zolco Odesláno 10. říjen 2011 Odesláno 10. říjen 2011 Zdravím vás!Používam olej Total Quartz 10W40 7000.Chcem sa spítať,či niekto používa do tohoto oleja nejaké adatíva?Mám na mysly STP,a tak.... [upravil dne 10/10/11 15:13 od Ferry] Citovat
brutall Odesláno 10. říjen 2011 Odesláno 10. říjen 2011 Já ne, nechci vylágrovat motor (chlorem) Citovat
koblih69 Odesláno 10. říjen 2011 Odesláno 10. říjen 2011 STP asi motoru neublíží, rozhodně neobsahu chlór takže v tom ohledu bych se nebál. Jiná věc je, že olej má nějaké vlastnosti vylepšené aditivy a lít tam něco \"univerzálního pro všechny oleje a aditiva\" docela zavání. Už jenom když smícháš 2 různé značky olejů stejné specifikace tak to není na dlohodobý provoz, natož tohle. Před čím rozhodně varuju je vše na bázi Chloru a Teflonu obojí se při vysokých teplotách a tlacích za přispění vody v oleji... rozkládá a ničí nejen třecí plochy ale způsobuje tvrdnutí gufer a pod. Projevy jsou třeba až po 10-20tis. km ale stojí za to. Pokud leješ kvalitní olej a chceš nějak motoru prospět zkrať interval výměny měň častěji vzduchový filtr a používej kvalitní olejový filtr a zastudena motor nevytáčej. Bude to daleko lepší než utrácení za tyhle přípravky. Citovat
zolco Odesláno 10. říjen 2011 Autor Odesláno 10. říjen 2011 Aha,na toto som bol zvedavý.Ďakujem za radu,radšej to nechám tak,a budem jazdiť bez všeliakých adatívach,no auto doposial išlo aj bez nich,aj bez nich pôjde.Nechápem,že prečo sa tie sra..ky vyrábajú. Citovat
zolco Odesláno 10. říjen 2011 Autor Odesláno 10. říjen 2011 Ešte jedna vec,kolko kilometrov zvykávate najazdiť na tomto oleji?10000?15000km? [upravil dne 10/10/11 16:43 od zolco] Citovat
Ferry Odesláno 10. říjen 2011 Odesláno 10. říjen 2011 2.1TD ma predepsano 15 000km nebo 2 roky 2.0 HDI ma predepsano 20 000km nebo 2 roky 1.8 16V r.v. 2000 ma predepsano 30 000 nebo 2 roky menit olej vyrazne drive, pokud neni auto provozovano na kratky trasy se studenym motorem nebo jako rozvazkova sluzba ci taxi, je zbytecny vyhazovani penez Citovat
zolco Odesláno 11. říjen 2011 Autor Odesláno 11. říjen 2011 Dík za odpoveď,mám nabehané cca 12000km,Počkám ešte 1-2 mesiace s výmenou oleja.Teraz musím investovať do zimných pneu,a do zadnej nápravy.Je to myslím dosť velké finančné vyťaženie,aspoň pre mňa. Citovat
106sťák Odesláno 11. říjen 2011 Odesláno 11. říjen 2011 he ted sem ho měnil a měl sem na něm najeto 8000km,nemohl sem se dočkat až na tom autě budu něco dělta 406tka se vubec nesere,jako né že by mi to vadilo,ale od tý doby co už nemám tu 106tku tak mám nějak moc času a porád čistý ruce:D Citovat
Lord Back Odesláno 11. říjen 2011 Odesláno 11. říjen 2011 rád si se zdravil ze 106ťákama motem ČAU MÁŠ SOLVINU já měl 306u a zajímalo mě jen jestli mam solvinu abych nedojel domu celej od šmíru. Citovat
zolco Odesláno 12. říjen 2011 Autor Odesláno 12. říjen 2011 Ja nemením auto za zápalkovú škatulku!!!Radšej budem mať špinavé ruky! Citovat
hugo.v.r. Odesláno 13. říjen 2011 Odesláno 13. říjen 2011 2 zolco: já tam předešlý dvě výměny dycky nalil Wynn\'s na hydroštely. Motor nijak neprotestoval, ale výsledek je neprokazatelnej, furt je slyšet že to je diesel Citovat
Dendy 406 2,2 HDi Odesláno 13. říjen 2011 Odesláno 13. říjen 2011 ak mozem poradit, o toto som sa pred casom zaujimal a natrafil som na seriu clankou od nejakej hlavy v petrochemickom ustave v prahe, a ak su aditiva ktore vyslovene neskodia, ich ucinok je nasjkor nebadatelny.. ono to ze ide tichsie o par decibelov neznamena ze to aj robi motoru dobre.. najlepsie urobis ak ho budes menit casto (hlavne u benzinov) este pred intervalom a interval prisposobovat stylu jazdy. Citovat
koblih69 Odesláno 13. říjen 2011 Odesláno 13. říjen 2011 Poměrně dost článků s touhle tématikou je tady: http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare a konkrétně k dodatečným přísadám: http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_mytus10 , ale i ostatní články jsou zajímavé. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.