Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Problikávající kontrolka ruční brzdy


*David*

Recommended Posts

Měla by to být brzdová kapalina, ale...

daleko častěji je to vadné čidlo v páce ruční brzdy.

Dělá mi to taky, pořád jsem si s tím lámal hlavu, jak magor kontroloval brzdovku, která byla dolita po okraj. Nakonec mi servisák řekl, že to bude to čidlo a že se to stává relativně často.

Link to comment
Share on other sites

pár postřehů z mého vozu.... Měl jsem zatuhlý hlavní lanovod ručky, když jsem odbrzdil a dal páku úplně dolů, kontrolka zhasla, po rozjezdu nebo po chvilce se rozsvítila, mohl za to právě lanovod, který páku trošičku přizvedl, jak byl našponovanej. Po kompletní opravě-výměně cšech komponentů ručky to přestalo

Link to comment
Share on other sites

Zkusím teda nejdřív zkontrolovat a dolít brzdovku, nebo nejlíp vyměním komplet, protože kdo ví kdy se měnila naposled :) Jinak na kvedlání pákou to neráguje klidně s ní můžu lomcovat a ani neblikne, takže asi ta kapalina.

Link to comment
Share on other sites

Ke spínači se dostaneš sundáním středovýho tunelu mezi sedačkama. Drží ho 2 torxy schovaný pod zadním popelníkem a 2 matičky pod manžetou řadící páky. ;)

Oprava: Už neumím číst. Nevím proč jsem si přečetl, že jde o 306, přitom v podpisu má 106.

Takže můj popis je pro 306. Omlouvám se. :mad:

[upravil dne 25/11/10 22:09 Dave_k]

Link to comment
Share on other sites

Punkac tady píše,že vyměnil na ruční brzdě všechny komponenty čily lanovody.Dneska jsem zatáhl za ručku a prdlo mě to hlavní lanko,už jsem pod to nakoukl.Jenže by mě zajímala jedna jedinná věc.Někde píšou,že je délka hlavního lanovodu 1700 mm a někde,že je 1656 takže nevím co mám vlastně objednat.Akorát blbnou lidem hlavu,protože 5 cenťáku je celkem dost velký rozdíl :D,takže pokud to tu měnil ještě někdo byl bych rád kdyby písnul které vlastně mám objednat,protože se musí shodit výfuk a 2x se mě to dělat nechce.Myslím si,že asi těch 1700 ,ale prodejci dílů na netu se různí v délkách.Auto je konec roku 99,model 2000.

Díky za případné info.

Link to comment
Share on other sites

pro bara: na to bacha, já samozřejmě vzal u Devils-nighta špatnej lanovod, dobrej až na podruhý (vyměněno samozřejmě v pořádku :papa ), já mám ten delší, který v páce ručky drží jen za banánek, ten kratší je dle mého líp vymyšlenej, má na konci štelovací šroubení. Bohužel 5 cm je fakt dost, jinak konec, co je u levýho a pravýho krátkýho lanovodu, mají oba stejný

Link to comment
Share on other sites

jinak sundavat výfuk netřeba, musíš jen demontovat středovej panel mezi sedačkama (dva šroubky pod manžetou řadičky a dva šrouby mezi sedačkama z každé strany), pak se hezky dostaneš k uchycení ručky, taky to povolíš a lanovod jen vycvakneš a vystrčíš ho ven. Novej nebo zánovní dáš pak jen do tý dírky po starým. Dej si pozor na zesílenou ochranu bovdenu, ať je na svém místě ;)

Link to comment
Share on other sites

poznaš to velmi jednoduše, mrkni se, jak je lanovod uchycenej v ručce, jestli banánek, je to ten delší, jestli tam budeš mít šroubení, tak je to ten kratší

Jinak je to divný, ale Devils-night měl dvě totožný auta a jednomělo kratší a druhý delší

Čert aby se v tom vyznal

Link to comment
Share on other sites

No aby to bylo ještě komplikovanější,tak jsem teďka našel od firmy PEX délku 1610 mm,takže už fakt nevím.Kelly tam má buď ATE nebo STARLINE délka 1700 mm.To abych si koupil pět lanovodů a zkoušel...Ach ti frantíci,to rozum nebere.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...