Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký externí USB disk


Guest MMMMM

Recommended Posts

Sháním nějaký USB disk a potřebuji poradit.

Mám DVD Pioneer s usb, dám tam USB Flash a přímo s USB přehrávám filmy v avi. Chtěl bych nějaký disk 500GB-1T abych mohl dělat něco podobného. Nevím ale jestli by to šlo, jestli by DVD dokázalo načíst takhle velký disk s filmama. Máte s tím někdo zkušenost.

Pokud ano líbil by se mi disk bez napájení (pouze přes usb), ten je ale dražšší. Má externí napájení nějakou výhodu. Aby DVD stačilo přehrávat a zároveň ještě napájet disk.

A jako poslední bych potřeboval poradit jaký disk vybrat.

Díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky to neni o vyhode nevyho druheho napajeni... je to o tom ze 2.5\" disky ho tak casto nemaji... a rozdil je v tom ze to tvoje dvd musi byti schopnono dodat i prez to jedno usb dost stavi, starsi zarizeni maji s tim casto problemy.

velikost disku si myslim ze v manualu nenajde.... a to ze je tam USB automaticky neznamena ze to umi cist z disku.. ale nejspise bude, chtelo by to zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

...líbil by se mi disk bez napájení (pouze přes usb), ten je ale dražšší. Má externí napájení nějakou výhodu...

Externé disky sú normálne počítačové disky v krabici. Ak je vo vnútri HDD z počítača tak potrebuje i 12V ktoré v USB nieje a preto má externé napájanie. Ak je vo vnútri HDD z notebooku tak stačí napájanie z USB. Väčšinou je realizované cez Y kábel ktorý sa zapája do dvoch USB portov. Takže ak máš na zariadení iba jeden USB tak potrebuješ disk s externým napájaním.

Nie som si istý ale mám dojem že 1 TB sa ani nerobí bez externého napájania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj nemyslím si, že je to tak složité. Podívej se na 2,5\" USB disky, ty se napájí přímo z USB a čtení a zápis to nijak neovlivňuje.

viz:

http://www.alza.cz/western-digital-2-5-my-passport-essential-se-1tb-cerny-d138352.htm

Důležité je, co manuál k přehrávači popisuje pro formát přídavného disku. Většinou je to FAT 32, může to být i NTFS, ale jsou přístroje, které vyžadují i EXT2 a EXT3 (linux), pokud je v manuálu uveden LINUX, stačí si do PC nainstalovat utilitu EXT2IFS_1_11a a Windows PC s tímto diskem může pracovat stejně, jako by byl naformátovaný ve FAT nebo NTFS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych já si pamatoval, jak to bylo, když jsem s něčím podobným tak před rokem laboroval :)

Zmínka o možných problémech se souborovým systémem tu padla, zmínka o problémech s napájením taky - tak to můžu vcelku jistě potvrdit - oboje je problém.

Co se týče souborovýho sytému, můžeš laborovat klidně s flashou. Naformátuj jí postupně do všeho možnýho, hoď na to jeden soubor a zkus, zda to video přečte - podle výsledku pak můžeš uvažovat nad tím, jak velkej disk má cenu shánět.

A s napájením - jedině vyzkoušet. Každej disk může mít mírně odlišný požadavky na napájení a věčit tomu, že to DVD utáhne je dost odvážný. Osobně bych radši sáhnul po jistotě s externím napájením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nějaký Philips, 2 roky starý, když jsem tehdy toto řešil, tak jsem se tomu věnoval, nicméně řešení, které mi funguje je HDD 500GB v rámečku s externím napájením, FAT32. Žere to ještě flashky do 8GB, jakékoliv jiné disky (2.5\") bez externího zdroje to nerozjede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Pioneer DV-600AV-K. V manuálu je pouze zmínka o tom že USB musá být FAT. Pak je tam: Pro usb přehrávání není možné připojit tento přehrávač k počítači.To asi souvisí s tím co psal pastorek - Externé disky sú normálne počítačové disky v krabici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MMMMM: ne, to varování je jen informace, že přístroj je USB Host (hostitel), tzn. že USB periferie lze připojovat k němu, ale není možné přístroj připojit k jinému hostiteli, jako například k PC. Z technického hlediska je USB port buď hostitel (tj. zařízení se připojují k němu), nebo periferie (tzn. lze ho připojit jen k hostitelskému portu, nejde na něj připojit nic jiného). Nikdy není oboje. Proto jsou taky dva základní typy USB konektorů - typ A (plochý) pro hostitele a typ B (hranatý) pro periferie, aby to nešlo zapojit obráceně.

Jinak bych taky doporučil disk s externím napájením. Specifikace USB sice povoluje 500 mA na port pro high-power zařízení, ale nedodržují ji ani mnozí výrobci notebooků, takže by bylo naivní věřit tomu, že to dodrží výrobci spotřební elektroniky.

P.S.: Taky jsem laboroval s \"chytrými\" DVD přehrávači s externím diskem a přišel na to, že to vždycky neumí buď tohle, nebo támhleto... a skončil jsem u HTPC, které umí všechno. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky dám trochu ,,postřehů,,

Takže nejlepší který chceš jenom napájet USB je externí disk 2,5\" a co má nejmenší odběr a to jsou ty disky,které mají malou kapacitu.Ale v dnešní době už stěží seženeš 60-80Gb a když jo,tak je to palice.Potom má někdo tu pravdu,že některé přístroje ti nedají ani tolik napětí,aby ti začal HDD šlapat a že je za potřebí kablík Y (ale musej bejt 2USB) a nebo napájet externě...ale jedná se obvykle o starší přístroje(ted co je starší přístroj...muj 2letý setobox to neutáhne na 1USB)

Jestli chceš číst s HDD tak,musíš mít FAT32 protože ti to NFTS nepřečte (můžeš disk rozpůlit)Není pravda,že na FAT32 nemůžeš mít HDD o velké kapacitě (dřív to umělo číst něco okolo 60Gb...potom se to rozděloval ten disk a poté byl upraven i BIOS,aby uměla FAT32 přečíst i větší disky a det to uměj programy,ale je to holej nesmyl obsluhovat tak velké disky-1T FAT32),problém je s tím, že FAT32 ti neumožní větší soubor přečíst,ted si nejsem jistej ale asi max 2Gb...tudíš je to nejlepší na soubori *.AVI o kapacitě jednoho CD(700mb).

Jestli mohu doporučit nejlépe je na převoz FLASHka (8Gb)-napájejí ji i starší přístroje- vejdou se ti tam 2 filmy z DVD (musíš je jasně z koprimovat sice na velké obrazovce to bude hnus,ale na malém to úplně stačí)

Ale jak vidím FLASHku používáš,takže si připrav jestli chceš mermomocí HDD o velké kapacitě 0,5T tak jedině trafo a napájet,jinak ti to neutáhne...no o 3,5\" jsem se nebavil,protože tam je to na 100% o externím napájení.Ani u PC ti neutáhne USB napájení do něho(Y kabel)

[upravil dne 8.9.2010 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

John_Ice: Limit velikosti souboru u FAT32 je 4 GB, což by vadilo jen v případě HD ripů, které mívají v průměru 6 - 10 GB. Neznám ale zařízení, které umí přehrávat Matrosku a ještě k tomu v HDčku s DTS zvukem, takže to vlastně až takový problé není. Ta podpora velkých disků (nad 137,4 GB) je umožněna díky 48-bitové LBA adresaci - OS pro PC to dneska umějí všechny, ale opět, na ty integrované jednočipy ve spotřební elektronice bych nesázel. Pokud je na disku víc oddílů, je otázka, jestli zařízení uvidí všechny, nebo jen ten první.

A to je furt něco. Mě osobně přijdou limity těchto jednoúčelových zařízení příliš otravné... ty funkce sice vypadaj pěkně v katalogu, ale v praxi je to jen málokdy použitelné.

MMMMM: Já osobně těmhle zařízením nevěřím, přijde mi to stejné, jako ty DVD přehrávače. Tváří se to, že to umí přehrát všechno, ale variant zdrojových souborů je tolik, že se mi tomu moc nechce věřit. Já mám klasické HTPC - prostě tiché PC v bedně s designem AV přístrojů... Core 2 Duo, 2GB paměti, 160 GB disk (filmy mám na síti), integrovaná grafika s HDMI výstupem, integrovaná zvukovka s optickým digitálním výstupem, na tom Windows 7 a na tom modifikovaný Windows Media Center. Je s tím sice trochu víc \"s*aní\", než s jednoúčelovýma krabičkama, ale neexistuje věc, kterou by to neumělo. Procházet YouTube, nebo třeba stanice na ShoutCastu pomocí dálkového ovladače je parádní věc. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

John_Ice: Limit velikosti souboru u FAT32 je 4 GB, což by vadilo jen v případě HD ripů, které mívají v průměru 6 - 10 GB. Neznám ale zařízení, které umí přehrávat Matrosku a ještě k tomu v HDčku s DTS zvukem, takže to vlastně až takový problé není. Ta podpora velkých disků (nad 137,4 GB) je umožněna díky 48-bitové LBA adresaci - OS pro PC to dneska umějí všechny, ale opět, na ty integrované jednočipy ve spotřební elektronice bych nesázel. Pokud je na disku víc oddílů, je otázka, jestli zařízení uvidí všechny, nebo jen ten první.

Tak to jsem o něco chytřejší a rozhodně se nejdu to ověřit,jsem na to pohodlnej,FAT32 nepracuji...ale vím,že to před 8rokama mi nepřečetlo 2Gb...

No nevím jestli člověk na 7-10\" monitoru kouká na HD kvalitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosávají se někde již sestavené HTPC?

Nevím, neřešil jsem to, postavil jsem si to sám podle svých potřeb. Sériová výroba HTPC podle mě nemá smysl, každý chce jiný design, jiné vybavení, a každý taky pochopitelně snese i jinou cenovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mmmm: popcorn je media center a ne hptc [Home Theater Personal Computer]

takze htpc mas tu: http://interlink.tsbohemia.cz/pocitace-notebooky-servery-pocitace-all-in-one-pocitace_c7796.html

v kazdym pripade bych si to radsi slozil... protoze tohle neni zrovna na multimedia stavene... ale co uz...

jak psal fakit... fat32 omezovala 4GB a vice... takze tehdy nesly kopcit treba cele image DVD 4.7 apodobne... Takze jeslti kolegovi neslo 2GH hledal bych problem jinde, svist to na fat32 je moc jednoduche.

Kazdopadne by nebylo spatne aby tu pan napsal co vlastne chce... nez vymyslet co pujde a co ne... bud si koupi flasku cca 8-16GB okolo petikilcka s dobrou rychlosti nebo se rozhodne povisit v radu nekolik tisi... ale predpokladam ze to zustane u flaschky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...