Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Grossglockner Hochalpenstrasse

Recommended Posts

Snad to sem ještě nikdo nedával. Kdo ještě nezná tuto silnici a bude se pohybovat v blízkosti Zell am See, pak si nenechte jedinečný zážitek ujít. Dobré je třeba při cestě na dovolenou do Itálie vyjet od dva dny dřív a projet si to. V létě je v této oblasti spousty relativně levných hotýlků. Doporučuji třeba městečko Saalbach.

http://www.grossglockner.at/en/

5215_1027872512931_1708860927_53674_8367876_n.jpg

Znám a taky doporučuju tuto alpskou silnici projet, byť je placená. Kdysi jsem jí jel s kamarádem (nadšeným cyklistou) a ten blázen jí od té doby každoročně dává na kole.

Podobný zážitek jsem měl, když jsem projížděl Švýcarskem přes Oberalppass a Furkapass nebo ve Francii z Val´d´Isere na Iseran a Col ´d ´Galibier

[upravil dne 27/8/2010 Medvěd]

O Grossglockneru slýchávám dost často z různých stran, bohužel jsem ještě neměl tu čest zavítat tam osobně. Ta fotka vypadá ovšem hodně lákavě!

A když Medvěd zmínil Furkapass - kousek pod ním, v Belvedere, je jedna pěkná turistická atrakce :D

Jinak nemusím asi dodávat, že je potřeba mít v pořádku brzdy, neb těch cca 40Km z prďáku, kdy auto neudrží ani dvojka jim dá dost zahulit. Jel jsem tak kdysi s Fábií a v půlce jsem zastavil, bo mi to začalo nějak vadnout a po zastavení jsem si připadal jak v depu F1, protože od kol se valil černý kouř :)

Dolů z takových kopců jedině přes kvalt a nenechat auto rozjet, jinak jde fakt o kejhák. Kdysi mi někdo říkal, že by mělo platit pravidlo \"Jakým kvaltem nahoru, takovým i dolů\", což se snažím dodržovat a už jsem si na to i zvykl. Sice nejsem vítěz s nejnižší spotřebou, ale pustit jakékoli auto z jakéhokoli kopce bez zařazené pádivky bych si prostě netroufl.

• 2 weeks later...

Jel jsem tam několikrát ale v paměti mi zůstala hlavně první cesta v roce 91 kdy jsme v tom největším stoupání v té slepé části na vlastní špičku hory zůstali s plně naloženým Formanem stát a závada byla v tom, že to byl takový sklon, že čerpadlo nedokázalo vytlačit palivo do motoru. Museli jsem strkáním auto opatrně na té úzké silničce otočit z kopce a pak už to jelo. A dole po celkovém brždění jsem najel do kaluže a voda zkroutila brzdové kotouče, takže pohoda v další cestě.

• 7 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Zdravím,

jen takový malý vtipek.

27.08.2011 jsem byl lépe řečeno chtěl jsem si projed tuto vysokohorskou silnici ale bohužél to nevyšlo.

Po příjezdu na mýtnici jsem byl dotázán jestli mám sněhové řetězy.Odpověděl jsem že jedu z Itálie a že je srpen a bylo mi odpovězeno že itálie je na cestě.Auta která se vracela byla od sněhu a stejně nikam nedojela.Viděl jsem jezdit i pluhy.

Tak to je docela dobrý ne?

Takže to chce opravdu chytit dobré počasí.