Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvod


Guest mirdas2

Recommended Posts

Zdravím,koupil sem 807,2.2 Hdi z Německa a dopátral jsem se že prý dělali rozvody v asi 100 000km.Ted je najeto skoro 200 000 km.Koukal mi na řemen servisák a říkal že vypadá jak novej.Někde jsem se dočetl,že by se měl měnit kolem 150tis.Jakej na to máte názor a v kolika by jste ho ted nechali měnit?(Km by měli sedět)

Zatím díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Specielně u 807 se ty řemeny trhají velice často, a to znamená zhruba polovina vahadel praskne a největší problém nastává při demontáži ventil. víka se sáním-již zmíněný problém s demontáží vstřiků. Ale žádný strach, máme na to mašinu-od té doby jsme všechny vstřiky vytáhli i bez demontáže motoru a že jich bylo....Auta nad 05 mají nad rozvodem ( pod expanzní nádobkou) takovou vaničku, která má zabránit tomu, aby se dostala do rozvodu voda, která údajně způsobuje, že se řemen přetrhne o poloviční kilometry dřív, než je garantováno:-) Ale i němci už doporučují ty rozvody měnit po 80 000km..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám HDI 100kw a první rozvody jsem dělal ve 180 tis.km a úplně v pohodě.V Peugeotu mi řekli,že na tento motor je výměna předepsaná myslím 200 nebo 220tis.km.Dělal jsem je loni a cena komplet vč.vodní pumpy okolo 3000,-Kč bez práce..:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Pánové, jak mohu nějakým nejjednodušším způsobem zkontrolovat stav rozvodového řemenu?

Vymenou. Jina metoda neni. A servisak co se na nej koukne a rekne ze je jako novej ze neni potreba menit... Od nej bych upaloval ze by za autem nebylo videt... A na 2.0 hdi 100kw je rozvod opravdu ve 240000. Na 407 to tak bylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...