Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Nesedí mi 406 v zatáčkách

Lord Back

Recommended Posts

Zdravím všechny borce a roštěnky.

Mám problém a to ten že mi v zatáčkách začalo ustřelovat auto vše bylo ok dokud jsem měl v prdeli zadní stabilizátor a přední čep řízení, to bylo vymlácený jako prase a auto sedělo tak jsem všechno nakoupil origo v Peugeot servisu vyměnil jsem to, nechal udělat geometrii přední nápravy. Vše bylo super než jsem vjel do zatáčky kde byl menší houpáček a málem jsem to rozsekl jakmile se zhoupne zadní náprava tak to začne jakoby víc zatáčet nebo co a zadek mě chce předběhnout a když vemu v zatáčce nejakej výmol tak to úplně uskočí. Nechal jsem otestovat na stk zadní i pření nápravu nikde není vůbec nic vše je v nejlepším pořádku vůle žádná tak nevím co s tím. Když jsem jí koupil tak vůle taky nebyli a seděl jako přibitej taky jsem měnil ložisko v zadním kole ale to asi nemá vliv nebo jo ? ono teoreticky kdyby nebylo naražený až na doraz tak by to kolo mohlo koukat víc ven. zítra to přeměřím pro jistotu. Nesetkal se s tím už někdo z vás že mu to takhle ustřeluje.

to nevím ale když to před tím sedělo normáně a teď to takhle začalo kravnout a stejně ta se nedá seřídit není čím a jestli se to někde hnulo tak s tím prd udělám. Už to vidím dam si dva inzeráty prodam 406 2.1TD a druhej koupím 406 2.2HDI to byl jen žert no koukám že to bude ještě prdel

• 5 months later...

Při vyměňování kol jsem zjistil, že je vůle v zadní nápravě. Pokud chytnu kolo \"v 3/4 na 3\" a kejvu s nim, je znát vůle, předpokládam, že je to ta vodorovná tyčka, nebo nějaký silentblok. Takže po vyměnění to bude chtít geometrii? :myslim Auto je vpředu i vzadu snížený o 3-4cm, nebude to při geometrii vadit? Co na to řeknou v normálním vesnickým servisu?

V zatáčkach to neplave, nebouchá to, tak mě to ani nějak netrápí, pokud se to nezhorší, necham to vyměnit až tak někdy v červnu před stk.

[upravil dne 10/3/11 18:58 Benžík]

Áno sú to tie tyčky, geometriu po výmene treba urobiť a zníženie podvozku nemôže vadiť. Mne tie tyčky mení \"vesnický\" sevisák. Musí len dať pozor, aby nahodil správne tie ex. podložky, ale po výmene rozhodne choď na digitálnu geometriu.

Digitalni geometrie? O tom jsem nikdy neslysel, tam kam jezdim, maji takovy zarizeni, ktery nasadi na kola, z toho sviti naky svetlo na cedule s nakyma carkama postaveny pred autem. Podle toho udelaji sbihavost.

Lip to popsat neumim, digitalni mi to teda rozhodne neprijde.

Naposledy mi delali geo. Jeste u 405 pred dvema rokama, treba si uz od ty doby poridili neco lepsiho, zeptam se na to.

Netvrdim, že to nestačí, ale na digi. ti tu nápravu nastavia presne. Skus sa poinformovať v okolí, určite to nejaky servis bude mať. Dnes mi namontovali servoriadenie po GO a zrovna mi to dali nastavovať komplet predok aj zadok cena tuším okolo 30€.

Test \"sezení\" v zatáčkách: Existuje pár dobrých zatáček na to otestování, kde je \"shrnutý\" asfalt... Otestujou se tam i tlumiče a všechno. Jedna taková je z Vídeňské na Zálesí v Pze (u Thomayerky na Lhotku), pravý pruh... :-DDD