoudrzbova , 63Ah , ma 2 roky za rady vopred dik Citovat
John_Ice Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 1.musíš zjistit jestli baterie ,,drží,, a to zatěžovacím měřákem...buď ho máš nebo kde třeba baterie prodávají ti to změří. když bude ok tak 2.zjistit jestli ti něco tu baterii nevybíjí ...nějaký zkrat... ...a nekoukej že je jenom stará 2roky...může se všechno posrat...máš ji dolitou?protože se všechny baterie dolívají jenom gelovky ne e. Citovat
Ferry Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 kolik jsi nameril pri volnobehu na baterce ? melo by tam byt kolem 14.6V, pri zapnuti vsech vetsich spotrebicu v aute by nemela hodnota klesnout pod 14 V Citovat
jjer Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 Zkus večer nabitou baterii odpojit a ráno před startováním připojit. Jestli nepůjde, je k.o., jestli jo, něco ji vybíj....í Citovat
Frostik Odesláno 1. listopad 2011 Autor Odesláno 1. listopad 2011 na volnobeh to bolo nieco cez 14V, ked som pozapinal klimu svetla dialkove atd... tak to kleslo ale hned stuplo na 14.6 a drzalo ... skusim ju dat odmerat ze co to povie dik za rady zatial btw moze to vybijat aj nefunkcna smerovka? Citovat
John_Ice Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 baterie se vybíjí samovolně a větší vybíjení je nějaký odběr...neřeš jestli to je funkční či nikoliv ale jestli to má odběr...tudíž zkrat jestli ta směrovka nemá... Citovat
Ferry Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 v tom pripade je dobijeni ok, je tedy treba hledat, co zere ten proud, nicmene neni vylouceno, ze ta baterie odesla, i kdyz je jen dva roky stara Citovat
Frostik Odesláno 1. listopad 2011 Autor Odesláno 1. listopad 2011 takze vybral som smerovku ziarovka sa tvari ze je ok , pozrel som kable tie vyzeraju tiez ok ale len opticky baterku som pripojil cez startovacie kable na druhe auta a absolutne nic nefungovalo , nevedel som zatvorit auto ani cez kluc ( dvere vodica sa zamkli ale ostatne nie) ani cez central . ked sme chvilku pockali a rozsvietila sa palubovka a svetla , ukazovala totalne somariny kilometre boli 0 najazdene kilomtere boli 0 vsetko bolo na 0 divne zacalo hucat dopravne cerpadlo a indikator na stredovom paneli ( klucik ) blikal ako zmyslov zbaveny , zatial som hodil baterku na nabijacku a zajtra pojdem za znamym pozicat novu baterku a odmerat staru ak vas este nieco napadne kludne piste dik Citovat
Haemorrhage Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 Zdar měl jsem podobný problém. Ráno jsem uplně v pohodě nastartoval a jel nakoupit. Po půl hodině sednu do auta a otočil jsem klíčkem a totální chaos (třepaly se ručičky tachometru a otáčkoměru, stěrače sami jezdily, blikaly všelijaký kontrolky, bylo slyšet cvakání snad všech relátek, atd atd.) Tak mě to vyděsilo, ale známej mi řekl, ať změřím baterku. Dobíjení bylo v pohodě, ale baterka se prostě z hodiny na hodinu zničehonic vysypala a to totálně. Koupil jsem novou baterku a všechno ok. Takže podle mě neřeš kraviny s opětovným nabíjením a bádáním proč se to děje a pujč si od někoho baterku a uvidíš, jestli to bude v pohodě nebo ne. Citovat
P607Olda Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 sa mi v aute vybila baterka A víš proč se vybila, nebo nevíš? Pokud to nevíš, tak musíš najít příčinu, asi něco trvale odebírá proud a vybíjí baterku. Teoreticky je možné, že je baterka vadná (má 2 roky, což by bylo divné..) zkus si půjčit jinou baterku - prohoď s někým známým. Citovat
Frostik Odesláno 1. listopad 2011 Autor Odesláno 1. listopad 2011 To Haemorrhage : presne nieco podobne sa mi stalo To P607Olda : Praveze neviem , moze byt ze jej strihlo ako vravim v stvrtok som bol v PP auto cely den startovalo , nabol ani naznak nejakeho problemu a ked som prisiel domov , este jednu noc bolo ok a potom chaos Citovat
P607Olda Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 No, tak treba nájsť príčinu, prečo sa vybíja. Samozrejme sa to prejavuje, keď dlhšie stojíš, jedna noc ju nevybije. Treba zmerať odber v kľude a potom nájsť, ktorý spotrebič to odoberá. Citovat
Frostik Odesláno 1. listopad 2011 Autor Odesláno 1. listopad 2011 No mne sa praveze po uplnom nabiti ( zhasla mi nabijacka na autobaterie cca po 27h ) vybila za necelych 24hodin takze to bude pravdepodobne baterka Citovat
John_Ice Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 a co jsem asi říkal hned na začátku...změřit ji zátěžákem Citovat
P607Olda Odesláno 1. listopad 2011 Odesláno 1. listopad 2011 Zátěžákem zjistí vnitřní odpor, ale ten je zřejmě OK, když začerstva startuje dobře. Nezjistí samovybíjení baterie. Zkusit jinou baterku může - je ovšem potřeba najít toho dobrovolníka, který ji půjčí. Citovat
John_Ice Odesláno 2. listopad 2011 Odesláno 2. listopad 2011 to je právě zřejmě ok,ale není to na 100%....nabiješ baterii a nastartuješ,časem už nenastartuješ ...mě baterie vydržela cca 1týden potom třeba 1 měsíc...a když jsem to změřil zátěžákem tak mi to vůbec neudržela...ale normálně jsem jezdil a někdy jsem nenastartoval a po ujetí 100km u benzínky (právě ten 1měsíc), to už jsem nevydržel a nechal jsem ji zkontrolovat... Citovat
francek169 Odesláno 15. listopad 2011 Odesláno 15. listopad 2011 Zdravím všechny,úplně stejný problém s vybíjením baterky,ale pouze v zimě.V létě starty bez problému.Dnes jsem byl nechat dobít a přeměřit baterku.Servis tvrdí,že je ok.Ale je zde odběr asi 250mA.Po uzamčení auta centrálem odběr klesá.Odemčené auto na zahradě odebírá víc proudu než zamčené.Nepomáhá ani EKOMODUS.Jedině baterku zcela odpojit.To teď zrovna testuji. Citovat
pitrsh Odesláno 29. listopad 2011 Odesláno 29. listopad 2011 tak zajimave cteni mel jsem jiny ale spis stejny problem sednul jsem do auta dojel jsem 80km auto jsem zamkl odesel jsem za 2 hodiny jsem se vratil auto jsem odemkl chci nastartovat a rucicky blaznily relatka cvakala tak jsem si rekl sakra baterka otevru kapotu a koukam jak ji na parkovisti pred globusem bez naradi vyndam a vymenim tak jsem odpojil minus plus a zjistil jsem ze to je konecna co udelam tak jsem tedy to dal zpet a co se nestalo auto necvakalo a slo zamknout a odemknout tak to jen tak zkusim a chytlo to normalne takze muj problem byl v jedne zaklapavaci svorce doma jsem je doklepl a zajistil a od te doby pohoda vypadalo to jak vybita baterka ale vybita nebyla Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.