JirkaB Odesláno 2. duben 2011 Odesláno 2. duben 2011 já jsem vyměnil vodorovnou tyčku, odvezl to na optickou stolici, měl jsem lístek se sbíhavostmi z fóra a v mašině měli jiné čísla na které to nastavili + nezatížené. Od té doby mě v zatáčce předjíždí prdel a auto po přejetí nerovnosti jakoby uskakuje. Mám z toho vyjetý protokol se seřízením na jejich data. Mám to odvézt zpátky? [upravil dne 3.4.2011 00:54 JirkaB] Citovat
Benžík Odesláno 3. duben 2011 Odesláno 3. duben 2011 Pokud se to ma delat zatizeny, jak moc to ma byt zatizeny? A jak moc se zmeni hodnoty, na ktery se to nastavi, kdyz mam auto snizeny? Je to o 3,5 - 4 cm niz. Citovat
koblih69 Odesláno 3. duben 2011 Odesláno 3. duben 2011 Budeš to mít seřízený jako já předtím. Tedy na zadku v nezatíženým sbíhavost tuším na 1,5 ( +- 0,5 ) ... mimochodem už chápu proč potom co ve stejném Peugeot servise dělali geometrii na firemní 607 jí taky uskakuje zadek... Citovat
koblih69 Odesláno 3. duben 2011 Odesláno 3. duben 2011 Tady to psal P607Olda: , Snížený? Předpokládám, že ti hodnoty dal úpravce podvozku ne ? [upravil dne 3/4/11 08:56 koblih69] Citovat
Benžík Odesláno 3. duben 2011 Odesláno 3. duben 2011 To auto už jsem takle koupil, takže nic od úpravce nemam. Citovat
krtek 2 Odesláno 3. duben 2011 Odesláno 3. duben 2011 já jsem vyměnil vodorovnou tyčku, odvezl to na optickou stolici, měl jsem lístek se sbíhavostmi z fóra a v mašině měli jiné čísla na které to nastavili + nezatížené. Od té doby mě v zatáčce předjíždí prdel a auto po přejetí nerovnosti jakoby uskakuje. Mám z toho vyjetý protokol se seřízením na jejich data. Mám to odvézt zpátky? a nastavili ti najpv predok a potom podla predku zad zbiehavost? pred a zad kolesa musia byt v osi, mne to nastavili nezatazene takto http://img203.imageshack.us/i/fotografia019.jpg/ [upravil dne 3.4.2011 00:54 JirkaB] Citovat
JirkaB Odesláno 3. duben 2011 Odesláno 3. duben 2011 jasně, dělali prvně předek a pak zadek. čísla nevím (jsem mimo domov) ale o víkendu dodám co tam mám. Uděláno na originálních ráfcích. Nastavili přesně co měli v počítači (ta mašina měřila všechny úhly, příklony, záklony..), na nápravě mi nic nechodí, tak jsem podezříval tlumič, ale auto se nijak nehoupe. Dle toho co tady čtu, tak mě to utvrzuje ve špatném nastavení [upravil dne 3.4.2011 22:42 JirkaB] Citovat
JirkaB Odesláno 9. duben 2011 Odesláno 9. duben 2011 mam to takto předek sbíhavost 0.0mm (vlevo 0.0mm, vpravo 0.0mm, nastavení +0 st. 14min) zadek sbíhavost 4.4mm (vlevo 2.2mm, vpravo 2.2mm, nastavení +0 st. 02min) co vy na to? mám sedana, zkoušel jsem tu hledat a nemohu to tu najít, našel jsem jen BREAK nevím co se myslí tím \"nastavení\" ve stupních v protokolu mám pak i další parametry jako: odklon, záklon, rejdový čep, uzavřený úhel [upravil dne 9.4.2011 15:35 JirkaB] našel jsem název sedan/kupé H2 (mm) 160,0 sbíhavost na kolo (mm) 1,5, tolerance ± 0,5 [upravil dne 9.4.2011 15:41 JirkaB] Citovat
krtek 2 Odesláno 9. duben 2011 Odesláno 9. duben 2011 niesom si isty ale ten zadok zbiehavost celkova 4,4 mm sa mi zda moc kukni na moj protokol vyssie ten servisak mi vravel max celkovu zbiehavost no uz nepametam odklon zaklon a ostatne veci su uz dane vyrobcom uz sa to nenastavuje iba zbiehavost , ale masina ti pomera aj zaklon odklon aby sa vedelo ci toje v norme napr po buracke ci tam nieje nieco pozohybane a tak Citovat
JirkaB Odesláno 9. duben 2011 Odesláno 9. duben 2011 můžete někdo dát to nastavení pro sedana ještě jednou, protože někdo to uvádí ve stupních, jiný v mm. Předek a zadek v mm díky není tam typ VF38 BRHYE jaká má být světlá výška? 150mm? [upravil dne 9.4.2011 17:44 JirkaB] [upravil dne 9.4.2011 17:45 JirkaB] Citovat
h4wk3y Odesláno 9. duben 2011 Odesláno 9. duben 2011 tak jak teda, sedi vubec nekomu ta 406ka dobre? Je to teda tak, ze zatizim zadek, aby spodek prahu byl 160mm nad zemi a s timto nastavenim si necham seridit sbihavost na 1,5mm? Diky Citovat
Fosil Odesláno 9. duben 2011 Odesláno 9. duben 2011 Geometrie P406 sedan výška v předu 150 mm výška v zadu 160 mm sbíhavost vpředu 0 mm sbíhavost vzadu na kolo 1.5 mm (3.0 mm na nápravu) [upravil dne 9/4/11 22:35 Fosil] Citovat
h4wk3y Odesláno 9. duben 2011 Odesláno 9. duben 2011 Diky, pisu si do chytreho blbnicku ... btw, sbihavost predku a zadku je teda stejna? Citovat
JirkaB Odesláno 13. duben 2011 Odesláno 13. duben 2011 tak jsem z toho jelen. asi to znamená, že mi nedotáhli ten excentr, jinak si to nedovedu vysvětlit proč by to nesedělo s 4.5mm na zadku celkově tady je též zmínka o zadku na 1.5mm +-0.5mm na kolo http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=12790 [upravil dne 13.4.2011 21:21 JirkaB] [upravil dne 13.4.2011 21:21 JirkaB] Citovat
JirkaB Odesláno 13. duben 2011 Odesláno 13. duben 2011 ještě zásadní otázka: Když se zatíží zadní náprava, tak se její sbíhavost zvětšuje nebo zmenšuje? [upravil dne 13.4.2011 20:49 JirkaB] Citovat
krtek 2 Odesláno 13. duben 2011 Odesláno 13. duben 2011 moc si s tym trapis hlavu preco tam nezajdes kde to robili a nech sa seru s tym oni vsak za robotu si kazdy zodpoveda nie , podla mna ma to zatazenie napravy ma viac trhlin napr ked mas pneumatiky zjazdene alebo nove to znamena ze auto je raz nizsie a raz vyssie cize ked to zatazis na rovnaku vysku v obidvoch pripadoch tak raz na podvozok posobi vecsia a raz mensia sila ,napr das nove pruziny auto bude tuhsie cize zas na podvozok posobi vecsia sila, ako fakt nevidim v tom logigu lebo je tam vela premennych ale je to len moj osobny nazor a nikoho nepresvedcujem ps normalne tam chod a povedz im aky mas problem a nech to vyriesia v ramci zaruky Citovat
P607Olda Odesláno 13. duben 2011 Odesláno 13. duben 2011 krtek 2: vidím, že jsi ještě nezažil servis-geometrii, kde ti v klidu nastaví špatné hodnoty, vyinkasují peníze a jsou v pohodě. Jednoduché, akorát že špatné. Je potřeba o tom něco vědět a pohlídat si, co dělají. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.